چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۳:۵۵ بعد از ظهر

ویژه ‌برنامه‌های ماه صفر آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق

کد خبر: 181
تعداد بازدیدکننده: 200
تاریخ: ۰۷ دی ۱۳۹۰

به مناسبت آغاز ماه صفر، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی این ماه در آستان امامزاده عبدالله‌بن‌موسی الکاظم(ع) شهرستان بافق اعلام شد.

بنا بر این گزارش، برگزاری مراسم جشنی به مناسبت  ولادت حضرت امام محمد باقر(ع)، سه‌شنبه، ششم دی‌ماه، مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه(س(، پنج‌شنبه، هشتم دی‌ماه، سخنرانی به مناسبت حماسه ۹ دی، جمعه، نهم دی‌ماه، مراسم جشن ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم(ع)، ۱۰ و ۱۱ دی‌ماه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در رواق حرم مطهر امامزاده عبدالله(ع) برگزار می‌شود.

همچنین به مناسبت دهه آخر ماه صفر، ویژه‌برنامه سخنرانی به مدت ۱۰ شب با دعوت از حجج ‌اسلام ماندگاری و مهدیزاده اصفهانی در صحن امامزاده عبدالله‌(ع) بافق برگزار می‌شود.

مراسم عزاداری و سینه‌زنی در شب اربعین و حرکت هیئت زنجیرزن و عزادار صبح روز اربعین حسینی از میدان شهدا به طرف آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله(ع) از دیگر برنامه های این آستان ذکر شده است.

در ادامه این گزارش آمده است  مراسم عزاداری، دوم و چهارم بهمن‌ماه سال جاری، همزمان با شب و روز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) و همچنین آئین نخل‌برداری در بعد از ظهر روز شهادت حضرت امام رضا (ع) انجام خواهد شد