شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵:۳۳ بعد از ظهر

مردم تهران رضایت بسیار زیادی از ‌این سردار دلاور و سرباز ولایت دارند

کد خبر: 20939
تعداد بازدیدکننده: 86
تاریخ: ۰۵ خرداد ۱۳۹۲

دخیل عباس زارع زاده در مراسم استقبال از قالیباف در یزد گفت:

امروز هرکس گذری به تهران داشته باشد، قوام، سرعت و ساماندهی بسیار مؤثر و تحکیم شده را در پایتخت مشاهده می‌کند و مردم تهران رضایت بسیار زیادی از ‌این سردار دلاور و سرباز ولایت دارند.

محمد باقر قالیباف امروز صبح وارد شهر یزد شد و مورد استقبال چشمگیر مردم این شهر قرار گرفت. مردم با شعار «قالیباف رزمنده رئیس جمهور آینده»، «مالک اشتر علی فدایی سید علی» از وی استقبال کردند.مردم یزد در ابتدای ورود قالیباف به شهرشان، بر گردن وی شال ترمه که از لباس‌های محلی یزد است، انداختند.

…٢

قالیباف پس از ورود به یزد به سمت گلزار شهدای یزد رفت تا مثل همیشه در سفرهای استانی خود ابتدا به مقام والای شهدا ادای احترام کند.

وی بر مزار سرداران شهید سید محمد ابراهیمی سریزدی و حسن دشتی از فرماندهان تیپ الغدیر یزد حاضر شد و سپس بر مزار شهید محمد منتظر القائم فرمانده شهید سپاه یزد در صحرای طبس و برادران شهید سید محمد و سید رضا پاک نژاد از شهدای حادثه هفتم تیر رفت. قالیباف همچنین بر سر مزار شهیدان  حمید قصیری، محمد علی دانش مقدم،سید جعفر میر جلیلی و عباس فتحی نژاد حاضر شد و به آنها ادای احترام کرد.

سردار مهدی فرهنگ دوست مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد و جمعی از رزمندگان و خانواده‌های شهدا قالیباف را در گلزار شهدا همراهی می کردند.

قالیباف از مسئولان محلی درباره مزار شهید جعفراده فرمانده  تیپ الغدیر یزد پرس و جو کرد و به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت. قالیباف پس از حضور در قطعه شهدای گمنام، گلزار شهدا را به سوی دفتر امام جمعه یزد ترک کرد.

…٣

محمد باقر قالیباف به دیدار آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یزد رفت و با ایشان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، آیت‌الله ناصری ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زینب کبری(س) گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران وظیفه سنگینی بر دوش همه ماست و ان‌شاءالله خدا در این مسیر به شما توفیق دهد. نکته ای که حتما شما هم به آن توجه دارید، این است چنین مسئولیت‌هایی یک امانت الهی است. در نظام جمهوری اسلامی هر کس وارد صحنه می‌شود، باید هدف اصلی‌اش اسلام و انقلاب باشد. در کشور ما مهم‌ترین مسئولیت حفظ اسلام و انقلاب است.حاکمان نیز باید بر همین مبنا حرکت کنند.

وی گفت: من شما را از مدت‌ها قبل می‌شناسم؛ چه در دوره دفاع مقدس و حضور درجبهه ها و چه فعالیت‌هایی که بعد از آن داشته اید. هدف و مبدا حرکت شما نیز برای حفظ اسلام و انقلاب بوده است. انشاءالله اگر خداوند اراده فرمود و مردم توجه کردند، باز هم برنامه شما بر این باشد که از حمایت کنندگان اسلام باشید و کمال الهی و رسیدن به خدا را به عنوان هدف اصلی خلقت بشر در نظر داشته باشید.

آیت‌الله ناصری تاکید کرد: در دنیا هم باید بتوانیم اسلام و مسلمین را به این سمت و سو بکشانیم. این هدفی است که امام زمان(عج) نیز برای تحقق آن می آید. امروز اقتصاد موضوع مهی است و برخی آقایان به عنوان موضوع اصلی از آن یاد می‌کنند، اما باید مراقب باشیم که اقتصاد ما را از فرهنگ و اعتقادات مردم غافل نکند.

