چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴:۱۶ بعد از ظهر

خصوصی کردن معادن ضرر بزرگی در پی دارد/ معادن طبس ثروت ملی است

کد خبر: 18152
تعداد بازدیدکننده: 105
تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲

به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان طبس معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان طبس تصریح کرد: معادن ثروت ملی و متعلق به مردم بوده و نیازمند مدیریت کلان از سوی دولت است که باید در دست دولت باشد و خصوصی کردن معادن ضرر بزرگی در پی دارد.

” امیر امینی” همچنین برحسب درخواست کتبی فرماندار طبس، دستور بکارگیری یکی از فرزندان ذکور قربانیان حادثه معدن زغال‌سنگ یال شمالی طبس را صادر کرد.

” حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم” امام جمعه طبس هم در این جلسه با اشاره به سیاست کلی نظام مبنی بر عمران و آبادی کشور به‌ویژه مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و لزوم توجه به معادن برای این منظور، خواستار راه‌اندازی کارخانه قطران و کک در طبس شد و این اقدام را حرکتی مهم در راستای اشتغال‌زایی و حماسه اقتصادی دانست.

“احمد طالبیان‌مقدم” معاون استاندار و فرماندار طبس نیز در سفر معاون وزیر صنایع به این شهرستان خواستار اجرایی شدن طرح توسعه معادن زغال‌سنگ طبس و فاز دوم پروده چهار به منظور اشتغال‌زایی برای حدود ۶۰۰ نفر نیرو در این معادن شد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان محلی نیز در این سفر حضور داشتند.

۲ نظر

  1. محمد مهدی می‌گه:

    معاون محترم وزیر از دولتی ماندن معادنی مانند زغال سنگ طبس نام می برند که شاید ضررده باشد اما از بلوک اهن بافق با ذخیره سنگ ۱٫۵میلیارد که هزاران میلیارد پول در ان خوابیده برای دولتی ماندن نام نمی برند معادن زغال سنگ طبس خصوصی شود بهتر است تا اینکه دولتی بماند و قابل توجه مسئولان بافق طبس یک معدن زغال سنگ دارد هزاران امتیاز از دولت می گیرد اما بافق با ان همه پتانسیل معدنی برده اصفهانیها و مافیای قدرت شده است. خداوند انشاالله تمام کسانی که در این راه توجهی ندارندهدایت کند.

  2. بهار می‌گه:

    باسلام من اصولا به دولتی یاخصوصی بودن معادن کاری ندارم آنچه مهم است افزایش بهره وری است که به هر نحوی تحقق یابد پسندیده است که تجربه نشان داده است بهره وری در نظام خصوصی بهتر جواب می دهد خصوصی مشترک بنحوی که کارگر کارفرما هم باشد