چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳:۲۰ بعد از ظهر

نماینده طبس: استاندار یزد مقصر انتزاع طبس بود/ خواست مردم پیگیری می شود

کد خبر: 23169
تعداد بازدیدکننده: 91
تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۲

 

یزدفردا:طبس- حقانی/ نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با حضور در اجتماع تعدادی از مراجعان دفتر ارتباط مردمی خویش با اشاره به انتخابات حماسی ۲۴ خرداد گفت: این انتخابات نماد کامل ولایت پذیری مردم و علاقه ملت ایران به رهبری و نظام بود که دشمنان قسم خورده را ناامید و حتی آنان را وادار به عذرخواهی کرد.

طبس با وحدت به جایگاه اصلی خود می رسد.

محمدعلی عبداله زاده با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی در شهرستان طبس گفت: طبس شهرستان ویژه ای است و ظرفیت های فوق العاده ای دارد که با پرهیز از حواشی و تفرقه می شود این شهرستان را به جایگاه واقعی آن رساند.

وی افزود: توسعه ادارات و سطوح اختیارات آنان قطعاً کمک شایانی به آبادانی شهرستان خواهد کرد و البته من به وضعیت مدیریتی فعلی شهر طبس انتقاد دارم که در مقام مقایسه می بینیم مدیران دیگر شهرستان های حوزه انتخابیه با همت بالا پیگیر مطالبات مردم اند و بدون حاشیه دنبال پیشرفت اند.

برخی مدیران طبس، خوابند.

وی با تاکید بر اینکه قول داده ام تا در عزل و نصب های شهرستان ورود نکنم، گفت: گاهی احساس می کنم که برخی مدیران طبس خوابند به حدی که در یک سال گذشته برخی مدیران این شهر حتی یک بار تماس نگرفته اند که مشکل یا خواسته ای را مطرح کنند و پیگیر مطالبات مردم و شهرستان شوند، البته برخی هم خوب کار کرده اند که تشکر می کنم، اما بر اساس تعهدی که برای خدمت به مردم داده ام خود را موظف به تلاش برای آبادانی منطقه می دانم و خود را وقف این ملت کرده ام که البته حتماً در رابطه با مسئولان کم کار فکری خواهیم کرد و دیگر نمی شود در برابر این همه کارشکنی و سهل انگاری سکوت کرد.

نماینده ادب را رعایت می کند، لطفا مودب باشید.

نماینده مردم طبس با گلایه از فضای تخریب و توهین توسط عده ای مغفول، گفت: متاسفانه برخی با تندروی و توهین و تخریب همه واقعیات را کنار می گذارند و به دنبال حواشی می گردند اما سوال من اینجاست تا کنون کجا کسی سراغ دارد که حتی به یک نفر بنده توهینی کرده باشم یا بخواهم در برابر اظهارنظر شهروندی موضع تند یا مخالف خارج از منطق بگیرم و حالا هم انتظار دارم که موکلین بنده با رعایت احترام متقابل و سعه صدر به دور از حاشیه سازی و دروغ برای حل مشکلات شهرستان طبس به مدد نماینده خود بیایند.

عبداله زاده تاکید کرد: متاسفانه برخی فراموش کرده اند که نماینده یک حوزه انتخابیه بعد از انتخابات و تنفیض وکالتش نماینده تمام ملت ایران است و مصونیت سیاسی دارد و در حقیقت توهین به نماینده توهین به ملت ایران است و گاهی دیده می شود، عده ای که از کانال های مختلف تحریک شده اند با تخریب و توهین و ارعاب قصد القاء عقیده خود دارند.

وکیل مردم طبس در خانه ملت افزود: مردم طبس، مردمی آرام، فهیم و صبور هستند اما عده ای که همواره دنبال اختلاف و حاشیه اند و ندانسته وارد بازی گروهی می شوند، بدانند که اگر اعتقادی به آبادانی شهرستان دارند باید با همدلی و همراهی و قانون مداری امور را پیگیری کنند.

