شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶:۵۵ قبل از ظهر

بیانیه مجمع طلاب بافقی مقیم شهر مقدس قم به مناسبت تقارن نوروز ۱۳۹۲ با ایام شهادت حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها

کد خبر: 17397
تعداد بازدیدکننده: 113
تاریخ: ۰۱ فروردین ۱۳۹۲

 

بسمه تعالی
بهار فصل رویش است و رویاندن، فصل شکفتن است و شکوفه زدن و فصل زدودن غبار از جسم و خانه تکانی خانه¬های دنیایی و خلاصه فصل تمام خوبیهاست و آغازگر سالی نو.
اما آغاز امسال رنگ دیگری دارد، بوی دیگری، شور و عشق و حال دیگری دارد، ابهتی دارد، غیرتی دارد و خلاصه، ایام فاطمیه¬¬ای دارد…
هیچ اندیشید¬ای که خالقت، خالق بهار و زیباییت، ایام را چگونه برایت رقم زده است؛ تا دلت زنگار دنیایی می گیرد رمضانش می¬آید و زنگار از دلت می¬زداید. ماه مهمانیش می رود و تا می¬آید دلت ناخالصی¬ بگیرد ذی الحجه و ایام حج و قربانی و منایش می¬رسد و بلافاصله ماه خون و قیام می شود و از عشق حسین علیه السلام سیرابت می¬کند و دوباره تا می-آید زنگار شیطانی بر دلت نقش ببندد ایام عصمت و فاطمیه¬اش فرا می رسد تا دلت را صیقل زند.
امسال زمان رویش جان است در فصل رویش جسم، زمان گفتن از یاس است و تفسیر احساس، زمان آیه عصمت است و کوثر زلال. آری فاطمیه است در این فصل نو شدن که جان را تطهیر میکند.
از فاطمیه باید گفت…
آری از فاطمیه باید گفت و باید نوشت و باید تفکر کرد چون این بهار، بهار عاشقی است و نوروز شدن و نو فاطمی شدن.
از کوچه های بنی هاشم باید نوشت که خوب تفسیر می کند فاطمی بودن را، دفاع از ولایت را، مظلومیت را …
می گویند مهریه¬ات آب بوده است و فدک؛ میراث گرانبهایی که از پدر مهربانی برایت به یادگار مانده بود؛ اما فاطمه جان حکایت شکستن در و میخی که پهلویت را شکافت چه بود؟
ولست ادری خبر المسمار …
فاطمه جان! در عظمتت همین بس که خداوند فرمود « یا محمد لولاک ، لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما» و من نمی فهمم سِّرِ این روایت قدسی را؛ ولی خوب میفهمم اگر مقام عبودیت تو نبود، امامت و نبوت هم ناقص بود، ولایت هم و به تبعش اسلام هم…
فاطمه جان تو خود کمک کن درک این نکته از هزاران را…
فاطمه جان! شور و عشق مردم را در کاروان حمل ضریح فرزندت حسین علیه السلام دیدی؛ چشمان منتظر و گریانشان را، عهد و میثاقشان را، نذرشان را، شفایشان را… ای کاش می¬توانستیم کاروانی از حمل ضریح برای تو بگیریم تا مرهمی بر دلهای زخم خورده¬مان باشد.اما فاطمه جان نمی فهمم سِّرِ قبر گمشده¬ات را…
اما چه خوب عرشیانی می شوند این زمینیان که در فصل شادی خود، از فاطمه می گویند و از ایام فاطمیه، و روح صیقل خورده خود را در زلال چشمه سار اشک های جاری خود غسل می دهند و به پرواز در می آوردند تا با دلی پر از درد و اندوه مولایشان را خطاب کرده و بگویند:

یا علی! ما را در غم خود شریک بدان!

ضمن عرض تسلیت و تعزیت این مصیبت عظمی به محضر مبارک حضرت ولی عصر، امام زمان ارواحنا فداه و نائب برحقش حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی و مردم فهیم و سوگوار سراسر ایران اسلامی و خاصه مردم بصیر و ولایت مدار شهرستان بافق، امیدواریم انشاء الله مردان و زنان مومن و متعهدشهرستان بافق، امسال نیز همچون ایام فاطمیه سال های گذشته به عزاداری و حفظ حرمت و قداست آن بپردازند و به روز های عید امسال رنگ و بوی فاطمیه دهند و از درون خانواده تا درون جامعه و تا مسایل علمی و سیاسی و ارزش‌های اخلاقی و نیز نشان دادن منش‌های بزرگ انقلابی، به زندگی آن بانوی سراسر نور تأسی جویند که قطعا خشنودی خداوند و شادی دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه را در پی خواهد داشت.
در پایان، این حدیث نورانی پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله را حسن ختام قرار دهیم که فرمود:
یَا فَاطِمَهُ مَنْ صَلَّى عَلَیْکِ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ وَ أَلْحَقَهُ بِی حَیْثُ کُنْتُ مِنَ الْجَنَّهِ
فاطمه جان! هر کس بر تو صلوات فرستد خداوند او را آمرزیده و هر جای بهشت باشم او را به من ملحق می کند.

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
و السر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

مجمع طلاب بافقی مقیم شهر مقدس قم
فروردین ۱۳۹۲

۱ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    با سلام خدمت مسئولین مجمع طلاب بافقی مقیم قم
    تشکر فراوان بیانیه زیبای شما
    انشاءالله توفیق بهره بردای کافی از ایام فاطمیه را پبدا کنیم
    اجرتان با حضرت زهرا سلام الله علیها