دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۵:۱۲ قبل از ظهر

۲ معدنچی بر اثر سقوط در معدن کوشک کشته شدند/ سقوط از ارتفاع ۴۰متری علت حادثه

کد خبر: 19258
تعداد بازدیدکننده: 172
تاریخ: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

شامگاه دوشنبه
۲ معدنچی بر اثر سقوط در معدن کوشک کشته شدند/ سقوط از ارتفاع ۴۰متری علت حادثه
دو کارگر معدنچی بر اثر سقوط در معدن سرب و روی کوشک در شهرستان بافق، جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرنگار بافق فردا عصر روز گذشته، دو کارگر معدنچی در حین فعالیت در تونل زیرزمینی معدن سرب و روی کوشک بافق، جان خود را از دست دادند.
این دو کارگر به نام‌های جواد غنی‌پور و حسین زراشکی هر دو اهل شهرستان بهاباد هستند که در شیفت عصر معدن کوشک مشغول کار بودند.
با بروز این حادثه در نخستین ساعات ، نیروهای امدادی و پلیس، در محل حادثه حاضر شدند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
همچنین مسئولان بافق از جمله فرماندار، ، معاون فرماندار ، بخشدار و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی این حادثه در محل معدن کوشک حاضر شدند.
مدیرعامل معدن سرب و روی کوشک بافق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در طول ۶۰ سال گذشته در این معدن چنین حادثه‌ای اتفاق نیفتاده است و بروز این اتفاق خارج از تصور است چرا که همه جوانب ایمنی و اصولی آن توسط کارگران در این معدن رعایت می‌شود.
علیمحمدی با تسلیت در گذشت این دو کارگر به جامعه کارگری و خانوده آنان افزود: از نظر معدنکاری این اتفاق در جایی رخ داده است که احتمال حادثه در آن صفر است.
وی تصریح کرد: علت ریزش معدن از سوی کارشناسان در دست بررسی است و اعلام خواهد شد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق که به همراه ناظر این اداره به عمق تونل و محل حادثه برای بررسی علت آن رفته بود پس از خروج از تونل گفت: علت این حادثه به زودی از سوی کارشناسان اعلام می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اما در گفت و گوی تلفنی با واحد مرکز خبری در بخش خبری ۲۳٫۴۵ ب گذشته علت این حادثه را سقوط از ارتفاع ۴۰ متری به داخل تونل اعلام کرد.
معدن سرب و روی کوشک در فاصله ۴۵ کیلومتری بافق قرار دارد که در حال حاضر به دو صورت روباز و تونل از آن سنگ استخراج می شود. این معدن ۲۰۰ متر عمق دارد و در آن ۴۰ کیلومتر تونل حفر شده است.
عبداللهی

۳ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  خدا رحمتوشون کنه
  واقعا که کارگر شغل سختیه و حق و حقوقش هم که !!!!!!!!!
  این هم روز کارگر در بافق
  خداوند به خانواده اشان صبر عنایت دهد
  روحشان شاد

 2. محمد رضا می‌گه:

  آیا اقایان مسئول به خصوص شورای شهر از این معدن عوارض یا مالیات بر ارزش افزوده می گیرند یا خیر