شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۹:۵۴ قبل از ظهر

مناقصه کارخانه گندله سازی ۵میلیون تنی بافق در سال آینده

کد خبر: 2127
تعداد بازدیدکننده: 220
تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰

استاندار یزد خبر داد:

مناقصه کارخانه گندله سازی ۵میلیون تنی بافق در سال آینده

استاندار یزدپیش  از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی خط انتقال گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد بافق را شهری نامدار و مردم این شهرستان را مبارز، انقلابی، ولایت‌مدار و فرهیخته توصیف کرد.

محمدرضا فلاح‌زاده داشتن ۳۳۰ شهید دفاع مقدس، سرمایه اجتماعی فرهیخته و پر تلاش و پتانسیل معدنی بالا را از خصوصیات بارز این شهرستان بیان کرد.

وی به ارائه گزارشی از اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهرستان بافق پرداخت و افزود: بزرگراه ۴۸ کیلومتری در حال ساخت یزد – بافق، باند دوم راه آهن بافق – یزد و اتمام خط انتقال آب از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در دست احداث در شهرستان بافق است.

فلاح‌زاده همچنین از قرار گرفتن ورزشگاه کارگران و بیمارستان ۹۶ تختخوابی در ردیف بودجه سال آینده دولت و برگزاری مناقصه کارخانه گندله‌سازی ۵ میلیون تنی خبر داد.

، مصطفی کشکولی نیز در مراسم کلنگ‌زنی خط انتقال گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد از گازرسانی به بیش از ۹۲۰ شهر، ۱۲ هزار روستا، ۴۰ هزار واحد صنعتی و احداث ۸۶۰ جایگاه CNG در کشور خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد شهرها و ۵۰ درصد روستاهای کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

کشکولی، ظرفیت خط انتقال گاز بافق را ۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب در روز بیان کرد و یادآور شد: احداث ۱۰ ایستگاه شیر، ۱۲ تقاطع و شش انشعاب از بخش‌های مختلف این پروژه است.

وی هزینه اجرای این پروژه را با در نظر گرفتن شبکه شهری و انشعابی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان ارزیابی کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه گازرسانی به بافق پرداخت.

علیرضا پیله‌ور از اجرای این طرح در طول ۱۰۰ کیلومتر از مسیر یزد به بافق با قطر لوله ۲۴ اینچ خبر داد.

 پروژه گازرسانی به شهرستان بافق از مصوبات دور اول سفرهای هیئت دولت به استان یزد بود که به دلیل کمبود بودجه تا امروز اجرایی نشده بود اما امروز بالاخره پس از سال‌ها انتظار مردم بافق و بهاباد به خواسته‌ به حق خود نزدیک‌تر شدند.

علی  عبداللهی

۴ نظر

 1. ابوافضل می‌گه:

  ما از این وعده های سر خرمن زیاد شنیدیم……..

 2. عباس می‌گه:

  سلام بر عدالت : گویا این بار قراره بافق به همت آقای استاندارو نماینده مجلس شورای اسلامی به یجایی برسه ؟ وانشاالله شما رای بدید بقیش با ما نباشه ؟ چشم وعده ما ۱۵ اردیبهشت پای صندوق های رای . مطمئن باشید ما انتخابی آگاهانه و با بصیرت خواهیم نمود . با تشکر مجدد از آقای استاندار

 3. هاشم می‌گه:

  جواد راست میگه گفتن حرف حق تو این زمونه دل شیر می خواد خوش خدمتی که کاری نداره خداوا.. اگه معدن و گندله خصوصی بشه بچه هامون ازمون نمی گذرند چرا همه سکوت می کنید

 4. محمد می‌گه:

  قابل توجه:گندله سازی که در چشم انداز ۲۰ ساله گفته سال ۸۴ افتتاح بشه سال بعد حرف از مناقصش میزنن