وی با اشاره به سوابق قالیباف در انجام فعالیت‌های دینی گفت: سوابق کاری شما در شهرداری و همچنین اقدامات شما را در تاسیس خانه های قرآنی و مساجد دیده ام. احساس می کنم اگر شرایط محقق شود، حرکت بزرگی خواهید داشت و تحول بزرگ فرهنگی، اقتصادی و همچنین حرکت زیر ساختی برای تحول درآموزش و پرورش و فرهنگ صورت می گیرد تا فرزندان جامعه ما از ابتدا مومن، متعهد، عالم و فکور بار بیایند.

وی در پایان گفت: انشاءالله موفق باشید و خداوند نیز به شما توفیق دهد تا زمینه فراهم شود و بتوانید این کارها را انجام دهید.
در ادامه این دیدار قالیاف گفت: همه تلاش ما این است تا یک زندگی رحمانی به عنوان زندگی مد نظر اسلام وجود داشته باشد. قصد اصلی نظام اسلامی تعالی انسان‌هاست و مسائل معیشتی و اقتصادی وسیله محسوب می‌شود. اگر نتوانیم نیازهای اولیه جامعه را با یک تدبیر درست حل کنیم دچار مشکل خواهیم شد.

قالیباف افزود:  واقعیت آن است که کشور ما دارای منابع اقتصادی و انسانی مناسبی است و امید می رود بتوانیم با تدبیر مناسب و مدیریت صحیح به این منابع جهت دهی کنیم. آن وقت می‌توانیم کمک شایانی به مردم کرده و زمینه زیست مومنانه را فراهم کنیم.

قالیباف در پایان گفت: اگر فقر و تنگدستی در جامعه وجود داشته باشد، آسیب های اجتماعی و مشکلات بزرگ به وجود می‌آید . در چند سال اخیر برنامه ما این بود که شهرداری را از سازمان خدماتی به نهادی اجتماعی و فرهنگی تبدیل کنیم، با این هدف که بستری برای عبادت خدا از سوی مردم فراهم شود. ان‌شاءالله با دعای شما و کمک مردم شرایطی برای خدمت بی منت به مردم فراهم شود.

امام جمعه یزد: سوابق شما نشان می دهد که هدف و مبدا حرکت شما برای حفظ اسلام و انقلاب بوده است

…۴

محمدباقر قالیباف پس از دیدار با امام جمعه شهر یزد با حضور در آسایشگاه جانبازان ثامن‌الائمه این شهر با جمعی از جانبازان قطع نخاعی ویلچری و تنفسی دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

در بدو ورود قالیباف به آسایشگاه جانبازان یزد، محمدعلی پورباقری، جانباز قطع نخاعی در عملیات بیت‌المقدس به استقبال قالیباف آمد و با وی به گفت‌وگو پرداخت.

قالیباف در جریان این بازدید با جمعی از جانبازان عملیات کربلای پنج، عملیات بیت‌المقدس –آزادسازی خرمشهر– و همچنین یکی از همرزمان شهید صیاد شیرازی دیدار کرد. وی همچنین در جریان روند رسیدگی به درمان جانبازان و همچنین چگونگی توسعه آسایشگاه یزد و پیگیری ادامه تحصیل جانبازان قرار گرفت.

قالیباف همچنین از نحوه رسیدگی به تأمین داروهای موردنیاز جانبازان و اعزام آنان به خارج از کشور پرس‌و‌جو کرد. وی سپس پای درددل جانبازان دفاع مقدس نشست و درباره آخرین روند اجرایی شدن قانون جدید رسیدگی به وضعیت آزادگان و جانبازان در فضایی صمیمانه با آنها گفت‌وگو کرد.

…۵

دقایقی پیش دکتر قالیباف با استقبال شهروندان یزد و با شعار «صل الله محمد، یاور رهبر آمد» وارد مسجد حظیره شد و قرار است تا دقایقی دیگر در جمع پرشور اقشار مختلف شهر یزد سخنرانی کند.

…۶

 در هنگام ورود قالیباف به مسجد حظیره حاضران شعارهای «صل علی محمد سردار ملی آمد»، «صلی علی محمد، ناجی ملت آمد»، «فدای ولایت، خدا نگهدار تو»، «فدایی سیدعلی، به شهر ما خوش آمدی» و… سر دادند و از وی استقبال کردند.

