سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳:۴۵ قبل از ظهر

روزنه ای به سمت آرامش

کد خبر: 1860
تعداد بازدیدکننده: 134
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۰

آرامش واژه ای است که بعضی آنرا به راحتی خیال و بعضی حالتی می دانند که در وضعیت مناسب کسب میشود . مدتی قبل دوستی در پیامی کوتاه این چنین آرامش را فرستاده بود که نگاه به گذشته و شکر خدا و البته نگاه به آینده و اعتماد به خدا آرامش است .

آرامش بیشتر هدفی ایده آل می ماند تا هدفی دست یافتنی در هر زمان . چرا که بعضی معتقدند زمانی در آرامش قرار میگیریم که بر گستره ای که قرار داریم خود یا افراد مورد اعتمادمان بر آن مصلحت باشند البته در کنار این موقعیت می بایست از بروز مواردی که آرامش را به خطر می اندازد جلوگیری کرد و اگر نمی توان پیشگیری کرد فکری برای درمان آن داشت .

در دل طوفانی سهمگین ، در زیر آسمانی با ابرهایی سیاه و غرنده آرامش میتواند برای پرنده ای باشد که لانه ای محکم ساخته است پس طرح و برنامه و پیشبینی آینده میتواند در دل تحرکات سهمگین و سخت ، آرامش را به ارمغان بیاورد .

اگر باور کنیم که خیلی از مسائل مهم نیست آنگاه بهتر میتوان ریسک کرد چراکه دیگر استرس و اضطراب رسیدن به هدف اصلی شدت ندارد . اگر برای شکست یا پیروزی ریسک جلوی رویمان برنامه داشته باشیم در زمان ریسک کردن آرامش خواهیم داشت . چرا که در مقابل بدترین حالت پیش آمده آماده قدم برداشتن هستیم و در زمان قرار گرفتن در بهترین حالت به اصطلاح دست و پایمان را گم نخواهیم کرد.

آرامش از به منصه ظهور رسیدن جمله بزرگی که می گوید : خدایا آن خواهم که هیچ نخواهم ، حتی می تواند در صحنه جنگ و دفاع پیش آید .

امروز روز آنهایست که با بی نیاز کردن خود ، با تمام وجود ریسک کردن خود توانستند روزنه ای به سمت آرامش ، برای  هموطنانشان باز کنند و البته خود در آرامش قرار گیرند .

امروز ۲۲ اسفند ماه روز شهداست گرامی با این روز که هرگز بر روی هیچ جوینده ای بسته نشده است .

محمد مهدی علیزاده فلاح