چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۸:۵۲ بعد از ظهر

بیش از ۱۴۰هزار نفر از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بافق دیدن کردند

کد خبر: 17904
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۲

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بافق:
بیش از ۱۴۰هزار نفر از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بافق دیدن کردند
تا پایان نوروز امسال بیش از ۱۴۲ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری شهرستان بافق بازدید کردند.
عباس قدیریان با اشاره به رشد   بازدیدهای نوروزی در بافق اظهار داشت: امسال بیش از ۱۴۲هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بافق دیدن کردند که نسبت سال گذشته ۱۰درصد افزایش داشته است .
وی عنوان کرد: این تعداد بازدیدکننده در مجموع از ۱۱ اثر تاریخی و گردشگری شاخص هم‌چنین جاذبه‌های طبیعی شهرستان بافق بازدید کرده‌اند.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بافق  تصریح کرد: بیشترین بازدید از آستان مقدس امامزاده عبدالله، میدان و کاروانسرای خان و نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی این مجموعه، خانه وحشی‌بافقی و شن‌های روان صادق‌آباد بوده اختصاص داده است.
قدیریان بیان کرد: آثار تاریخی و باستانی هر منطقه معرف تاریخ، تمدن، فرهنگ و پیشینه آن منطقه است و باید در حفظ این آثار تاریخی به روش‌های اصولی تلاش و پیگیری شود.
وی از آثار تاریخی به عنوان میراث گذشتگان برای نسل امروز یاد کرد و افزود: این میراث باید به درستی حفظ و به نسل‌های بعدی نیز منتقل شود.
قدیریان یادآور شد: روستاهای قطرم، شادکام، باجگان و قلعه باقرآباد که از روستاهای هدف گردشگری این شهرستان هستند نیز مورد بازدید گردشگران قرار گرفته‌اند.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی بافق از همه ارگان‌های عضو ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان بافق که در ایام نوروز همکاری لازم را برای ارائه هر چه بهتر خدمات به مسافران نوروزی انجام دادند، تقدیر و از مسافرانی که بافق را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند، قدردانی کرد.
شهرستان بافق دارای بیش از ۲۵۰اثر تاریخی ارزشمنداست که ۴۷اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

عبداللهی

۱۰ نظر

 1. اشنا می‌گه:

  سلام روستا قطرم هم در مقایسه با سال گذشته گردشگران زیادی امدند ودیدن کردند ماهم به نوبه خودمان از آنها تشکر وقدر دانی می کنیم ان شاءلله در سال ایندهبتوانیمجهت رفاه بیشتر گردشگران بتوانیم امکانات رفاهی را باکمک مسئولین روستا وشهرستان بیشتر کنیم تا آن عزیزان باخاطره ای خوش روستای ما را ترک کنند

 2. محمد رضا می‌گه:

  اگر بخواهید حقیقت را بگوئید بیشترین بازدیدکننده در ایام نوروز شن های روان روستای صادق آباد (منطقه شهید برزگری بوده است )

 3. محمد رضا برزگری می‌گه:

  جناب آقای قدیریان؟ اگر شما یک روز بعد ظهر سری به شن های روان روستای صادق آباد می زدیدو از نزدیک شاهد این همه گردشگر بودید حقیقت را بیان می کردیدچون خودم شاهد تماشای این عزیزان بودم

 4. ک.عسکری می‌گه:

  خدا قوت آمار جالبی است اگه علمی و واقعی باشه البته محدوده زمانی را مشخص نکرده اند

 5. منصف می‌گه:

  آقا خواهشا آمار درست ارائه بفرمایید . کل بافق ۴۰ هزار نفر جمعیت داره . چطور ممکنه ۱۴۰ هزار نفر بازدیدکننده داشته باشه آخه عزیز . در اینکه ما بخواهیم شهرمون رو بالا ببریم حرفی نیست ولی نباید آمارهایی ارائه کنیم که باعث تمسخر دیگران بشود . خواهشا رعایت بفرمایید . ممنون

 6. س - حسینی می‌گه:

  با خسته نباشید تشکر از زحمات همه ارگانهای ذیربط ستاد نوروزی بافق
  ۱۴۰ هزار نفر یعنی متوسط روزی ۱۰ هزار نفر به بافق آمدند و رفتند. واقعا منبع و ماخذ این آمار کجاست؟

 7. همشهری می‌گه:

  منصف چه ربطی به جمعیت شهر داره که چهل هزار نفرنند گفتنند بازدیدکننده اومده نه به جمعیت شهر اضاف شده

 8. همشهری می‌گه:

  منصف وقتی ۵۰۰ هزار نفر از مهریز دیدن کردن ۱۴۰هزار از بافق چیزیه

 9. محمد رضا برزگری می‌گه:

  سلام خسته نباشید ما به این دروغها عادت کردیم ؟ برادر کارت به این آمار نباشه ؟

 10. حامد می‌گه:

  در ۱۳ روز چطور ممکنه ۱۴۰ هزار نفر از بافق دیدن کرده باشن . خودمونیم آقای رئیس میراث فرهنگی یه چیزی بگید که با واقعیت تناسب داشته باشه . در اینکه آمار بازدید از بافق سال به سال در حال افزایش است شکی نیست و واقعا جای خوشحالی دارد ولی در ۱۳ روز عید ۱۴۰ هزار بازدید از بافق گزافه گویی محض است برادر .