یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴:۰۶ بعد از ظهر

۴۱۳ شغل برای مدد جویان کمیته امداد دربافق ایجاد شده است

کد خبر: 1735
تعداد بازدیدکننده: 136
تاریخ: ۱۷ اسفند ۱۳۹۰

رئیس کمیته امداد بافق:

۴۱۳ شغل برای مدد جویان کمیته امداد دربافق ایجاد شده است

 رئیس کمیته امداد امام خمینی بافق گفت: در راستای ایجاد اشتغال و فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه بیش از ۴۱۳ مورد اشتغال در سال ۹۰ برای مددجویان ایجاد شده است.

افضلی در گفت گو با خبرنگار ما با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری و ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق افزود:به همت و همکاری مسئولین و نهادها در زمینه محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم از طریق کمیته امداد امام در شهرستان بافق اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با اشاره عملکرد این نهاد در زمینه خودکفایی تصریح کرد: در زمینه اشتغال و خودکفایی بیش از ۱۳۵ پرونده وام مشاغل خانگی و ۱۴۵ پرونده در زمینه وام اشتغالزایی در این اداره به ثبت رسیده و به بانک معرفی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی بافق خاطر نشان کرد: د راین راستا همچنین ۴۳مورد وام از اعتبارات امداد به مددجویان و ۷۷مورد وام کارانگیزی پرداخت شده است .

افضلی د رادامه به موضوع مسکن و ساختمان سازی مددجویان اشاره کرد و افزود:در زمینه ساخت مسکن محرومان کمیته امداد بیش از ۱۷۵میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال هزینه شده است که جهت تکمیل طرح های مسکن د راین زمینه مبلغی بالغ بر ۴میلیارد ریال نیاز است .

وی گفت: این اعتبار در زمینه احداث ۲۰ واحد مسکونی و تعمیر کلی و جزئی مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی بافق بیان داشت: در زمینه حمایتی نیز کمیته امداد بافق بالغ بر ۲میلیارد و ۲۲میلیون و ۹۸۱ هزار ریال جهت تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند هزینه کرده است که پرداخت مستمری و کمک های نقدی و توزیع اجناس نیز از دیگر اقدامات این نهاد در این بخش بوده است.

وی مددجویان  بیمه شده ی این نهاد را  ۵۸۸ نفر عنوان کرد و گفت: در بخش فعالیت های بیمه و درمان به تعداد ۲۲۶نفر از مددجویان تحت پوشش هزینه ویژه درماه پرداخت شده و از ۵۵ سالمند نیازمند به نگهداری اقدام صورت گرفته است و بیش از ۱۰ جلسه کلاسهای آموزشی و بهداشتی برگزار شده است .

افضلی خاطر نشان کرد: در بخش بیمه و درمان بالغ بر ۵۶۸میلیون و ۱۹۰هزار ریال هزینه شده است .

رئیس کمیته امداد امام خمینی بافق همچنین به موضوع فرهنگی و آموزش مددجویان اشاره کرد وافزود:برگزاری کلاسهای کانون جوانان پیرو ولایت ، پرداخت کمک هزینه تحصیلی ۱۵۰ دانش آموز و ۷۵ دانشجو،پرداخت وام دانشجویان تحت حمایت ،برگزاری کلاسهای آموزش خانواده ، برگزاری اردوهای سراسری و فعالیتهای مشاوره ای در زمینه های مختلف از مهمترین فعالیتهای این کمیته د راین راستا می باشد.

وی هزینه انجام شده در بخش فرهنگی و آموزش را بالغ بر ۲۳۷میلیون و ۹۴۷هزار ریال عنوان کرد.

افضلی همچنین به موضوع مشارکت های مردمی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: درآمد صدقات در شهرستان بافق در سال ۹۰ بیش از یک میلیارد و ۵۳۹ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۲۰ ریال بوده است که فقط صرف امور نیازمندان  در زمینه فرهنگی ، درمان ، جهیزیه مسکن و مستمری می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی بافق برنامه های هفته نیکوکاری را یادآور شد و گفت:تشکیل جلسه ستاد اجرائی جشن نیکوکاری ، هماهنگی و تعامل با سازمانها و ادارات و مساجد جهت آمادگی برگزاری جشن نیکوکاری ، حضور در نماز جمعه و … از مهمترین برنامه های هفته احسان و نیکوکاری در بافق می باشد.

به گزارش فارس تعداد ۱۴۹۱ نفر در قالب ۷۱۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بافق هستند که حدود ۱۲۰۰ نفر نیز موردی بوده و ۹۴ یتیم در شهرستان بافق تحت پوشش این کمیته هستند.

همچنین شهرستان بافق از لحاظ سرانه پرداخت صدقات مومنین در استان یزد رتبه ششم را دارا است.

علی  عبداللهی