دست‌نوشته‌هایی نیز در دستان جوانان و اقشار مختلف شرکت‌کننده در مراسم دیده می‌شود. روی برخی از پلاکاردها نوشته شده: «حمایت از ولایت در عمل است نه صحبت»، «اندکی صبر سحر نزدیک است»، «سردار باکفایتی، تو از تبار ملتی»، «نسل علی اکبریم، فدائی رهبریم»، «مالک اشتر علی فدایی سیدعلی»، «صلی علی محمد، مرد عمل خوش آمد»، «جهاد ادامه دارد»، «ما آماده‌ایم یا الله، حاج باقر بسم‌الله»، «می‌شود با تو دل به دریا زد» و «امید فردا قالیباف».

همچنین سربندهای لبیک یا خامنه‌ای، صاحب‌الزمان(عج) و یا مهدی(عج) نیز بر پیشانی جمعی از جوانان شرکت‌کننده در این مراسم بسته شده است. پرچم ایران نیز در دستان جمعی از شرکت‌کنندگان در مراسم دیده می‌شود. درضمن در سالروز وفات حضرت زینب(س) در آغاز مراسم یکی از مداحان به مرثیه‌سرایی پرداخت.

…۷

زارع‌زاده، نماینده مردم ابرکوه، مهریز و بافق دقایقی پیش در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و به قالیباف خیرمقدم گفت.

وی با اشاره به سوابق و عملکرد قالیباف تاکید کرد: امروز هرکس گذری به تهران داشته باشد، قوام، سرعت و ساماندهی بسیار مؤثر و تحکیم شده را در پایتخت مشاهده می‌کند و مردم تهران رضایت بسیاری زیادی از ‌این سردار دلاور و سرباز ولایت دارند.

…۸

دقایقی پیش سخنرانی قالیباف در جمع مردم شهر یزد آغاز شد.

قالیباف در آغاز سخنانش، مردم یزد را مردمی متدین، مومن، شهیدپرور، پرتلاش، پرکار، صبور و زحمتکش توصیف کرد و گفت: بیشتر در این جمع، جوانان عزیزی را که امید این کشور هستند می‌بینم. امروز که توفیق داشتم در شهر یزد باشم وقتی به چشمان جوانان این شهر نگریستم یاد دوستان شهیدی از این استان افتادم که ماه‌ها و روزها در کنار هم بودیم؛ مثل شهید جعفرزاده و شهید آقابابایی، دوستانی که هر کدامشان مایه افتخار من هستند.

وی در ادامه یاد شهید محراب، آیت‌الله صدوقی و مرحوم آیت‌الله خاتمی را نیز گرامی داشت و افزود: با همه سختی‌هایی که این روزها داریم، همین که خدا عمر ما را در این مقطع قرار داده تا در سایه یک نظام اسلامی باشیم شاکر هستیم، هرچند شکر این نعمت بزرگ را نمی‌توانیم به جا آوریم.

قالیباف گفت: مردم از یک مدیر توقع ندارند که به وعظ، خطبه و نصیحت بپردازد. مردم از یک مدیر انتظار ندارند که نظریه‌پرداز باشد. مدیر باید حرفی که می‌زند طوری باشد که مردم احساس کنند دغدغه‌های خودشان را از خود او می‌شنوند. پاسخ آن دغدغه‌ها را هم به جای اینکه با گوش خود بشنوند در زندگی روزانه خود آن را حس کنند. این خطر وجود دارد که اگر شکر نعمت به جای نیاوریم، خدا آن نعمت را از ما بگیرد و هم دنیای مردم و هم آخرت آنها را از بین ببریم. شکر نعمت این است که ما به عنوان یک مدیر این طور صحبت بکنیم که مردم رفع مشکلات خود را از زبان یک مدیر بشنوند.

…۹

قالیباف در جمع مردم یزد گفت: یک زمانی حضرت امام(ره) فرمود راه قدس از کربلا می‌گذرد، شاید آن روز عده‌ای به این حرف باور نداشتند، اما امروز می‌بینیم که واقعا راه قدس از کربلا می‌گذرد، یک نظام اسلامی در عراق مستقر است و صدام کافر از بین رفته و رزمندگان اسلام در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه در غزه و جنوب لبنان شهید می‌شوند و مقاومت می‌کنند. مهم این است که ما مقاوم باشیم و از عقل و تدبیری که خدا داده به درستی استفاده کنیم.

