یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۶:۱۹ قبل از ظهر

بیش از۲تن موادغذایی غیر بهداشتی در شهرستان بافق معدوم شد

کد خبر: 16472
تعداد بازدیدکننده: 139
تاریخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۱

رئیس مرکزبهداشت بافق با اشاره به روز ۱۱ اسفند و نام گذاری این روز بنام روز بهداشت محیط، گفت: هر ساله در این روز بازنگری و مروری در خصوص فعالیت های بهداشت محیط در طول سال داریم و  قصد داریم فعالیت ها و برنامه های سال آینده را پررنگ تر  و برجسته تربینیم.

370

جوادفتاحی، با بیان این نکته که بهداشت محیط همه حیطه های آب، فاضلاب، غذا و مسکن را شامل می شود، افزود : در تمام زمینه های ذکر شده شامل ۳۸۰ مورد نمونه برداری از آب شرب شهرستان، تذکر نکات لازم در زمینه جمع آوری و دفن بهداشتی زباله، تعداد ۱۳۰ مورد رسیدگی به شکایات مردی در زمینه های بهداشتی و غیره را در دستورکار داشتیم، لیکن فعالیت در زمینه مواد غذایی بیشتر دیده می شود.

وی  با بیان این نکته  که در سطح شهرستان حدود ۶۰۰ مورد اماکن تهیه و توزیع و نیز اماکن عمومی داریم، ادامه داد: اماکن تهیه و توزیع شامل؛ رستوران ها و ساندویچی ها و غیره و  اماکن عمومی مانند؛ مساجد، آرایشگاه و غیره را شامل می گردد که نزدیک به ۳۲۰۰ مورد توسط مامورین این مراکز در طول سال گذشته مورد بازدید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸۵ مورد اماکن تهیه و توزیع و ۳۰۷ مورد اماکن عمومی در سطح شهرستان وجود دارد.

فتاحی اضافه کرد: همچنین۲۰ مورد برخورد با دست فروشان و دوره گرد ها نیز صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت بافق به معدوم سازی بیش از ۲ تن مواد غذایی غیربهداشتی در طول یکسال گذشته در شهرستان اشاره کرد و افزود: مواد غذایی تاریخ گذشته و یا اجناس فاقد مشخصات بهداشتی از جمله موارد مواد جمع آوری شده است.

جواد فتاحی،  در توصیه ای از تهیه و تولیدکنندگان مواد غذایی خواست تا دستور العمل ها این مرکز را به دقت رعایت کنند و همچنین از توزیع کنندگان و مغازه داران نیز خواست تا به مجوز بهداشتی و یا ورود و نیز تاریخ تولید و انقضا کالاها توجه و همچنین موادغذایی را نیز در شرایط مناسب نگداری نمایند.

رئیس مرکز بهداشت بافق، از شهروندان  نیز  خواست تا در خریدهایشان به  نکات بهداشتی ذکرشده ازجمله تاریخ تولید و مصرف دقت داشته و موارد فاقد مشخصات را با شماره تلفن ۴۲۲۴۱۵۰ در میان بگذارند تا طبق قانون برخورد لازم صورت گیرد.