شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۰:۳۹ قبل از ظهر

طرح بازیافت زباله از پسماندهای خانگی در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری در شهرستان بافق اجرایی می شود

کد خبر: 17604
تعداد بازدیدکننده: 174
تاریخ: ۰۹ فروردین ۱۳۹۲

طرح بازیافت زباله جهت تبدیل وتولید انرژی از پسماندهای خانگی در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری در شهرستان بافق اجرایی می شود.
 مسئول روبط عمومی شهرداری در گفتگو با بافق فردا با اشاره به تولید ۱۸تن زباله درهر  روز ۱۳۹۱ورشد هفت درصدی آن نسبت به سال قبل گفت: طرح بازیافت از مبداء صورت می گیرد بدین گونه که در اجرای آن عوامل اجرایی روزانه به درب منزل شهروندان مراجعه و نسبت به تحویل اقلام بازیافتی مانندکاغذ،فلزات ،شیشه،پلاستیک و مواردی از این قبیل، اقدام می کنند.
.
علی اصغر موفق،کاهش پسماندهای دفن شده،استفاده از اقلام بازیافتی در تولید انرژی و مواد ،ساخت محصولات جدید و همچنین کاهش خسارت به محیط زیست و آلودگی هوا  را از مزیت های اجرای این طرح عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد برنامه زمانبندی اجرای طرح بازیافت بر اساس بروشور تهیه و به همراه یک بسته حاوی کیسه های جمع آوری اقلام بازیافت درب منازل توزیع می شود و در خصوص تحویل اقلام بازیافتی هدایایی نیز از سوی شهرداری به شهروندان محترم اهداء خواهد شد.
بر همین اساس جدول زمانبندی اجرای طرح بازیافت از نیمه دوم فروردین ماه سال جاری در ساعات اداری برای نقاط مختلف شهرستان بافق بدین نحو است:
ایام هفته
مناطق اجرای طرح
شنبه
از میدان دانشجوتا میدان ۱۴ معصوم(شامل شهرک مناجات،شهرک موحدین،شهرک ولیعصر،حاشیه خیابان امام رضا(ع) به طرف بیمارستان ولیعصر و حاشیه شمالی خیابان ۱۴ معصوم)
یکشنیه
از میدان ۱۴ معصوم تا میدان شهداء
دوشنبه
از میدان شهدا تا میدان امام زاده عبدا… (ع)
سه شنبه
از میدان امام زاده عبدا…(ع) تا میدان معلم
چهارشنبه
از میدان معلم تا دانشگاه پیام نور
پنج شنبه
بلوار انقلاب(از میدان معلم تا میدان دانشجو)
شایان ذکر است به طور متوسط روزانه بیش از ۱۸تن زباله در شهرستان بافق تولید می شود که بخش خصوصی با ۵۵ نفرمامور خدمات جمع آوری زباله، نظافت مناطق مختلف و دفن زباله را با هزینه سالانه بالغ بر هشت میلیارد ریال  انجام می دهند که در حال حاضر زباله های جمع آوری شده در محل گود زباله در ۲۰ کیلومتری شهرستان بافق دفع می شود. 

۳ نظر

 1. بهنام می‌گه:

  آقای موفق ، این کار توسط چه کسی یا شرکتی انجام میشود، لطفا توضیح بیسشتری بدهید

 2. شمس الديني قطرم می‌گه:

  باسلام
  اقدام بسیارخوب وبجایی میباشد روستای مبارکه وآهنشهر فراموش نشود ممنون از شما .

 3. رحمت می‌گه:

  سلامکار بسیار قشنگی است.
  با سوزاندن زباله می توان در نیروگاههای برق کوچک،برق تولید کرد.
  موفق باشید