به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق  ، طی حکمی از سوی مدیرکل پست استان یزد، “عباس زارع بیدکی “به عنوان رئیس جدید اداره پست شهرستان بافق منصوب شد.
_MG_0003
در این مراسم که در فرمانداری بافق و با حضور معاون امور پستی اداره کل پست استان ، معاون فرماندار و مسئولان اداره پست بافق برگزار شد، “علی محمد عادل” به ارائه گزارش اجمالی از خدمات نوین پستی اشاره کرد و گفت:در حال حاضر ۱۴۴ دفتر ICT و ۷۱ دفتر خدمات ارتباطی در استان فعال است که از این تعداد ۱۵ دفتر ICT و ۴ دفتر خدمات ارتباطی در بافق و بهاباد مستقر هستند .
وی با بیان اینکه شرکت پست اجرای طرح های مختلف در جابجایی مرسوله های پستی، نقش مهمی در کاهش سفرهای دورن شهری و برون شهری داشته است، گفت: ارائه خدمات پستی در دفاتر ICT روستایی نقش بسیاری در کاهش سفرهای زائد روستائیان ایفا می کند.
معاون امور پستی اداره کل پست استان یزد با تاکید بر توسعه خدمات فناوری اطلاعات در مناطق روستایی به منظور پوشش بهینه نیاز های جامعه روستایی از راه اندازی وب آگهی روستایی خبر داد و افزود: حذف واسطه گری در فرایند ،عرضه محصولات کشاورزی وباغبانی و کسب جایگاه مناسب در بازار خرید و فروش از جمله اهداف راه اندازی سرویس وب آگهی روستایی است .
_MG_0001
عادل سرویس وب آگهی را یکی از خدمات نوین پستی خواند و گفت: سرویس وب آگهی سرویسی است که طی آن تولید کنندگان محصولات دامداری ،کشاورزی ،باغبانی وسایر از طریق بستر الکترونیکی و مجازی واقع در دفاتر ICT روستایی مبادرت به انتشار آگهی فروش یا تبلیغات جهت عرضه وفروش محصول خود می نماید .
به گفته معاون امور پستی اداره کل پست استان یزد ،گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی نظیر خرید الکترونیکی و صندوق پست الکترونیکی از دیگر برنامه هایی است که در راستای استفاده از فناوری های نوین در جهت ارائه خدمت به متقاضیان تدوین شده است.
“علی محمد عادل” با اشاره به چشم انداز بلند مدت توسعه کشور همچنین چشم انداز بخش پست اظهار داشت: برخورداری آحاد جامعه از خدمات پستی رقابتی، باکیفیت، استاندارد و مبتنی بر فناوری پیشرفته و افزایش سهم کشور از بازار جهانی ارتباطات پستی” از اهداف بلند مدت این سند می باشد.
_MG_9999
عادل در ادامه به خدمات نوین پستی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : سرویس پست تلفنی ۱۹۳ و سرویس خرید و فروش اینترنتی از جمله مواردی است که در اختیار شهروندان قرار گرفته که مشتریان این سرویسها می توانند در کوتاهترین زمان ممکن خدمات پستی به نشانی آنان ارسال می شودو در اختیارشان قرار می گیرد.
معاون فرماندار بافق در ابتدای این نشست ضمن تبریک ولادت باسعادت امیرمومنان حضرت علی (ع) و خوش آمد گویی، با تاکید بر اینکه بحث اعتماد داشتن و اعتماد کردن در پست یک قضیه بسیار مهم است گفت: باید تلاش گردد تا این اعتماد در بین مردم دارای ارزش بوده و ارزش خود را حفظ نماید و طبیعتاً خلاقیت و نوآوری به دنبال تحول و دگرگونی است و شادابی را در اداره و جامعه بوجود می آورد.
“علی اصغر رنجبر” از زحمات حسین برات در طول چندین سال خدمت تشکر و قدردانی نموده و ابراز امیدواری نمود که با حضور مدیر جدید تحولات جدیدی نیز در اداره پست منطقه بوجود آید.
در ادامه عباس زارع بیدکی به برنامه های خود در اداره پست بافق اشاره کرد و گفت : توسعه خدمات الکترونیک نوین پستی ، تجهیز و بستر سازی دفاتر ICT روستایی و تعامل با ادارات جهت ارائه خدمات پستی از جمله برنامه هایی که امیدوارم با همت و پتشکار همکاران و مردم فهیم بافق به نتیجه ای رضایت بخش برسد.
در پایان این مراسم طی حکمی ” عباس زارع بیدکی” به عنوان رئیس جدید اداره پست بافق معرفی و از زحمات “حسین برات” مدیر اسبق تقدیر شد.