جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶:۱۳ قبل از ظهر

بـــــالاخره ذوب آهن با زیرکی از چنگال صندوق فولاد گریخت!!!!!

کد خبر: 19128
تعداد بازدیدکننده: 181
تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

پس از اینکه بارها عرضه سهام ذوب آهن اصفهان در فرابورس بدون خریدار مانده بود بالاخره به هر نحو ممکن اصفهانی ها بلوک ۵۶ درصدی این شرکت را به ارزش هر سهم ۵۱۱۱ ریال به صندوق تامین اجتماعی سپردند تا به  آینده ای مبهم دچار نشود . عرضه سهام در تاریخ ۲۳/۱۲/۹۱ انجام شد و تامین اجتماعی آن را به قیمت ۲۱۱۵ میلیارد تومان خریداری  کرد و قرار شد طی چند  روز با پرداخت ۲۰ درصد نقد به مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان و مابقی به صورت ۵ ساله با نرخ سود ۱۵ درصد مبادله انجام شود.سر انجام در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال جاری تامین اجتماعی با پرداخت مبلغ مورد توافق معامله را قطعی کرد .
لازم به ذکر است در زمانی که ما در تخصیص سنگ آهن معدن دی ۱۹ بافق در کش و قوس بخشیدن یه اردکان یا تقسیم بین مهریز و ابرکوه بودیم قدیمی ترین و بزرگ ترین معدن آهن استان بدون هیچ اظهار نظری از طرف مسئولین استان به صندوق سپرده شد .
حال سکوت کرده آینده این واگذاری را به نظاره می نشینیم …….

امیدواریم شرکت سنگ آهن مرکزی مجبور نباشد به تنهایی قسمت اعظمی از بار صندوق را بر دوش کشد .!!!!!

۳ نظر

  1. رضايي می‌گه:

    خب عزیز دل صندوق بازنشستگی فولاد الان زیرمجموعه صندوق تامین اجتماعی هست. یعنی دقیقا مدیریت ذوب آهن و شرکت سنگ آهن مرکزی در یکجا متمرکز شده است. تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!

  2. مهدی می‌گه:

    اینکه از اول معلوم بود که اصفهانیها دم لای این تله ها نمی گذارند حالا تصور کنید ذوب اهن اصفهان کم پول باید طلب سهام خود را به صندوق بازنشستگان بدهد و به همان مقدار پول سنگ اهن بافق طلب ذوب اهن دارد و از این به بعد چه شیر توشیری می شود

  3. محمد رضا می‌گه:

    مسئولان ذوب اهن اصفهان هرروز از کمبود بودجه دم می زنند در صورتی که پول همگفتی به صندوق بازنشستگان فولاد بابت سهام خود می دهند و این مطابقت با همان طلب شرکت سنگ اهن مرکزی از ذوب آهن اصفهان می باشد حالا تصور کنید اگه قرار باشد شرکت سنگ آهن مرکزی تمام بدهی ها و حقوق بازنشستگان صندوق فولاد را به دوش بکشد و آیا دیگر پولی برای سرمایه گذاری دارد.