سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۴:۱۱ بعد از ظهر

یک چند چنان باش که می دانندت

کد خبر: 21635
تعداد بازدیدکننده: 87
تاریخ: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

کاندیداهای محترم اینچنین باشید:
علامه مومن حسین بافقی یزدی از دانشمندان وشعرای بنام سده ۱۲ است که حدود ۳۰۰ سال پیش در یزد زندگی می کرد وبه قول نایینی در کتاب جامع جعفری ”
ومنجوق دانش به قمه عیوق می رسانید”.او نواده محمد مومن خان بافقی وعموزاده محمد تقی خان معروف است. علامه میرزا علیرضای یزدی بافقی و دکتر محمد کریم پیر نیا؛پدر معماری ایران که جد پدریش از خاندان میرزانصرالله خان نائینی بود از نوادگان مادری او بودند. آنچه مرا واداشت از او یادی کنم رباعی زیبا ؛ دل انگیز ،عارفانه و نغزی است که در بین اشعار بجا مانده از او خودنمایی می کند که به داوطلبین انتخاب ریاست محترم جمهوری ونیز شوراهای شهر وروستا پیشکش میکنم تا بکار گیرند واگر بکار گرفتند مطمئنا تمامی شعارهای زیباگونه و پرطمطراقی که برای جلب رای من وشما برزبان جاری ویا به سر و صورت شهرها آویخته اند محقق خواهد شد.عجیب است که ما اینهمه اقتصادان و حلال مشکلات پولی وریالی وسرمایه ای وسیاسی در مملکت داشتیم و بیخبر بودیم!!!یا آنها تا کنون خود را آفتابی نکرده بودند؟؟؟؟جالب اینکه همه اینها در همین ماه اخیر ادعاهایشان را به رخ من وشما کشیده اند.
تقدیم به شما:
مومن به بدی نیست کسی مانندت!
وین طرفه که خلق نیک می خوانندت
یک چند چنین بُدی که خود می دانی
یک چند چنان باش که می دانندت!
خدایش رحمت کند.

سید محمد میرسلیمانی بافقی

۲ نظر

 1. منتقد می‌گه:

  با سلام
  سید جان
  خیلی قشنگ نوشتید و ممنون
  ولی ایکاش نیروهای (بچه بافقی های فعال و دلسوز و مخلص) ما نه از درون نه از برون متلاشی نمی شدند.
  از درون که شیطان رجیم همراه می شود با ما و از برون که شیطان لعین همراه می شود با دیگران
  یا حق

 2. محمد رضا می‌گه:

  آقای منتقد مثل اینکه خیلی به خودت اطمینان داری که اینکونه صحبت می کنی. فقط خداوند می تواند و می داند چه کسی در چه جایگاهی قرار دارد.