امروز بیش از هر زمان دیگر، شرایط اقتصادی سخت شده. چه کسی هست که از تورم و گرانی آسیب ندیده باشد؟ بیکاری دغدغه همه خانواده‌ها شده. چالش کشور ما، امروز این است که سوءتدبیر در اداره جامعه داریم. من به عنوان یک خدمتگزار می‌گویم قبل از اینکه تحریم ما را دچار چالش بکند، سوءتدبیر ما را دچار چالش کرده است. لذا اگر به این موضوع توجه نکنیم، هم دنیا و هم دینمان در خطر خواهد بود. شفاف و روشن می‌گویم که در روز ۲۴خرداد که نقطعه عطفی برای انقلاب اسلامی است، فرصت آزمون و خطا نداریم. نباید بعد از سی و اندی سال به گونه‌ای تصمیم بگیریم که یکی- دو سال بعد پشیمان شویم.

وی افزود: ما امروز همه را می‌شناسیم و افراد مختلفی خود را در معرض نامزدی قرار داده‌اند. یک بخش حماسه سیاسی مشارکت مردم و بخش دیگر انتخاب درست و به دور از احساسات است. امروز باید باورمان باشد که با حرف و لفاظی و شعار نمی‌شود کشور را اداره کرد. کشور به عقلانیت و معنویت نیاز دارد. کارنامه افراد بسیار مهم است. من امروز توفیق خدمت در شهرداری تهران را دارم. از مردم تهران سئوال کنید، دغدغه‌های مردم را می‌دانستم و دلیلی نداشت مرتب در تلویزیون با مردم صحبت کنم. سعی کردم با انجام کار دغدغه‌های مردم را برطرف کنم. مدیران باید کمتر حرف بزنند و بیشتر کار کنند.

…١٠ و پایانی

قالیباف در ادامه افزود: برنامه مهم است اما مهمتر از برنامه کارنامه است. برنامه باید ضمانت داشته باشد و ضمانت آن کارنامه افراد است. کشور نیازمند یک تغییر جدی در نظام اداری است. فساد مالی و اداری به سیستم فسیل و از بین رفته اداری برمی‌گردد که قبل از انقلاب ایجاد شده و هنوز آن را متحول نکرده‌ایم، چون هیچ وقت مدیری که روحیه تحول داشته باشد نداشتیم.

وی تاکید کرد: در دهه چهارم انقلاب جوانان فرصتی برای اینکه خود را نشان بدهند، ندارند. سیستم آنقدر بسته و خسته و فرسوده است که احتیاج به خون جدید دارد تا مشکلات حل شود وگرنه تورم حل نمی‌شود. بر این اساس ظرف دو سال با یک زمان‌بندی مشخص گرانی، تورم و بی‌ثباتی در عرصه اقتصادی پایان پیدا خواهد کرد. برای این کار هم در سطح ملی و هم در سطح استانی برنامه‌ریزی شده است. یکی از مشکلات ما این است که در سطح میانی نیروی ماهر در حوزه آموزش، صنعت، خدمات و حمل‌ونقل کم داریم که این موضوع از اولویت‌هاست و در دستور کار خواهد بود. خدمات حمل‌ونقلی و آموزشی برای استان یزد نیز در نظر گرفته شده است. موقعیت گردشگری استان یزد از امتیازات مهم استان است و باید ساماندهی شود. امروز جامعه ما بسیار تشویش خاطر دارد، باید آرامش به خانواده‌ها و زندگی مردم برگردد. حماسه سیاسی با شما، حماسه اقتصادی با ما مدیران انشاالله.

در پایان سخنان قالیباف بار دیگر جمعیت شعار ابوالفضل علمدار قالیباف را نگهدار سر دادند

در پایان سخنان قالیباف، در حالی که مردم یزد او را همراهی می‌کردند مجری برنامه از قول اهالی یزد خطاب به قالیباف گفت: خداحافظ سردار، خداقوت شهردار، سلام آقای رئیس جمهور انشاالله.