دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵:۳۸ قبل از ظهر

دومین طرح از طرح های هشت گانه فولاد استانی به بخش خصوصی واگذار گردید

کد خبر: 21512
تعداد بازدیدکننده: 91
تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲

طرح فولاد چهارمحال و بختیاری که جزء طرح های فولاد استانی بود و در شهرستان سپید دشت استان چهار محال در نزدیکی شرکت ذوب آهن اصفهان در حال احداث می باشد به بخش خصوصی واگذار گردید .
این طرح که از معدود طرح های فولاد استانی در حال اجراست که محصول نهائی آن در واحد ریخته گری مداوم شمش عریض (اسلب) می باشد و تامین کننده مواد اولیه کارخانه ورق خودرو چهارمحال می باشد به شرکت ذوب آهن اصفهان واگذار گردید .ذوب آهن اصفهان که با زیرکی و به هر نحو ممکن از الحاق به صندوق بازنشستگان فولاد گریخت در اقدامی بسیار حساب شده طرح فولاد چهارمحال را خریداری کرد تا بدین گونه سرنوشت دومین طرح فولاد استانی رقم بخورد .
این اقدام که در آینده باعث هم افزایی هر دو واحد می شود آینده طرح فولاد سپید دشت را تضمین کرد .لازم به ذکر است این واگذاری در رسانه ها به صورت رسمی اعلام نشده است ولی در شرکت ذوب آهن جشن تملک این واحد برگزار گردیده است .
طرح فولاد بافق که اولین طرح واگذار شده می باشد با گذشت ۲۵ ماه از زمان واگذاری هنوز واحد احیاء و فولاد سازی آن تعطیل است هر چند در واحد نورد که جزء واگذاری نبوده فعالیت های خوبی انجام گرفته است .
حمیدرضا رنجبر بافقی

 

۱ نظر

  1. مهرداد چوپانی می‌گه:

    با سلام
    این خبر صحت ندارد . لطفا منبع خبر را نیز اعلام فرمایید.