یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۸:۲۶ بعد از ظهر

بهار اعتدال

کد خبر: 21949
تعداد بازدیدکننده: 104
تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

اول از هر چیز اجازه می خواهم تا به ۱۱۷۹۳ نفر بافقی که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران، به منش اصلاح و اعتدال رای داده و میانه روی را برگزیدند، تبریک بگویم. شاید اغراق نباشد اگر بگویم در عالم، هیچ کس به اندازه ی ما یزدی ها ارزش و قدر این متاع گرانبها را نمی داند. طینت و طبیعت ما، به ما آموخته که میانه روی و اعتدال و اصلاح امور، بهترین راه رسیدن به خواسته هاست. اصلاً یزد در طول تاریخش به خاطر همین مشی و منش؛ سرپا مانده و ادامه حیات داده است.

اکنون و پس از پیمودن راهی چندساله در وادی تندی، با نگاهی عمیق به تحولات جهانی، مردم ایران راه میانه را برای برون رفت از وضعیت فعلی انتخاب کرده اند.

درس مهمی که از نوع انتخاب مردم بافق می توانیم بگیریم آن است که آنها به خوبی فهمیده اند، دعواهای بی سرانجام و تندی های بی حاصل و تاختن به همدیگر، ثمری و فایده ای برای شهرشان ندارد. این نکته ظریف می تواند چراغ راه منتخبان شورای شهر و مسئولان امروز و فردای بافق باشد.

در مشی اعتدال، فاصله گرفتن از تنگ نظری یک اولویت اساسی است. بر همین اساس استفاده از توان نخبگان بدون درنظرگرفتن خط فکری و سیاسی آنها می تواند دوای بسیاری از دردهای ما باشد.

مسئله ای که سالها شهر ما را گرفتار کرده، حذف افراد توانمند به دلیل وابستگی آنها به خط و خطوط متفاوت سیاسی و فکری است.

بر همین اساس پیشنهاد می شود، حالا که در شهر بافق حداقل ۳۰ نفر ( افراد راه نیافته به شورای شهر) به طور رسمی و علنی مدعی کاربلدی و حضور در صحنه و علاقمند به فعالیت های جمعی و عامه المنفعه شده اند، مسئولان شهری از هر کدام از آنان در حل مشکلی از مشکلات شهر کمک گرفته یا منتخبین محترم مردم در شورای شهر، از آنها بخواهند راهکارهای خودشان را برای حل مسائل ارائه دهند. چه بسا ایده هایی از افراد برسد که بتواند وضع همه ی ما را دگرگون کند.

از آن سو نیز از افراد انتخاب نشده می خواهم همانطور که در این مدت ۱۰ روزه تبلیغات در صحنه ها حضور داشته و اوضاع شهر  را رصد می کردند و بعضاً نسخه های شفابخشی هم می پیچیدند، به این حضور اثرگذار خود ادامه دهند. به یقین می گویم اگر همین ۳۰ نفر بافقی، در زمان سفر مثلاً استاندار استان یزد به بافق، تلاش می کردند تا هر طور شده مطالبات مردم را به گوش ایشان برسانند، حتماً نگاه استاندار یا هر مسئول دیگری، تغییر می کرد.

حالا که مردم با نوع انتخابشان در شورای شهر بافق و ریاست جمهوری نشان دادند خواهان اصلاح وضع موجود هستند و اعتدال در آینده ، پررنگ تر و تندروی کم فروغ تر خواهد شد و راه برای ابراز عقیده و نظر نخبگان هموارتر، از همه ی فعالان عرصه اجتماع، می خواهم تا این فرصت عزیز و دردانه را مغتنم شمرده و تا بهار اعتدال هست، بکوشند تا خدمتی برای مردم کنند و قدمی برای شهر بردارند.

