یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۳:۰۵ بعد از ظهر

تاراج کوه های منطقه «بیشه در» بافق

کد خبر: 19601
تعداد بازدیدکننده: 105
تاریخ: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

کوه های «بیشه در»  از تفرجگاه های طبیعی و زیبای بافق و میراثی طبیعی که از دیرباز مورد توجه مردمان این دیار بوده  است و همین توجه باعث شده تا برخی مسئولین نیز در ده های مختلف به فکر ایجاد پارکی در این منطقه افتاده و گه گاه نیز خبرهایی از احداث و توقف عملیات ساخت این طرح در رسانه ها انتشار می یافت.

DSC010003641DSC10003646

اما نکته مورد توجه؛ تخریب کوه های این منطقه در سالهای اخیر به منظور برداشت سنگ های تزئینی و ساختمانی است که  چهره نازیبایی را از این منطقه ایجاد کرده  و تا کنون نیز ابراز نظر جدی از سوی مسئولان دست اندرکار محیط زیست و منابع طبیعی در خصوص تخریب آرام این مجموعه زیبای طبیعی صورت نگرفته است.

DSC1000280DSC1000282

این در حالیست که احداث جاده ای روستایی چند کیلومتر آنطرف تر با واکنش های مختلف برخی مسئولین و رسانه ها روبرو گردیده و چه قلم فرسایی و نقدهایی را در برداشت ولیکن  تا کنون هیچ مطلب و اقدام درخور توجهی در  خصوص آسیب های این منطقه دیده نشده است.

  ولع برداشت عده ای از سنگ های این منطقه تا بدانجا پیش رفته است که برداشت کنندگان از سر چند کوه سنگی که نمای این منطقه زیباست نیز نگذشتند وجالب اینکه  هیچ گونه اقدام جبرانی  برای این تخریب  به چشم نمی آید.

 امیدواریم تخریب این منطقه بکر و طبیعی بنحوی صورت نگیرد، که در آینده  بجای احداث پارکی طبیعی و بهره از مناظر زیبای آن مجبور شویم نسبت به فضاسازی مصنوعی اقدام نماییم.

۷ نظر

 1. محمود می‌گه:

  مسولین که نیاز به این تفرجگاهها ندارند اینجاها برای من وشما تفرجگاه محسوب می شود آنها اینقدر به فکر خدمت به ما هستند که وقت سر زدن به اینطور جاها را ندارند

 2. فرنود راستگو می‌گه:

  اقای بافق فردای عزیز
  جرات نمی کنی در مورد فرد یا افراد، گروه یا سازمانی که به برداشت سنگ می پردازد گزارش تهیه کنید؟

 3. عاقل می‌گه:

  عزیزم توجه کردی جانم من وتو که جرات استخراج سنگ ساختمانی را نداریم جانم چون من وتو را دزد تلقی میکنند جانم ولی کسانی که این معادن را ثبت دادن مسئوله شرعیشن درست کرن جانم عزیزم…..

 4. ناشناس می‌گه:

  جالب اینجاست که تا چند سال پیش سرعت تخریب خیلی کم بود ولی الان سرعت چندین برابر شده و انگار مسابقه گذاشتند برای تخریب مناطق طبیعی بافق. مسئولین به هوش باشید تمام این موارد در زمان شما اتفاق افتاده و باید جوابگو باشید. هم به مردم و هم به خدا
  مگر این تخریب به چه بهایی انجام می شود؟؟؟ چند نفر از اهالی بافق در این معدن مشغول به کار هستند؟ افسوس! افسوس! و افسوس!
  چرا این شرکتی که این سنگ ها را برداشت می کند را به مردم معرفی نمی کنید؟؟؟

 5. محمد رضا می‌گه:

  بابااینقدر که بردند چی شد این هم روش

 6. مهدی محمد می‌گه:

  قابل توجه آقایان مسئول مخصوصاً حجت السلام زارع زاده که از پس این اقایون بر می آید منتظریم ببینیم چند مرده حلاجه

 7. علی غصه خور می‌گه:

  جون یوز نداره مشکلی ندارد ولی جاده گزو چون یوزا رو انجا بستن مشکل داره . تورا به خداببین چقدر یک بام چند هوا . ما از امریکا انگلیس مینالیم که یک بام چند هوا دارند اینا که بدتر عمل میکنند