سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۶:۵۶ بعد از ظهر

حضور مردم در انتخابات جایگاه نظام را تثبیت می‌کند

کد خبر: 17597
تعداد بازدیدکننده: 142
تاریخ: ۰۹ فروردین ۱۳۹۲

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به ظرفیت‌های بالای نظام در عرصه‌های اقتصادی و علمی اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری شعار امسال را حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند، همگان در این راستا تلاش کرده و همچون همیشه حماسه خلق کنند.

وی بر ضرورت توجه همگان به تولیدات ملی تاکید کرد و افزود: اگر با برنامه‌ریزی و تدبیر در این مسیر گام برداریم، بی‌شک دیگر هیچ نیاری به دیگران نداریم و با استقلال حرکت خواهیم کرد.

سلیمانی عدم وابستگی اقتصاد کشور را به نفت ضروری عنوان کرد و گفت: مسئولان با تدبیر و برنامه‌ریزی برای معیشت مردم از سرمایه‌های داخلی و بومی بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.

امام جمعه بافق همچنین با تاکید بر انتخابات پیش روی کشور بیان داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات آینده، جایگاه نظام و انقلاب را در سطح جهان تثبیت و آینده  کشور را تضمین می‌کند.

سلیمانی با بیان اینکه هر کس به نظام و ارزش‌های اسلامی و انقلاب پای‌بند است، می‌تواند به صحنه سیاسی بیاید، خاطرنشان کرد: در انتخابات، مردم، کاندیداها و طرفداران آنان با رعایت قانون به یکدیگر احترام بگذارند و حماسه‌ای بی نظیر خلق کنند.

وی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت دهم فروردین، سالروز قیام مردم یزد افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت همین مبارزات  که در یزد نیز انجام شد، به پیروزی رسید و مردم یزد هم مانند تمام نقاط کشور علیه دژخیمان طاغوتی به پا خاستند و برگ زرینی بر تاریخ این انقلاب و استان افزودند.

سلمیانی همچنین به روز دوازدهم فروردین سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت: استقرار جمهوری اسلامی ایران با رای اکثریت مردم در این روز به رهبری حضرت امام (ره) تحولی بزرگ در همه ابعاد سیاسی و اجتماعی جهان ایجاد کرد.

امام جمعه بافق بااشاره به  ۱۳ فروردین روز طبیعت گفت: امسال به برکت عنایات الهی بهار با طراوتی داشتیم که میزان بارندگی نسبت به سال‌های افزایش خوبی داشته است و همگان باید برای این نعمت الهی و نزول رحمت الهی شاکر باشیم.

سلیمانی با بیان اینکه شکر نعمات الهی درهای رحمت را بر روی جامعه می‌گشاید، خاطرنشان کرد: مردم از این فضای باطراوت و طبیعت استفاده مناسب کنند و قدردان آن باشند.

تحلیل جایگاه ولی فقیه در جامعه اسلامی و نقش مراجع تقلید در آن، بررسی تحولات دنیای اسلام و کشتار مردم مسلمان میانمار و درخواست از دولتمردان این کشور برای پایان دادن کشتار شیعیان، محکوم کردن جنایات تروریست‌ها در کشور مسلمان سوریه و … از مهم‌ترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد.

عبدالهی