دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳:۰۸ قبل از ظهر

تورم، افزایش قیمت مسکن مهر را اجتناب ناپذیر کرده

کد خبر: 20564
تعداد بازدیدکننده: 84
تاریخ: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

خبرگزاری مهر چندی پیش گزارشی از نارضایتی مردم بافق از پروژه مسکن مهر منتشر کرد و به دنبال آن پیگیر پاسخگویی مدیرعامل مسکن مهر بافق در این زمینه شد و مدیرعامل مسکن مهر بافق نیز ضمن اینکه بسیاری از سخنان متقاضیان مسکن مهر بافق را خلاف واقع دانست، به موارد مطرح شده از سوی آنها پاسخ داد.

فتاحی، مدیرعامل مسکن مهر بافق ضمن قدردانی از تلاش های این خبرگزاری در انعکاس اخبار مسکن مهر بافق اظهار داشت: صحبت های مردم در مورد مسکن مهر بافق خلاق واقع است و برای هر یک از موارد مطرح شده، پاسخ داریم.

وی افزود: یکی از اعضای اعلام کرده بود که واحدهای افرادی که ۱۵میلیون تومان پرداخته کرده اند، دارای پارکینگ و واحدهای افرادی که ۲۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند، بدون پارکینگ است که این موضوع کاملا برعکس است و واحدهای ۱۵ میلیون تومانی فاقد پارکینگ هستند.

میانگین پرداختی متقاضیان مسکن مهر بافق ۵ میلیون تومان در سال است

فتاحی عنوان کرد: یکی دیگر  از اعضای مسکن مهر بافق اظهار داشته است که از سال ۸۷ تاکنون مبلغ ۱۵میلیون تومان به صورت نقدی پرداخت کرده است که این موضوع صحت ندارد زیرا زمان آغاز پروژه از اواخر سال ۸۸ بوده و این ۱۵میلیون ظرف مدت سه سال به صورت تدریجی پرداخت شده که میانگین پرداخت اعضا در سال پنج میلیون تومان است.

تصاویری از مسکن مهر بافق که اعضا در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده اند

وی ادامه داد: موضوع دیگری که برخی از اعضا در رابطه با استفاده از در و پنجره‌های غیر استاندار در واحدهای مسکن مهر بافق مطرح کرده بودند، قابل دفاع است زیرا کارشناسان در صورت مراجعه شاهد استفاده از در و پنجره های u.p.v.c  با شیشه دوجداره و دارای بهترین کیفیت در این واحدها خواهند بود.

همه کنتورهای آب و برق وصل است

فتاحی تاکید کرد: همه واحدهای مسکن مهر بافق دارای کنتور آب و برق مجزا بوده و در حال حاضر همه کنتورهای آب و برق آن نیز وصل و آماده استفاده است.

وی ادامه داد: برخی از اعضا نیز در مورد نبود آسانسور در این واحدها صحبت کرده اند که این موضوع نیز خلاف واقع است و هم اکنون عملیات شاسی‌کشی ۱۶ بلوک انجام شده و ریل گذاری و نصب درب آسانسور هشت بلوک آن نیز به اتمام رسیده و سایر فعالیت ها نیز در حال انجام است.

وی همچنین در رابطه با بیان این مطلب که عدم پرداخت وام از طرف بنیاد مسکن، باعث افزایش قیمت مسکن مهر شده است، نیز عنوان کرد: اگر مبلغ پرداختی وام از طرف بانک مسکن از ۲۰۰میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون افزایش یابد در سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه نقش قابل توجهی دارد.

میزان افزایش قیمت مسکن مهر در بافق در مقایسه با مرکز استان ناچیز است

فتاحی تاکید کرد: باید به این نکته هم توجه کرد که واحدهای مسکن مهر بافق با ۱۲۳متر مربع زیربنا و دارای پارکینگ، درب و پنجره u.p.v.c با شیشه دوجداره، دارای دو اتاق خواب، شبکه فاضلاب و تصفیه خانه صنعتی است و قیمت تمام شده آن با در نظر گرفتن تورم موجود، ۵۳میلیون تومان است که این مبلغ در مقایسه با قیمت مسکن مهر مرکز استان بسیار کم است و در برخی از پروژه های مسکن مهر استان، مبلغ دریافتی از اعضا بیش از ۳۰ میلیون تومان است.

فتاحی یادآور شد: در تاریخ ۲۰ آذرماه سال گذشته، پیمانکار قبلی مسکن مهر بافق خلع ید شد و تعاونی مسکن مهر بافق خود شروع به کار کرد که از این تاریخ، سرعت پیشرفت این پروژه چشمگیر است و این موضوع توسط بیشتر اعضای تعاونی مسکن مهر بافق مورد تائید قرار گرفته است.

تورم و افزایش قیمت دستمزدها و مصالح، افزایش قیمت مسکن مهر را اجتناب ناپذیر کرده است

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر بازار و افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی، لوازم روشنایی، قطعات و اتصالات فاضلاب، آسانسور همچنین دستمزد نیروی انسانی که در این مدت بیش از دو تا سه برابر افزایش داشته است، افزایش مبلغ سهم آورده اعضا امری اجتناب ناپذیر است و این موضوع در بیشتر پروژه های مسکن مهر شهرستان های استان یزد و سایر استانها، انجام شده است.

وی همچنین تاکید کرد: حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر از اعضا سهم آورده خود را که مبلغی حدود ۴۰۰ میلیون تومان است، پرداخت نکرده اند که پرداخت این مبلغ در موعد مقرر می توانست در پیشرفت پروژه نقش مهمی داشته باشد.

فتاحی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه بلوک از مسکن مهر بافق آماده تحویل است و شش بلوک آن هم تا ۲۰ روز آینده تکمیل خواهد شد.

فتاحی یادآور شد: پروژه مسکن مهر بافق در ۱۸ بلوک در حال ساخت است که  تاکنون سه بلوک شامل ۴۸ واحد  آن ۱۰۰ درصد کامل شده و شش بلوک آن ۹۰ درصد پیشرفت کار داشته و ۱۰ بلوک آن نیز پیشرفتی بین ۸۰ تا ۸۵ درصد دارد.

۳ نظر

 1. رضا می‌گه:

  باسلام،انگار بعد از این مدت بدهکار هم شده ایم.

 2. محمد می‌گه:

  آیا میدانیدآخرین پروژه مسکن مهر کشور قراره دربافق باشه.
  آخرشدن هم لطف داره . بیچاره جوانان بافق تاکی منتظر خانه دارشدن

 3. مهدی می‌گه:

  آقا من عضو مسکن مهر ملارد یک هستم تازه بعد از کلی شکایت فهمیدم تعاونی عجب جایی برای پول در آوردنه . چه کار رو انجام بدی چه ندی هیچکس باهات کار نداره . اداره تعاون و اتحادیه مثلا” باید نظارت بر کار تعاونی را داشته باشند ولی تعاونی ما سه ساله نه هیئت مدیره داره نه بازرس و کار هم دو سال و نیمه که خوابیده ، حالا خودتون قضاوت کنید ” نظارت کجاست؟ ” شاید زبونم لال …….