شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۴:۵۳ قبل از ظهر

۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی کشاورزی و صنعتی در بافق مصوب شد

کد خبر: 18961
تعداد بازدیدکننده: 129
تاریخ: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی کشاورزی و صنعتی در بافق مصوب شد
 رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان بافق گفت: در سال گذشته به منظور راه اندازی طرح های کار آفرینی کشاورزی و صنعتی در شهرستان بافق، ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در کار گروه های استان و شهرستان مصوب شد.

علی اصغر نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده در کارگروه کشاورزی، با کمترین بهره به صورت قرض الحسنه و تسهیلات صنعت با نرخ بخش صنعت پرداخت می شود.

وی افزود: تسهیلات یاد شده با مساعدت دولت از محل صندوق توسعه ملی و منابع تعدادی از بانکها تامین شده است.

نوری شادکام عنوان کرد: سهم تسهیلات بنگاه‌های زودبازده که حدود ۶۹ میلیارد ریال بوده است، به علت عدم مشخص بودن وضعیت یارانه این تسهیلات و عدم همراهی بانکها با تعداد محدودی از طرحها، پیگیر جذب آن هستیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق بیان داشت: طی یک سال گذشته، ۲۳شرکت تعاونی با عضویت ۶۶۳ نفر و با فرصت شغلی ۶۵۴ نفر و با سرمایه ای بالغ بر ۶۷۵ میلیون ریال به ثبت رسیده است همچنین در همین مدت پنج هزار و ۸۸ ساعت آموزش در قالب ۱۶ دوره آموزشی عمومی و تخصصی برای ۲۴۲ نفر فراگیر در واحد آموزش این شهرستان انجام شده است.

وی گفت: همچنین در یک سال گذشته با پیگیری به عمل آمده، تعداد تشکل های کارگری شهرستان به سه تشکل افزایش یافته و به شکایات واصله کارگری در جلسات هیئت تشخیص شهرستان رسیدگی و آرا مربوط صادر شده است.

نوری شادکام ادامه داد: با توجه به وجود ۳۲۶ کارگاه کوچک و بزرگ مشمول قانون کار در سطح شهرهای بافق و بهاباد در همین مدت بالغ بر ۴۱۵ بازرسی موردی و ادواری توسط واحد بازرسی این اداره انجام و ضمن رسیدگی به حوادث پیش آمده، توصیه های ایمنی لازم انجام شده است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق گفت: بررسی پرونده ۲۲۶ متقاضی مشاغل سخت و زیان آور در شهرستانهای بافق و بهاباد از دیگر اقدامات انجام شده حوزه بازرسی این اداره بوده که از این تعداد برای ۱۱۶ نفر حکم بازنشستگی صادر شده و بقیه در حال بررسی و اقدام است.