یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰:۲۴ قبل از ظهر

پست دامنه وسیعی از خدمات را برای شهروندان فراهم می کند

کد خبر: 2194
تعداد بازدیدکننده: 93
تاریخ: ۰۱ فروردین ۱۳۹۱

سرپرست پست بافق

:
پست دامنه وسیعی از خدمات را برای شهروندان فراهم می کند

سرپرست پست بافق گفت: اداره پست دامنه وسیع و گسترده ای از خدمات را برای شهروندان فراهم می کند و کارکنان این مجموعه خدمات متنوعی را به شهروندان ارایه می دهند.
حسین برات خاطرنشان کرد: در سال نود ؛ ۹۴۵ مورد ارسال تائیدیه تحصیلی، ۲۳۴۰مورد توزیع کارت سوخت و ۲۴۲ مورد دیگرخدمات کارت سوخت، ۳۴۳۲ مورد توزیع گواهینامه رانندگی، تعداد ۲۵۱۵ فروش مدارک گذرنامه و ۴۰۵ مورد دفترچه وظیفه عمومی و ۳۸۰ مورد ثبت نام اینترنتی و ۳۸۸۶ جلد فروش دفترچه دانشگاه ها را داشتیم. وی ادامه داد: ۳۸۵ ثبت نام مسکن مهر و ۱۵۷۲ مورد توزیع کالا برگ نفت وگازشهری و همچنین توزیع ۲۵۳۸ خرید اینترنتی از دیگر فعالیت های پست بافق است.

وی اضافه کرد: ۷۵ مورد توزیع ابلاغیه ثبت اسناد و توزیع ۲۰۰۰۰ برشور و آگهی و ۱۹۸۵ کارت مالکیت خودرو و توزیع ۱۱۰ دفتر پلمپ شده شرکت ها نیز انجام شده است.
سرپرست اداره پست بافق در پاسخ به نحوه تعیین تعرفه و نرخ خدمات محموله ها و مرسوله های پستی گفت: در سالهای اخیر فقط وزن مرسوله پستی ملاک قیمت بود ولی اخیرا نرخ و هزینه دریافتی ترکیبی از وزن و مقصد ارسال دریافت می شود.
حسین برات یادآوری کرد: تقسیم بندی جدید شامل داخل شهری، داخل استانی، استان همجوار و استانهای غیرهمجوار می شود.وی گفت: سرویس پست مستقیم که در این روش کالاها  و خدمات از سوی فرستنده یا تولید کننده به نشانی مخاطبین در بخش یا شهر یا روستای خاصی ارسال می شود، متقابلا مشتریان هم می توانند نظرات خود را برای فرستنده ارسال نمایند.

وی یادآوری کرد: چاپ تمبرشخصی از دیگربرنامه های پست است که اشخاص می توانند طرح یا تصویر موردنظر خود را که میتواند یک اثر تاریخی یا حتی تصویر یک شخصیت و دانش آموز ممتاز باشد را به اداره پست داده و با تکمیل فرم درخواست و ارایه مدارک لازم برای این منظور اقدام نمایند

سرپرست پست بافق با بیان این نکته که پست در دو بخش قبول و توزیع مرسولات فعالیت دارد، گفت: یکی از عمده ترین فعالیت های بخش توزیع ارسال قبوض خدماتی درب منازل شهروندان است.وی اضافه کرد: در سالجاری بیش از ۹۲۷۷۸ قبض تلفن ثابت و ۷۹۵۰۶ تلفن همراه توزیع شده است و نزدیک ۴۵۰۰ قبض جی اس ام روستایی را نیز داشته ایم.
حسین برات ادامه داد: خدماتی چون توزیع ۱۵۰۰ سیم کارت نیز  انجام شد است.وی افزود: توزیع مطبوعات از جمله دیگر فعالیت هاست که ۲۱۰۰۰ عدد در سال نود توزیع شده است