پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۲:۵۰ قبل از ظهر

پنجمین نشست مجمع هم اندیشی توسعه بافق برگزار شد

کد خبر: 17427
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۰۳ فروردین ۱۳۹۲

در دومین روز از سال نو پنجمین گردهمایی هم اندیشی توسعه بافق با حضور امام جمعه، فرماندارو دیگر مسئولان وفرهیختگان شهرستان درسالن همایش های دانشگاه علمی و کاربردی برگزار شد .
IMG_1937
مهدی خاوری، فرمانداربافق ضمن تبریک سال نووخیرمقدم به مهمانان گفت: با توجه به اینکه امسال سال حماسه اقتصادی وسیاسی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است باید جوری برنامه ریزی کنیم که مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات پیش رو حماسه سیاسی دیگری رقم بزنند.
IMG_1938
مهدی خاوری ادامه داد: هرکدام از کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان بافق ریئس ستاد انتخاباتی دارندوبنده پیشنهاد می کنم که روسای کلیه این ستادها یک مرام نامه محتوی مشکلات وخواسته های مردم را به امضاء برسانند تا در آینده بتوان پیگیرمسائل مورد نظر شد.
فرماندار بافق دربحث حماسه اقتصادی عنوان کرد: انشاءالله با سعه صدرو پشتکارهمه نهادها طوری برنامه ریزی صورت گیرد که به توسعه افق ۱۴۰۴بافق دست یابیم.
حجت السلام سید جواد سلیمانی، امام جمعه بافق با تبریک عید نوروزگفت: بنده قبلاً به شورای شهرپیشنهاد دادم که مکانی را در تهران آماده کنند و یک فرد متعهد نیزجهت پیگیری مشکلات درتهران استخدام کنند که این کارانجام نشد.
وی ادامه داد: در کمیته هایی تشکیل شده افرادی باید حضور یابند که از تجربه و تخصص های لازم برخوردار بوده تا بتوانند فعالیتهای مورد نظر خود را کارشناساسی شده به سرانجام برسانند.
IMG_1936
دکتر نوری عضو دانشکده پزشکی یزد با ارائه نمودارآماری سطح سلامت استان یزد در مقاسیه با دیگر استان های کشور گفت: در مراحل مختلف توسعه سیاسی و اقتصادی بحث توسعه اجتماعی بسیار مهم است که در این مسیرباید به شاخصهای کلی سلامت توجه کردو با توجه به اینکه میانگین بیماریهای قلبی، انواع سرطانهای، مرض قند و دیگر بیماریها در استان یزد نسبت به سطح کشوری بالاتر است تنها راهکار مقابله با آن بالا بردن سطح آگاهی مردم در زمینه برنامه های سلامت عمومی مانند ورزش، تشویق استفاده ازغذا های سالم وسبزیجات،تشویق مردم به کم کردن سرانه قندوچربی ودیگرمولفه های سلامت است.
پنجمین-نشست-توسعه-بافق-1-300x199
وی ادامه داد: تشکیل و فعال کردن شورای سلامت جهت پیشبرد این اهداف که بتواند در ظرف ۱۰تا۱۵سال سطح سلامت شهرستان را به حد مطلوب برساند لازم می باشد تا انشاءالله نیزدر بخش مراقبتهای ثانویه وامکانات زیربنایی پزشکی گامهای موثرتری برداریم.

لازم به ذکر است این گردهمایی با حضورافرادفرهیخته ای در چهار کمیته فرهنگی، صنعت ومعدن،عمران، بهداشت وسلامت تشکیل می شود که پنجمین جلسه به طور رسمی از ساعت از ساعت ۲۰:۳۰شروع شدو مدت سه ساعت به طول انجامیدکه درطول جلسه از پیگیریهای کمیته های مذکور در زمینه درمانگاه پلی کلینیک تامین اجتماعی ودیگرفعالیت های انجام گرفته  گزارشی ارائه شد.

IMG_1950

 

 

IMG_1953

 

 

IMG_1960

 

 

IMG_1963

۲ نظر

  1. دلسوخته می‌گه:

    ضمن عرض سلام و تبریک عید به تمام همشهریان عزیز خواهش میکنم از مسئولین که در جلسات مجمع هم اندیشی شهرمون کسانی که امتحان خود را دادند و در آن فضا و موقعیتی که برای دلسوزی شهر داشته اند رفوزه شدند دعوت نشوند و از کسانی که پتانسیل کافی مخصوصا جوانان تحصیل کرده و فهیم بافقی استفاده شود.با تشکر امیدوارم بافق ما سال خوبی را پشت سر بگذارد

  2. محمود می‌گه:

    چقدر این حرکت قشنگه ممنون ازهمه دلسوزان شهر