جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹:۴۹ قبل از ظهر

صحبتهای فرماندار بهاباد در مورد میزان پیشرفت مصوبات استانداری

کد خبر: 16711
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

سعید عبداللهی فرماندار بهاباد بعداز ظهر دیروز بعد از پایان نماز جمعه طی سخنانی به تشریح روند پیگیریها و میزان اجرای مصوبات استانداری در مورد بهاباد پرداخت.

چون اکثریت مطالب مطرح شده توسط فرماندار همان مطالبی بود که در خبر سایت بهاباد هم آمده بود برای پرهیز از اطاله کلام فقط به بخش هایی از صحبتها که جدیدتر است می پردازیم:

 

گندله سازی:با همکاری اداره منابع طبیعی بحث مکان یابی و واگذاری زمین به مقدار۲۰۰ هکتار قطعی شد.در جلسه ای که با حضور مدیرکل صنایع یزد و مدیر عامل چادرملو داشتیم واگذاری طرح به پیمانکار چینی قطعی شد.میزان تولید کارخانه هم به میزان ۲/۵ میلیون تن و مبلغی که باید هزینه شود هم ۳۰۰ میلیارد تومان تعیین شد.

معدن چاه گز:چندین جلسه با مسئولین از جمله مدیرکل صنایع و معادن ،مدیرعامل معدن و معاون برنامه ریزی استانداری داشتیم.قرار شد دفتر معدن در بهاباد تجهیز و راه اندازی بشود.فردی هم که معرفی کرده بودند برای ما قابل قبول نبود.قرار شد یکی از نمایندگان مردمی کمک و مدیریت کنند که بعد از تجهیز دفتر،کل اموری که باید برای معدن انجام بشود در مرکز شهرستان باشد.بحث عوارض معدن و پرسنل مورد نیاز معدن هم همین جا در همین دفتر مدیریت بشود و کار به مرکز استان و جای دیگر نداشته باشد.مکان دفتر قبلا مشخص شده بود اما قرار شد با پیگیری معاون فرماندار یک محل بزرگتر برای دفتر تهیه و تجهیز شود و طی این هفته راه اندازی بشود.هم زمان با تجهیز دفتر با آقای مرشدزاده مدیرعامل هماهنگی هایی داشتیم قرار شد شهرداری بهاباد با معدن قراردادهایی داشته باشد و اگر قرار است کاری در معدن انجام بشود و به پیمانکاران دیگر داده شود توسط پیمانکاران شهرستان با محوریت شهرداری انجام شود تا درآمد آن به شهرستان بهاباد برسد.

۳شیفته شدن معدن چادرملو:در بحث ۳شیفته شدن دو تا موضوع هست:۱-بحث کارفرما ۲- بحث کارگران.در مورد کارفرما آقای استاندار گفتند شما اصلا کاری به مجموعه چادرملو نداشته باشید مدیرکل صنایع ،تعاون و ۲تا از نمایندگان مردمی ظرف یک هفته بررسی کنند اگر امکان ۳شیفته شدن هست مستقیما اجرایی بشود منتها یک سری مخالفتهایی ممکن است از طرف کارگران صورت گیرد چون که سه شیفته شدن معدن یعنی کاهش درآمد کارگران فعلی که این باید بررسی و مدیریت بشود.لازم به ذکر است طی تماسی که از اداره تعاون با آقای مهندس ایمانی گرفته شده قرار است شنبه در جلسه ای در این مورد در معدن چادرملو شرکت نمایند.

حوزه جغرافیایی:مکاتباتی با تهران انجام شده و یکی از همکاران استانداری مامور پیگیری کار شده است.

وام اشتغال:معدن چادرملو متعهد شده مبلغی را به حساب یکی از بانک های شهرستان واریز کند تا به افراد متقاضی ایجاد اشتغال وام داده شود.۲تفاهم نامه با بانک مهر و صندوق مهر تهیه کرده ایم که معادل مبلغی که چادرملو واریز می کند توسط بانک هم واریز شود تا یک مبلغ قابل قبولی به متقاضیان وام داده شود.

در حاشیه جلسه هم آقای عبداللهی به سوالات نمازگزاران پاسخ داد.

وی در مورد فرماندار بهاباد گفت سرپرست فرمانداری حداکثر ۴ماه می تواند سرکارباشد ولی چون انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است تا قبل از پایان سال ،فرماندار بهاباد معرفی خواهد شد.وی درمورد اینکه آیا خود او فرماندار بهاباد میشود؟گفت که این برای من یک افتخار است اما هنوز نتوانسته ام خانواده خود را متقاعد به حضور در بهاباد کنم.طبق شنیده های ما آقای عبداللهی به احتمال زیاد فرماندار بهاباد نخواهدشد.

عبداللهی در مورد گیرنده دیجیتال بهاباد گفت که در تماسی که با مدیرکل صداوسیمای یزد داشتم ایشان گفتند که برای نصب تجهیزات نیاز به مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است که درحال پیگیری هستیم تا این مبلغ را از طریق معدن چادرملو تامین کنیم.

منبع:سایت بهاباد

۴ نظر

 1. یک شهروند می‌گه:

  واقعا شرم اور است یعنی کسی در بهاباد نیست که سکان فرمانداری را به دست بگیرد .باورکنید ادم هایی که از جاهای دیگر می ایند و فرماندار و رییس دانشگاه و.. در شهرهای بافق و بهاباد می شوند یا شده بودند هیچ فرقی با خود ما ندارند.یعنی اگر اقای عبداللهی می توانستند خانواده اشان را متقاعد کنند این بار سنگین را بردوش خود حمل می کردند.من نمی دانیم چرا جامعه ما ادم های ریاست طلب پرورش نمی دهد یعنی چرا برای تربیت ادم هایی که فردا رییس و فرماندار و مدیر شوند سرمایه گذاری نمی کند.مثل بافق که معلوم نیست مثلا فرماندار بعدی چه کسی خواهد بود .بعضی ها ان قدر این مسئولیت ها را بزرگ جلوه می دهند که مردم تصور کنند ان ها فقط به این درجه رسیدند که می توانند مدیر ورییس شوند.امروزه اسان ترین کار قبول کردن پست ومقام است ودلیل ان هم این است که کسی جوابگوی اعمال ورفتار خود نیست.

 2. بافقي نسب می‌گه:

  سخنی با مسئولین شهرستان بافق
  حال که سنگ بنای واگذاری معادن بافق به شهرستانهای همجوار راگذاشته اید بیایید درراه رضای خدا یکی ازمعادن را به شهرستان مظلوم و زجر کشیده مهریز، یکی را به شهرستان برادر و دوست تفت و ….بدهید و خیال همه راراحت کنید. به قول نماینده مجلس مگر ما ازاین معادنی که تابه حال داشته ایم چه استفاده ای برده ایم . لااقل بگذاریم شهرستانهای دیگر ازاین خان نعمت بهره مند شوند. هم آسایش مردم بافق ازجهت نگهداری ازمنابعشان تامین میگردد وهم همسایگان دعاگو خواهند بود.

 3. ناشناس می‌گه:

  بهابادیها فشار می اورند بر اردکانیها
  اردکانیها هم معدن چاه گز را از بافق گرفتند بخشیدن به بهاباد

 4. حسيني می‌گه:

  فرماندار بافق چه جوابی داری برای غصب معدن چاه گز؟چرا سکوت کرده اید؟