سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱:۱۵ قبل از ظهر

راههای محبوبیت نزد خدا و خلق خدا

کد خبر: 18303
تعداد بازدیدکننده: 339
تاریخ: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲

گفتمان دینی با عنوان مهارت های زندگی و طلبگی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکترمحمد حسن صدری کاشانی در حوزه علمیه الزهراء(س) خواهران بافق برگزار شد.

IMG_1554444444444

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه الزهراء(س) بافق؛ گفتمان دینی مهارت های زندگی طلبگی در حوزه علمیه الزهراء(س)برگزار شد.

حجت الاسلام کاشانی در این مراسم اظهار کرد : پی ریزی یک طلبه به صرف و نحو است و طلبه باید دروس پایه را جدی بگیرد.

وی افزود : صرف و نحو به منزله یک موتور برای ماشین است که با روشن شدن موتور سایر کارها را به حرکت در می آورد . کاشانی، ضمن اشاره به اهمیت درس صرف و نحو و فرّار بودن آن، گفت : یک طلبه باید در کلامش فصاحت و بلاغت داشته باشد و سخن فصیح و بلیغ بزند. وی در تشبیهی افزود : یک طلبه مانند پسته است هنگامی که دهانش را باز کرد می داند چیزی در وجودش است یا نه .

دکتر کاشانی با تجزیه و ترکیب آیه ای از قرآن به معنای دقیق دو کلمه تجزیه و ترکیب پرداخت و به اهمیت دو درس صرف و نحو در میان دروس حوزه اشاره کرد.

وی با بیان داستانی از پیامبر (ص) که مرد عرب بیابان گردی به ایشان مراجعه می کند و برای رفع حاجتهای خود راهکارهایی را می خواهد و پیامبر(ص) راههای زیر را بیان می کند : ۱-برای محبوب خلق شدن : خادم مردم بودن ، خیرخواه بودن ۲-محبوب خدا شدن : تقوا ۳-زیاد شدن مال : زکات دادن مال ۴-عمر طولانی کردن : صله رحم ۵-سالم ماندن بدن : صدقه دادن ۶-با پیامبر (ص) در بهشت همنشین شدن : سجده طولانی.

در پایان این نشست حجت الاسلام کاشانی به سوالات طلاب پاسخ داد .

۱ نظر

  1. رنجبر می‌گه:

    بهترین راه نزدیکی به خدا خدمت به خلق و کار های عام المنفعه است.