سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۲:۴۰ بعد از ظهر

از ۱۱۲دانش آموز و دانش آموختگان دانشگاه و رتبه های علمی سال ۹۱ روستای باجگان تجلیل شد

کد خبر: 17534
تعداد بازدیدکننده: 1168
تاریخ: ۰۶ فروردین ۱۳۹۲

در پنجمین همایش جشن دانش روستای باجگان ؛
از ۱۱۲دانش آموز و دانش  آموختگان  دانشگاه و رتبه های علمی سال ۹۱ روستای باجگان تجلیل شد
در این مراسم  همچنین  استاد دکتر محمدرضا ابوطالبی به عنوان چهره برتر و نخبه علمی این روستا در سال گذشته معرفی و از مقام علمی وی نیز تجلیل شد.
جشن دانش روستاس باجگان هرساله با حضور جمعی از مسئولان شهرستان بافق ، قشرهای مختلف مردم  این روستا و روستاهای مجاور  با هدف تشویق و ترغیب داش  آموزان به کسب مدارج علمی برتر علمی و فرهنگی در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار می شود .
403424
رئیس آموزش و پرورش بافق در مراسم جشن دانش روستای باجگان که با حضور فرماندار و  معاون فرماندار بافق و بخشدار بخش مرکزی یزد و جمعی از مسئولان محلی در مسجد النبی این روستا برگزار شد با تبریک آغاز بهار و فصل رویش طبیعت گفت: نوروز ایرانیان همزمان و همراه با آغاز فصل زنده شدن طبیعت است که این موضوع منحصر به فرد می باشد.
محمود خواجه ای افزود: انتخاب ایرانیان روز اول بهار را به عنوان نوروز نشان از کیاست و دانایی آنان دانست .
رئیس آموزش و پرورش بافق تقارن جشن دانش باجگان با ولادت شیخ الرئیس ابوعلی سینا را فال نیک عنوان کرد و گفت: حضور چهره های شاخص علمی و فرهنگی و متخصص این روستا در شهربافق و همچنین استان یزد نشان از تعهد و احترام این افراد به ارزش علم و دانش است .
وی همچنین با برشمردن برخی از ویژگی های روستای باجگان خاطر نشان کرد: این روستا در فاصله ۸۵کیلومتری شهر بافق قرار گرفته است و دارای قدمتی ۵هزار ساله است که درخت چنار ۱۲۰۰ساله آن یکی از جاذبه های منحصر به فرد این روستا است .
خواجه ای بیان داشت : روستای باجگان د رطول ۸سال دفاع مقدس ۱۴شهید تقدیم این انقلاب کرده است که نشان از اعتقاد  و ولایت پذیری مردمان آن دارد.
وی برگزاری جشن دانش  و تجلیل از دانش آموزان و نخبگان در روستای باجگان را مهم دانست و افزود: توسعه و پیشرفت هر کشور مدیون چهرهای شاخص علمی و تولید علم د رآن کشور است .
خواجه ای با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) در زمینه ارزش علم آموزی گفت: اگر بخواهیم در تولید علم و حماسه سیاسی و اقتصادی موفق باشیم باید بنیه علمی فرزندان این مرزو بوم را با تشویق ، تقویت کنیم .
وی همچنین  از بزرگان علم و ادب روستای باجگان و افرادی که د راین مراسم همکاری کرده اند تقدیر کرد.
گفتنی است روستای باجگان از دیر باز به عنوان قطب علمی و فرهنگی در سطح منطقه سبزدشت و شهرستان بافق مطرح بوده و نخبگان و فرهیختگان بسیاری را برای جامعه تربیت نموده است .
عبداللهی

۳ نظر

 1. شمس الدینی قطرمی می‌گه:

  سلام
  احسنت وهزار احسنت برجوانان سخت کوش روستای پرآوازه ودوست داشتنی باجگان به یقین مردم خوب باجگان هم جوانان وهم پیران با تلاش وهمت خود توانستندپله ترقی رو برای پیشرفت کشورشون طی کنن خدا قوت به همه شما عزیزان سرافراز.

 2. رضايي.جانباز شيميايي می‌گه:

  بسیار کار زیبایی هست وباعت تشویق آینده سازان این مرز وبوم میشود.من باجگان را با ج‍ناب آقای دکتر میرترابی که حقیقتا علاوه بربزرگواری وبزرگ منشی دارای خصوصیات اخلاقی بسیار خوب ومردمداری هستند( بنده سلامتی نسبی خود رابخاطر زحمات ایشان میدانم). همچنین خانواده بزرگوارعلوی میشناسم .انشا الله خدا خیرشان دهد ودر تمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشند

 3. میثم امیری قریه علی می‌گه:

  کار بسیار پسندیده ای بود که باعث ایجاد انگیزه در تمامی روستاهای این منطقه میشه /انشاالله موفق و پیروز و سربلند در تمامی مراحل زندگی