چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴:۰۰ بعد از ظهر

برای اعزام مبلغان ماه رمضان برنامه‌ریزی شود/ ضرورت استفاده از ظرفیت‌های تفریحی بافق

کد خبر: 22186
تعداد بازدیدکننده: 75
تاریخ: ۰۱ تیر ۱۳۹۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی، صبح شنبه در جمع مسئولان و عوامل همکار سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان، با تقدیر از حضور حماسی مردم در انتخابات ۲۴ خردادماه، بر رفع مسائل اقتصادی توسط رئیس جمهور منتخب تاکید کرد و اظهار داشت: اساس تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان نظام و انقلاب است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام برای رخنه در باورهای دینی و اعتقادی مسلمانان افزود: در دوران و ادوار گذشته، دشمنان اسلام مسائلی را وارد مذهب اسلام کرده و شبهاتی را ایجاد کردند که وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است در برابر آنها، شفاف سازی مسائل و رفع موارد شبهه است.

تقسیم کار و تعیین وظایف در تبلیغات اسلامی به اجرای بهتری برنامه‌های فرهنگی کمک می‌کند

سلیمانی همچنین خطاب به متولیان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اگر در سازمان تبلیغات اسلامی وظایف مشخص شود و تقسیم کار صورت گیرد و اختیارات برنامه های فرهنگی با نظارت سازمان به فعالان این بخش سپرده شود، بی شک اتقاق بسیار خوبی در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی صورت می گیرد چرا که گروه های فعال فرهنگی و اجتماعی، برنامه ها را به خوبی اجرا می‌کنند.

وی با خوب ارزیابی کردن  فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی به موضوع اعزام مبلغان در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: برای اعزام مبلغان و جلوگیری از بلاتکلیفی برخی از مبلغان در ماه مبارک رمضان، هماهنگی بیشتر و برنامه‌ریزی بهتری از سوی سازمان تبلیغات اسلامی صورت گیرد.

امام جمعه بافق بر ضرورت نیازسنجی در زمینه اعزام مبلغان به مناطق مختلف شهرستان تاکید کرد و بیان داشت: به منظور حفظ جایگاه مبلغان و جلوگیری از بی‌حرمتی به اعتقادات و روحانیون برنامه‌ای تدوین شود که اعزام مبلغان با مشکل مواجه نشود و به وجهه سازمان تبلیغات هم لطمه‌ای وارد نشود.

امکانات اولیه برای مبلغان و روحانیون طرح هجرت فراهم شود

وی از دست اندرکاران این نهاد خواست تا برای مبلغان و روحانیونی که به مناطق مختلف شهرستان اعزام می شوند، امکانات اولیه فراهم شود.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت برگزاری اردوهای تفریحی برای گروه‌های فعال در این نهاد تاکید کرد و گفت: شهرستان بافق از پتانسیل های تفریحی و جاذبه های گردشگری خوبی برخورداراست که می توان با هزینه کمتر از آن استفاده و آن را نیز برای دیگران معرفی کرد.

وی برگزاری اردوهای تفریحی برای جوانان با هزینه‌های کمتر را موجب ایجاد شوق و انگیزه در آنان دانست و افزود: استفاده از ظرفیت های  تفریحی محلی و بومی در دستور کار قرار گیرد.

سلیمانی همچنین از فعالیت های قرآنی انجام شده توسط گروه‌های قرانی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی تقدیر کرد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام علی روحانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق گزارشی از فعالیتهای انجام شده در بخشهای فرهنگی، عمرانی و قرآنی ارائه کرد.

اول تیرماه، سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ به فرمان امام خمینی (ره) است.