پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۱:۱۴ بعد از ظهر

حکومت اسلامی نیاز به پشتوانه اقتصادی دارد

کد خبر: 21591
تعداد بازدیدکننده: 73
تاریخ: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

حکومت اسلامی نیاز به پشتوانه اقتصادی دارد
یزد – خبرگزاری مهر: امام جمعه بافق گفت: اقتصاد در اسلام اصل نیست اما یک حکومت نیاز به پشتوانه اقتصادی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جوادسلیمانی، ظهر دوشنبه در نشست قرارگاه جهاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بافق اظهار داشت: اقتصاد در اسلام، اصل نبوده اما قطعا برای اداره یک مجموعه حکومتی، پشتوانه اقتصادی لازم است.

وی از کلیه مسئولان اجرایی خواست تا با کشف ظرفیتهای موجود، توانایی تولیدی و اقتصادی شهرستان و استان را افزایش دهند و برای نظام پشتوانه اقتصادی ایجاد کنند.

خطرناکترین آفت در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، آمار زدگی است

مهدی دهقان خاوری، فرماندار بافق نیز در  این جلسه با اشاره به روند نامگذاری سالهای اخیر توسط مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان بر مسائل اقتصادی، تصریح کرد: متاسفانه در اقتصاد و در الگوی مصرف، الگوی ما تغییر کرده و از الگوی اسلامی به الگوی غربی پیش رفته ایم به گونه ای که برخی ارزشها در جامعه به ضد ارزش مبدل شده و جایگاه زندگیها از الگوی اسلامی به غربی در حال تغییر است.

فرماندار بافق خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یک تز اقتصادی نبوده و بلکه بالاتر از آن، یک فرهنگ است.

وی خطرناکترین آفت در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی را آمار زدگی و تلاش برای ارائه آمار عنوان کرد و بیان داشت: اولین قدم برای اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی مدون و منظم به دور از بلند پروازی است که در این صورت کار بسیار بزرگی صورت خواهد گرفت.

بهترین راه درمان مشکلات اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق نیز در این همایش اظهار داشت: از الزامات اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است و از آنجا که سپاه و بسیج از جنس مردم است، در این زمینه نقش بسزایی می تواند ایفا کند.

سرهنگ بمانعلی باقیان با بیان اصول اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری، تصریح کرد: شرایطی که ما در سطح منطقه و بین الملل داریم یک شرایط خاص و حساس است به همین دلیل بهترین راه درمان مشکلات اقتصادی و مبارزه با تخریم استکبار، اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به ظرفیت بالا و همگانی بسیج برای بسیج عمومی مردم، حلقه های طرح صالحین را یک فرصت مناسب برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی برشمرد.

۱ نظر

  1. تبانی می‌گه:

    سلام اینطور که از سخنان مسولین شهرستان میشه فهمید اینکه ایشان برای یک کاندیدای خاص تبلیغ میکنند