دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴:۲۱ بعد از ظهر

مرگ دو معدنچی کوشک در اثر سقوط از نردبان معدنی بوده است

کد خبر: 19401
تعداد بازدیدکننده: 134
تاریخ: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اعلام کرد: دو نفر از کارگران سخت کوش شرکت معادن بافق (کوشک) در اثر سقوط از نردبان معدنی جان باختند و  موضوع هرگونه ریزش در معدن و انفجار در محل حادثه منتفی است.

“مصطفی سلمانی پور” در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، تصریح کرد: متاسفانه در روز دوشنبه مورخ ۹/۲/۹۲ حدود ساعت ۱۵ در اثر حادثه ای که در تونل معدن زیرزمینی کوشک اتفاق افتاد، دو نفر  از کارگران سختکوش این معدن جان خود را از دست دادند.

مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با عرض تسلیت این حادثه تاسف بار به خانواده های محترم این دو معدنچی، همکاران و عموم جامعه کارگری شهرستانهای بافق و بهاباد، گفت: پس از بررسی های اولیه و اظهارات شهود در محل حادثه به نظر می رسد علت اصلی حادثه سقوط از ارتفاع ۴۰ متری مسیر نردبان معدنی بوده و با توجه به مشاهده محل حادثه و وضعیت فیزیکی سازه معادن سرب و روی موضوع هرگونه ریزش در معدن و انفجار در محل حادثه منتفی می باشد.

وی اذعان کرد: البته تحقیقات در خصوص علت حادثه در حال انجام است که به محض تکمیل پرونده گزارش حادثه به مقام محترم قضایی اعلام خواهد شد.

سلمانی پور در پایان خاطرنشان کرد: این معدن در فاصله ۴۵ کیلومتری شهرستان بافق  واقع شده و بالغ بر ۳۴۰ نفر در قسمت های مختلف معدن مشغول به فعالیت هستند و “حسین زراشکی” و “جواد غنی پور” دو کارگر حفار زیرزمین کشته شده در این حادثه دارای مهارت درجه یک و دو و ساکن شهرستان بهاباد بوده اند.

۱ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    خدا رحمتشون کنه
    ب نظر من مسئولان مقصر این حادثه بودند