دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۱:۰۶ قبل از ظهر

اعضای هیات اجرایی ریاست جمهوری شهرستان بافق مشخص شدند

کد خبر: 19810
تعداد بازدیدکننده: 79
تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بافق ، “علی اصغر رنجبر” در جلسه انتخاب هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بافق که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، با اشاره به تلاش دشمنان به منظور کم رنگ کردن میزان تمایل مردم برای شرکت در انتخابات، اظهار داشت:
برای لبیک گفتن به شعار مقام معظم رهبری ، نقش آفرینی همه مردم جهت خلق حماسه سیاسی لازم است که در این شرایط حساس، انجام وظایف محول شده به هیات اجرایی به بهترین وجه ممکن، ضروری به نظر می رسد.
DSC03213
وی با اشاره به انتخاب معتمدین محلی برای حضور در هیات اجرایی گفت: این افراد بایستی از میان اشخاص متدین، متعهد، توانا به اجرای وظایف و دارای حسن شهرت در میان مردم انتخاب شوند.
رئیس ستاد انتخابات بافق با تاکید بر قوانین انتخابات اظهار داشت : براساس ماده ۴۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری هیچ یک از اعضای هیات اجرای وناظرین شورای نگهبان نباید با داوطلبان ریاست جمهوری خویشاوندی سببی و نسبی داشته باشند.
علی اصغر رنجبر با اشاره به وظایف هیات اجرایی ریاست جمهوری گفت: پس ازانتخاب معتمدین، هیات اجرایی تشکیل جلسه داده که تعداد و محل استقرار شعب اخذ رای را در این جلسه تعیین خواهند کرد.
معاون فرماندار بافق گفت: در اجرای ماده ۳۹ قانون انتخابات ریاست جمهوری فرماندار موظف است ۳۰ نفر از معتمدین شهر را که به تائید هیات نظارت رسیده دعوت کرده تا در جلسه ای که با حضور سایر اعضا تشکیل می شود اعضای اصلی و علی البدل هیات اجرایی انتخاب شوند.
DSC03218
رنجبر با اشاره به اعضای هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری دربافق گفت:این هیات متشکل از فرماندار ( رئیس هیات اجرایی ) ، رئیس اداره ثبت احوال ،رئیس دادگستری و دادستان به عنوان اعضای اداری هیات اجرایی و ۹ نفر از معتمدین که با رای گیری انتخاب شدن به عنوان اعضای اصلی معرفی می شوند.گفتنی است در این جلسه حاضران پس از بحث و تبادل نظر، از میان ۳۰ کاندیدای هیات اجرایی، ۹ نفر را به عنوان عضو اصلی و پنج نفر را به عنوان عضو علی البدل انتخاب نمودند.
شایان ذکر است از بین ۳۰ نفر معتمد دعوت شده ۴ زن بودند که یک نفر به عنوان عضو اصلی هیات اجرایی ریاست جمهوری در بافق انتخاب شد.