سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹:۴۷ قبل از ظهر

حضور دکتر سید احمد بلند نظر در بافق

کد خبر: 20006
تعداد بازدیدکننده: 1139
تاریخ: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

معجزه در کویر ایران : باغ زیتون فدک

حضور دکتر سید احمد  بلند نظر در بافق

       دکتر بلند نظر که عمر خود در زمینه تحقیق و اجرای طرح های کشاورزی گذرانده است به دعوت مرکز رشد فناوری بافق  چهارشنبه در شهرستان بافق میهمان ما خواهد بود تا انشاءالله شروعی باشد در ارتقاء سطح کشاورزی بخصوص زیتون کاری در بافق و ایجاد زمینه ای برای تقویت روحیه جوانان در کارآفرینی.

وی به عنوان رئیس شورای ملی زیتون ایران و مدیر عامل شرکت کشت وصنعت فدک در حوالی بیابانهای  قم و کاشان بیابانی را تبدیل به مزرعه زیتون کرده است او بارها به عنوان کارآفرین برتر کشوری  شناخته شده است. و از موفق ترین کشاورزان   کشور می باشد .

 عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی ،اتاق بازرگانی صنایع ومعادن ایران  می گوید با همت بلند می توان روغن زیتون را جایگزین روغن های مصرفی درایران کرد.

او می گویداینجا باغ زیتون فدک است که  بیابان بود و اینک به اراده خداوند در آن، روح زندگی دمیده شده است، شاید این عنایت الهی به خاطر این بوده است که نام این باغ را فدک گذاشته ایم .

دیدن باغی با درختان انبوه زیتون، انار، سیب و انگور و کشتزار وسیع گندم، آن هم در میانه بیابانی خشک و تشنه، هر چند شگفت انگیز است، اما بیش از آن، تحسین در خور را معطوف پدیدآورندگان این سرسبزی دل انگیز و فرح بخش می کند.

سید احمد بلندنظر، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت زیتون فدک در این باره می گوید: در کشت و عمل آوری زیتون در این مجتمع، از هیچگونه سم و کود شیمیایی استفاده نمی شود و به همین دلیل، هیچ گونه اثری از باقیمانده سموم آفت کش و فلزات سنگین در محصولات فدک وجود ندارد و کاملا اورگانیک  است.

وی می افزاید: در حال حاضر ۱۰۲ رقم زیتون که از سراسر جهان از جمله آمریکا، یونان، سوریه، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و … گردآوری شده اند در این باغ وجود دارد که ۱۸ نوع شان، ایرانی است.

به گفته بلندنظر، باغ زیتون فدک، مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته به گونه ای که تاکنون نمایندگانی از ۳۴ کشور دنیا از آن بازدید کرده اند.

در کنار باغ فدک، یک آزمایشگاه مجهز و یک کارخانه فراوری زیتون نیز وجود دارد که محصولات آن را به طور مستقیم تبدیل به کنسرو و روغن زیتون می کند.

امیدواریم حضور وی در بافق فتح بابی باشد برای شروع کارهای بزرگ در عرصه کشاورزی توسط جوانان علاقمند.

۵ نظر

 1. ارغوان شادلو می‌گه:

  سلام
  من فوق لیسانس اصلاح گیاهان باغی هستم
  در رابطه با احداث باغ زیتون اطلاعاتی از دکتر بلند نظر دارم
  از چه طریقی باید با ایشون تماس گرفت؟
  ادرس ایمیل و سایتی دارن؟
  ممنون

 2. ارغوان شادلو می‌گه:

  سلام
  من فوق لیسانس اصلاح گیاهان باغی هستم
  در رابطه با احداث باغ زیتون سوالاتی از دکتر بلند نظر دارم
  از چه طریقی باید با ایشون تماس گرفت؟
  ادرس ایمیل و سایتی دارن؟
  ممنون

 3. س ا می‌گه:

  سلام بله دارند

 4. Draught می‌گه:

  سلام جناب بلند نظر مصاحبه جناب عالی رازا تلوزیون دیدم ،بسیار عالی بود
  چوافتاب می ازمشرق پیاله براید. زباغ عارض ساقی هزار لاله براید
  کارتان حاکی از نظر بلندت دارد در بخش صنعت مدیریت چند شرکت را در کارنامه کاری دارم ،به نظرم در حوزه برند نیاز به توجه بیشتری باشد خوشحال میشوم تماس داشته باشید
  با تقدیم احترام. داریوش محمودی ۰۹۱۲۱۵۰۶۷۵۸

 5. ضیائی می‌گه:

  سلام
  شرکت کشت و صنعت سپهر مشکات ریحان
  تولید کننده انواع کودهای ارگانیک و طبیعی
  فعالیت های شرکت :
  ۱ . تولید انواع کودهای هوشمند ، ارگانیک ، طبیعی و یونیک
  ۲ . مشاوره ، احداث ، نظارت و راه اندازی واحد تولیدی و فارم کشاورزی