شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۲:۵۲ قبل از ظهر

بنگاههای زود بازده باید در کانون توجه مسوولان قرار گیرد

کد خبر: 19155
تعداد بازدیدکننده: 196
تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

T80630713-3894951

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ‘ سید جوادسلیمانی’ در دیدار اعضای کمیته کارگری بافق افزود: قبل از ایجاد یک کار تعاونی ، باید با کارشناسی دقیق یک شغلی که به سرمایه اندک احتیاج دارد و زود بازده است انتخاب شود.

امام جمعه بافق گفت در جامعه نمونه هایی زیادی از افراد وجود دارند که به دولت وابسته نبوده و با سرمایه کم مشاغل سود آوری ایجاد کردند و امروز در امور اقتصادی هم خود موفق شده و هم برای چند نفر شغل به وجود آورده اند.

وی به فعالیت شرکت تعاونی گل گندم بافق در تولیدی نان محلی اشاره کرد و افزود: این شرکت برای ۱۵ تا ۲۵ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است.

امام جمعه بافق این نمونه کار آفرینی را با سرمایه اندک و زود بازده عنوان کرد و گفت: همت انسان باید بلند باشد و اگر در انجام امور اعتماد به نفس داشته باشیم ،کارها به سرانجام مطلوب خواهد رسید.

معاون فرماندار بافق هم دراین دیدار تجلیل از کارگران نمونه را یاد آورشد و گفت: پیشنهاد می کنم گزارش کار واقعی کارفرمایان و تعاونی ها از طریق رسانه های محلی به سمع و نظر مردم برسد تا آن ها آگاهی های لازم را کسب کنند.

‘علی اصغر رنجبر’ با اشاره به آغاز هفته کار و کارگر تصریح کرد: حقوق افراد کارگر باید مراعات شود و حتی المقدور بیش از حداقل ها برای آن ها در نظر گرفته شود.

وی در رابطه با عدم استقبال بافقی ها از فرصت های شغلی گفت: می بایست اطلاعات جامع درباره هر فرصت شغلی را در قالب های مختلف به اطلاع مردم برسانیم و آن ها را در این خصوص توجیه کنیم.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بافق در ادامه افزود: با توجه به اینکه روند اجرایی انتخابات آغاز شده است ، می بایست همه یاری کنند تا مشارکت مردم شهرستان بافق در انتخابات پیش رو ، به مانند قبل زبانزد خاص و عام شود.

رئیس تعاون ، کار و امور اجتماعی بافق هم با تبریک فرارسیدن هفته کارگر و گرامیداشت سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس ، گزارشی از فعالیت های این اداره در سال گذشته ارائه کرد.

‘علی اصغر نوری’ تعهد ایجاد اشتغال در بافق در سال گذشته را ۱۳۷۰نفر عنوان کرد و افزود: با احتساب ایجاد اشتغال از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی برای ۴۷۰ نفر ، تمام سهمیه شهرستان برای اشتغالزایی تحقق یافته است.

نوری ادامه داد: متاسفانه برخی فرصت های شغلی که در بافق معرفی می شوند ، مورد استقبال جوانان قرار نمی گیرد زیرا آنها تمایل به اشتغال در شرکت سنگ آهن مرکزی دارند.

در پایان این دیدار، اعضای کمیته کارگری بافق به آستان امامزاده عبدالله (ع) رفته و مزار مطهر شهدای مدفون در این آستان را گلباران کردند.