سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۵:۳۵ قبل از ظهر

آمادگی کامل میراث فرهنگی بافق در پذیرایی از مسافران نوروزی در نوروز ۹۱

کد خبر: 1944
تعداد بازدیدکننده: 145
تاریخ: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰

آمادگی کامل میراث فرهنگی بافق در پذیرایی از مسافران نوروزی در نوروز ۹۱

“عباس قدیریان” گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و در طی جلسات متعدد ستاد تسهیلات نوروزی که در فرمانداری تشکیل شد و ایجاد کمیته های مختلف، تمام دستگاه‌ها مرتبط با سفرهای نوروزی آمادگی و هماهنگی‌های لازم را جهت استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی در ایام نوروز ۹۱ انجام داده و هیچگونه مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بافق در ادامه افزود: پیش بینی می‌شود با توجه به اطلاع رسانی‌هایی که صورت گرفته و تبلیغاتی که در طول سال جهت شناساندن بناهای تاریخی شهرستان توسط میراث فرهنگی انجام شده، امسال شاهد رشد آمار بازدیدکنندگان باشیم.

وی از جمله اقدامات میراث فرهنگی بافق در ایام نوروز را برپایی بازارچه صنایع دستی در محل کاروانسرای خان جهت معرفی هر چه بیشتر صنایع دستی شهرستان، نظافت و آماده سازی بناهای تاریخی جهت بازدید مسافران نوروزی، آماده سازی موزه مردم شناسی، عرضه بروشور معرفی آثار تاریخی و نقشه راهنمای گردشگری شهرستان به ادارات شهرستان و مسافران نوروزی برشمرد.

“قدیریان” اجرای مسابقه پیام کوتاه در مدت ایام نوروز، نظارت بر کمپینگ گردشگری و تپه‌های ماسه‌ای و رستوران سنتی شهرستان جهت ارائه خدمات بهتر در ایام نوروز، هماهنگی بین دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات سفر شهرستان در ارائه خدمات مطلوب، نصب بنر و پارچه نوشته‌های خوش آمدگویی و اطلاع رسانی و همچنین حضور راهنمای آثار تاریخی در اداره میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی جهت معرفی بناهای تاریخی را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان بافق گفت: بافق دارای بناهای ارزشمند و متعدد تاریخی است و از مهمترین آنها که در سالهای گذشته بیشترین بازدیدکننده را داشتند میتوان به: امامزاده عبدالله،مسجد جامع،میدان و کاروانسرای خان و موزه مردم شناسی و خانه وحشی بافقی اشاره کرد.

وی در پایان گفت: ضمن خوشامد گویی به مسافران و بازدید کنندگان در شهرستان بافق، سفر خوب و خوشی را برای آنان آرزو و امیدوارم با خاطره ای خوش این شهرستان را ترک کنند.

شایان ذکر است: شماره تلفن ۴۲۲۹۵۹۹-۰۳۵۲ آماده هر گونه پاسخ گویی و اطلاع رسانی به مسافران عزیز در این شهرستان می‌باشد.

عباس قدیریان

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بافق