۱۱ نظر

 1. محمد هادی سمتی می‌گه:

  بهار اعتدال؟
  واقعاً جای تعجب دارد که صاحبان تفکر وادادگی در برابر یک خم ابروی دشمن معتدل هستند و صاحبان تفکر مقاومت و ایستادگی تندرو به حساب می آیند.
  کسانی که در چهار سال پیش به بهانه واهی تقلب یک مملکت را به ورطه بی آبرویی در مقابل دنیا رساندند معتدلند و در مقابل آنها همه افراطی اند؟
  شاید در نهج البلاغه از زبان امیر بیان خوانده اید و یا شنیده اید که حقی وجود دارد و باطلی و غیر از این دو چیز سومی نیست

 2. amir می‌گه:

  aghaye poorfallah 4 sale pish koja budin vaghti ke 80 darsade bafgh be ahmadi nejad ray dadand na 50 darsade r0hani

 3. ایرانی می‌گه:

  چقدر یک طرفه این مقاله تبریک گفته شده الان همه کشور از حضور چشمگیر مردم در انتخابات تشکر می کند و انتخاب اکثریتی مردم را تبریک گفته شما فقط به به ۱۱۷۹۳ نفر بافقی که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران، به منش اصلاح و اعتدال رای داده و میانه روی را برگزیدند، تبریک می گویید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!آیا نباید این تبریک را به مشارکت ۹۰ درصدی مردم فهیم بافق در انتخابات می گفتید همه دارند سعی می کنند همدلی و وحدت را حفظ کنند واقعا از ابن همه روشنفکری و اعتدال گرایی شما من را متعجب کرد.
  لازم به ذکر است خودم یک اصلاح طلب هستم

 4. محمدضا می‌گه:

  این تعریف اعتدال نیست… اعتدال میانه روی میان حق و باطله؟

 5. علی محمد می‌گه:

  جناب آقای پورفلاح
  منم به شما و همه ی مردم بافق و ملت شریف ایران تبریک میگم
  به مردم بافق برای انتخابات شورای شهر و این انتخاب نمونه نیز باید تبریک ویژه گفت.

 6. علی می‌گه:

  مرحبا به آقای پور فلاح تبریک می گوییم این انتخاب بجا وشایسته زنده باد اعتدال واصلاحات

 7. احسان می‌گه:

  ضمن عرض تبریک به ملت بزرگ ایران که باز هم پیروز انتخابات تک تک ایرانیانی بودند که خلق حماسه نمودند.خدمت آقای سمتی هم سلام عرض میکنم و بر خود لازم دانستم نکتهای را متذکر شوم شما که میگویید صاحبان تفکر مقاومت وایستادگی ای کاش میگفتید ثمره این مقاومت ایستادگی چه بوده اصلا مفهوم مقاومت به نظر من یعنی حفظ داشته هایم برای از ادست ندادن ولی تفکر مقاومت به این شکل چه داشته هایی برای ما داشت قیمت این داشته ها چه بود ایستادگی به قیمت ورشکستگی بسیاری از صنایع کوچک ما به قیمت فقر و تورم که نتیجه اش بدبینی قشر ضعیف جامعه به انقلاب بود گرچه شما استاد بنده هستید ولی در شرایط مختلف تعریف مقاومت یکی است ولی راهکار ها متفاوت روزی یاران پیامبر
  در شعب در تحریم بودند روزی دیگر علی(ع) در خانه سکوت کرد حسن(ع) با معاویه صلح کرد و حسین (ع)در کربلا جنگید

 8. دانشجو می‌گه:

  از قدیم گفتن نخوابیدی شب درازه!
  اعتدال به عمله ونه حرف.

 9. محمد رضا می‌گه:

  حاج آقا سمتی احمدی نژاد را اصولگرایان آوردند که حالا اورا طرد می کنند و این چیزی نیست جزء تندروی

 10. جواد می‌گه:

  خطاب به ایرانی که گفتی اصلاح طلب هستی
  آمار ۱۱۷۹۳ نفر اعلام شده همون مشارکت ۹۰درصدی مردم بافق هست یعنی به شما هم تبریک گفته ناراحت نباش.

 11. amir می‌گه:

  اقا جواد ۲۴۰۰۰ نفر دربافق شرکت کردند نه ۱۱۰۰۰ نفر مشارکت ۹۰ درصدی یعنی ۲۴۰۰۰ تا نه ۱۱۰۰۰تا بعد چرا اصلاح طلبان خودشونو به روحانی می چسبونند خدا می دونه ای کاش عارف کنار نمی کشید رای اصلاح طلبها رو میدیدیم