شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸:۳۱ بعد از ظهر

افزایش قیمت سکه و ارز در بازار/سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

کد خبر: 20649
تعداد بازدیدکننده: 82
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

با افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا و دلار رخ داد
افزایش قیمت سکه و ارز در بازار/سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

امروز به دنبال افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و دلار در بازار داخل، بهای سکه افزایش یافت. سکه طرح جدید یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع ۴۰۶ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز بهای انواع سکه در بازار تهران به دنبال تقویت قیمت دلار و هر اونس طلای جهانی(۱۴۰۰٫۶ دلار) با افزایش همراه شد.

بر این اساس، سکه امامی طرح جدید با قیمت ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶۶۰ هزار تومان و ربع سکه ۴۰۶ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

یادآور می‌شود، هر دلار در بازار آزاد با افزایش ۵۰ تومانی نسبت به روز گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فارس، سکه گرمی ۲۹۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

بر این اساس، قیمت هر اونس طلای در بازارهای جهانی با افزایش ۵۶ دلاری نسبت به روز گذشته به ۱۳۹۸٫۳۰ دلار در هر اونس رسید و این در حالی است که بهای این فلز به کانال ۱۴۰۰ دلاری نیز وارد شده بود.

به گزارش فوربس،  قیمت جهانی طلا از پایان روز گذشته روند صعودی به خود گرفت و از عوامل این افزایش کاهش ارزش دلار و به تبع آن افزایش قیمت نفت عنوان شده است.

همچنین، از دیگر عوامل این افزایش ناگهانی، انتشار گزارشی از سوی موسسه اعتبارسنجی مودی است مبنی بر اینکه اگر آمریکا در حل مشکلات بودجه‌ای خود در سال ۲۰۱۳ موفق عمل نکند، این موسسه ناچار است تا اعتبار بدهی دولت آمریکا را کاهش دهد.