یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۰:۳۳ قبل از ظهر

نگرانی شهید نارگانی بافقی از بسیجیان بعد جنگ

کد خبر: 2287
تعداد بازدیدکننده: 264
تاریخ: ۰۴ فروردین ۱۳۹۱

ای امت قوی و قدرتمند بافق و ایران اسلامی هوشیار باشید که دشمن در گوشه و کنار در تلاش است که فرزندان صالح شما را از انقلاب و اسلام و رهبر جدا کند لذا بر شما واجب است که با امر به معروف و نهی از منکر سدی در برابر آنان ایجاد نمایید. این قسمتی از وصیت نامه شهید محمد رضا نارگانی بافقی است که البته با سلام و درود بیکران بر امام شهیدان ، خمینی بت شکن و شهدا ، اسرا و مفقودین و جانبازان اتقلاب اسلامی و خادمین به این انقلاب اسلامی آغاز می شود .
شهید نارگانی در این وصیت آخر می نویسد : چون خداوند توفیق شرکت در عملیاتی دیگر را به این حقیر داد و این بار بین خود و مرگ و شهادت فاصله ای نمی بینم برخود لازم دانستم برای امت اسلامی و خانواده ام چند جمله ای وصیت و پیام و نصیحتی داشته باشم.
وی ضمن اینکه می نویسد : ای امت اسلامی ایران قدر این انقلاب بینظیر را بدانید ، از مردم می خواهد که تحت هیچ شرایطی از انقلاب و رهبری و جماعت مسلمین فاصله نگیرند.
وصیت شهید همشهریمان در روزهای آخر دفاع مقدس خطاب به مسئولین همانیست که این روزها فیلم سوم اخراجی ها آن را به تصویر کشیده است :
اما مسئولین نظام جمهوری اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از شما عزیزان اگر چه شما بهتر از ما میدانید این انقلاب با خون هزاران شهید بدست آمده است و حافظ آن نیروهای نظامی و انتظامی و مخصوصا بسیجیان فداکار که اگر از بسیج و بسیجیان جبهه های خون و شهادت ، نه کسانی که بعد از جنگ خود را بسیجی می خوانند ، غافل شوید ، کمال بی انصافی است و در قیامت جوابگو خواهید بود .
شهید محمد رضا نارگانی پس از اینکه در وصیت نامه اش نگرانی خود را از افرادی که بعد از جنگ خود را بسیجی می خوانند ابراز می دارد ، می نویسد : ای پدر بزرگوار و نور چشمم امیدوارم وقتی خبر شهادتم را می شنوی ناراحت نشده و خدا را شکر کنی و این را بدانید که قبلا چند روز پیش همه حرفها و حتی برنگشتنم را از عملیات آینده ، به دوستان و اشنایان و عموی گرامیم گفته ام و امیدوارم که خداوند مرا بپذیرد و این قربانی را از شما قبول کند … و حال دیگر به سوی خدا پرواز خواهم نمود .
اما شهید منطقه شلمچه در خط پایانی آخرین نگاشته اش می نویسد : از خواهران و برادرانم و همسر پدرم و اقوام تا ابد خداحافظی نموده و امیدوارم در این انقلاب و جامعه با رعایت شئونات اسلامی حافظ خون شهیدان باشید. والسلام ۶/۳/۱۳۶۷
محمد مهدی علیزاده فلاح

۲ نظر

  1. منتقد می‌گه:

    با سلام
    به نظر نگرانی شهید والامقام نارگانی از بسیجی به خودی خود نباشد. چون بسیجی واقعی گارانتی است یعنی خودسازی او در حد اعلا اتفاق افتاده و مکانیزمی در او شکل گرفته که مثل نیروی لوامه او را محافظ است و هر گاه به یاد شهدا بیافتد این مکانیزم عمل می کند. ولی چه فایده اگر در ترویج این تفکر تلاش نکند و چه فایده اگر حضورش در میدان احساس نشود. یعنی چه فایده اگر به قول شهید بزرگوار بازیگرانی نقش او را کاملا تصنعی بازی کنند. پس الان زمان حضور در میدان لشکر بی رنگ و مخلص خداست.

  2. دوست می‌گه:

    جدا نمودن فرزندان صالح از مردم و انقلاب که شاخ و دم نداره . لطف کنید و به مسئولین و ریش سفیدان شهر این وصیت نامه شهدا را بدین بخونن تا وقتی بسیجی شهرمان ، فرزند خلف و دکتر دلسوز و دست پاک و همرزم شهدا را از مسند سنگ آهن حذف میگیرن ، راحت مینشینن و تماشا می کنن . مطمئنا” تبریکی که به مدیر جدید گفته شد از دکتر دلجویی نشد .!!. والعاقبه للمتقین