سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۶:۳۱ بعد از ظهر

بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند

کد خبر: 16921
تعداد بازدیدکننده: 123
تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

رییس کل دادگستری استان یزد بزرگترین وظیفه خانواده ها را تربیت نوجوانان و جوانان عنوان کرد و با اشاره هدف قرار گرفتن آنان توسط چند هزار شبکه ماهواره‌ای، اظهار کرد: بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “غلامحسین حیدری” در جمع نمازگزاران مسجد جامع نجف آباد یزد با تاکید بر این که دستگاه قضایی تمامی تلاش و توان خود را برای از بین بردن جرایم در جامعه به کار می‌بندد، به راه‌اندازی تشکیلات پیشگیری از وقوع جرم با هدف ریشه‌کنی جرایم از جامعه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی علاوه بر مجازات مجرمین، وظیفه پیشگیری از وقوع جرم را نیز دارد که این وظیفه تا حدودی فراموش شده بود، ولی در حال حاضر مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که پیشگیری از وقوع جرم در جامعه تنها وظیفه دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی نیست، خاطرنشان کرد: صیانت از جامعه و جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی یک وظیفه گسترده است که مربوط به کلیه افراد جامعه می باشد .

حیدری با تاکید بر اینکه پیشگیری به مراتب بهتر از درمان است، گفت: همه انبیاء و اولیای الهی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را در راستای همین وظیفه یعنی پیشگیری از وقوع جرم مقرر کرده‌اند تا جامعه آلوده و منحرف نشود.

وی تصریح کرد: طبق فرموده‌ی پیامبر اکرم (ص)، همه در برابر هم مسئولیت داریم و باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت نمائیم و در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی عکس العمل نشان دهیم.

این مقام قضائی با بیان این که نقش خانواده در تربیت فرزندان جهت جلوگیری از انحرافات اجتماعی نقش مهمی است، گفت: حدود دو الی سه هزار شبکه ماهواره‌ای که بسیاری از آنها را فرقه ضاله بهائیت اداره می‌کنند، جامعه اسلامی ما را هدف قرار داده‌اند و سعی دارند انحرافات و ناهنجاری‌های اخلاقی را بین نوجوانان و جوانان رواج دهند.

وی بزرگترین وظیفه خانواده ها را تربیت نوجوانان و جوانان عنوان و خاطرنشان کرد: بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند و همین عامل سبب می‌شود فرزندان از کنترل و نظارت خارج شوند.

حیدری با تاکید بر این که پرورش فکری نوجوانان و جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: والدین باید الگوی و اسوه خوبی برای فرزندان خود باشند.

رییس کل دادگستری استان یزد در پایان نیز کسب درآمد حلال را در تربیت فرزند سالم و صالح موثر دانست.

۶ نظر

 1. شمع بي زبان می‌گه:

  عزیزان
  وسیله و ابزار شناختن معروف و شناختن منکر و امر به این دو
  رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری هستند و همه در اختیار حاکمیت قرار دارند
  که به صورت سفارشی و فرمایشی عمل می کنند
  وقتی رسانه های داخلی در جذب مخاطب ضعیف هستند مردم و مخاطبان جذب رسانه های خارجی می شوند
  و در این هیچ شکی نیست

 2. ناشناس می‌گه:

  داد می زنند
  امر به معرف
  نهی از منکر
  یکی بیاید معروف و منکر را تعریف کند
  تعطیل کردن فولاد بافق با سرمایه ۱۱۸ ملیارد تومن پول بیت المال و بیکار شدن ۵۰۰ نفر مهندس و کارگر یک منکر بزرگ بوده وهست
  هرکس مرد نهی از منکر است
  بسم الله
  ما منتظر هنی از منکریم

 3. محمدرضا می‌گه:

  اگرشمابه مردم راستش رامی گفتیدمردم هم ماهواره نمی خریدندتحقیق کنید ببینید مردم از کی شروع به خریدن ماهواره کردند.

 4. زبان دراز می‌گه:

  سلام واقعا مسئولان کمی فکرکنند وبعد حرف بزنند .یعنی ماهواره چگونه در افزایش جرم وجنایت می تواند موثرباشدتاان جایی که ما خبرداریم ماهواره هیچ وقت فیلم های ان چنانی که اقایان تبلیغ می کنند ندارد.تازه مردم ماهواره را برای چی می خرند برای سرگرمی و تفریح و خبرهای کمی واقعی تر ودرست تر نه این که دنبال هرزگی بروند.امروزه دربیشتر خانواده ها ماهواره وجوددارد.خدانکند کسی بخواهد به راه انحراف برود .هیچ ارتباطی با ماهواره ندارد.این قدر مردم را نترسانید و از این برخوردهای سلبی دست بردارید.فرض می کنیم ماهواره ها را جمع کردید ایا میزان جرم وجنایت کم می شود.اصلا جرم هیچ ارتباطی با ماهواره ندارد شما باید ریشه ها را بررسی کنید.این حرف ها فقط برای مردم عادی می تواند مشتری داشته باشد نه الان که مردم همه چیز را می دئانند.
  ی ا ح ق

 5. سعيد می‌گه:

  وقتی در جامعه ما بیشتر از نصف مردم ماهواره دارند طبیعی است که زیرمجموعه های انها (که یکی از این زیرمجموعه ها مجرمین هستند) نیز بیشتر از نصف ماهواره داشته باشند و نمی توان جرم و مجرمیت را ماهواره ربط داد. اگر اینطور باشد چون تعداد ماشین پراید در منازل بیشتر است و در نتیجه مجرمین نیز بیشتر از اکثریت پراید دارند پس نتیجه می گیریم پراید یکی از عوامل افزایش جرم و جنایت است

 6. دلسوخته می‌گه:

  درست است که ماهواره مستقیما افرادرا مجرم بارنمی اورد ولی بی انصافی هم نبایدکرد که بی تاثیر هم نیست.ولی متاسفانه اب از سر ما گذشته است.فقط کافی است که موبایل دانش اموزان و بچه های کم سن سال را نگاه کنید تا ببینید چه فیلم های مبتذلی روی ان است.فقط دعا می کنیم که اقایان از خواب غفلت بیدار شوند ودست از این ماهواره گیری بردارند.وبه فکرچاره بیفتند.