طبس ضد انقلاب ندارد- معتدل باشید.

وی به رفتارهای افراطی در برخی امور و در خصوص بعضی افراد اشاره کرد و گفت: وقتی ۹۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند یعنی این که ۹۰ درصد مردم عاشق انقلاب و کشور و رهبری اند، پس حق نداریم کسی را به خاطر نظراتش از گردونه انقلاب خارج کنیم.

دکتر عبداله زاده تصریح کرد: من به عنوان نماینده همه مردم، نه نماینده یک فرد و یا گروه، پیگیر مطالبات مردم هستم و واقعاً اگر هر زمانی احساس کنم از مسیر صداقت با ملت فاصله گرفته ام، احساس گناه می کنم و عطای ادامه مسیر را به لقایش می بخشم.

وی افزود: بعضی مسائل اجتماعی موجب رعایت برخی تعهدات می شود، از جمله آن که به عنوان وکیل مردم همان طور که باید بعضی مطالب را بگویم، برخی را هم در حال حاضر نباید مطرح کنم چون مصلحت جامعه در آن نیست.

نماینده طبس انعطاف و اعتدال در هر کاری لازمه وجودی دانست و تاکید کرد: باید مردم حساب کسانی که صادقند با آنان که صداقت ندارند را از هم جدا کنند و نباید یکی را بر اساس قضاوت نفسمان به عرش برسانیم و در همان حال یکی را به ذلت بکشانیم، باید معتدل باشیم.

منصف باشیم، همه چیز بیرجند خراب نیست، همه چیز یزد هم خوب نبود.

محمدعلی عبداله زاده خاطرنشان کرد: این دل صندوقچه درد است که برخی را در آینده خواهم گفت اما باید منصف باشیم و روی احساس شخصی نگوییم همه چیز یزد خوب و همه چیز بیرجند خراب است، مگر سال گذشته در استان یزد نماینده همین مردم نبوده ام؟ مگر همین مردم به ضعف عملکردها در سال های گذشته اعتراض نمی کردند؟ من به تعهدات خودم با مردم پایبندم و هرگز از آن خارج نشده ام و با صراحت می گویم  کسی که در بحث الحاق و انتزاع از همه بیشتر حرکت کرد، فحش خورد و تحمل کرد بنده بودم، اما برخی مسائل مهم را برای جمع ثابت می کنم و توقع دارم آقایان مدعی مخالفت با انتزاع طبس از یزد هم برای من با  مدرک ثابت کنند.

من از اجرای مصوبه الحاق و انتزاع بی خبر بودم – پیگیر مطالبات اکثریت هستم

 نماینده طبس در توضیح مساله الحاق و انتزاع طبس گفت: سال گذشته دبیر هیات دولت پرونده الحاق و انتزاع را که از ۴ سال پیش شروع شده بود، برای من آورد اما من گفتم این کار فعلاً به مصلحت مردم نیست و نباید انجام شود و پیگیری هم در آن زمان کردم و البته بر خلاف شایعات فقط بر اساس تعهداتم با مردم همواره خواست و نظرشان را پیگیری کرده ام.

وی ادامه داد: این پرونده در آن زمان کنار گذاشته شد و من هم مطمئن بودم که این اتفاق نمی افتد، تا زمانی که این مصوبه دقیقاً همزمان با ابلاغ به اطلاع بنده رسید که ده ها نامه نوشتم و مخالفت کردم و حتی در همان تاریخ در بازترین تریبون کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از الفاظ “حرکت غیرعاقلانه و غیرمدیرانه” دولت برای این تصمیم استفاده کردم و اصلاً هم به خوب یا بد بودن نظر عده ای که مخالف هستند کاری نداشتم، اما چون بدون اطلاع بنده به عنوان وکیل مردم انجام شده بود آن را توهین آشکار دولت به ملت می دانستم.

مقصر الحاق و انتزاع طبس، استاندار یزد بود.

“محمدعلی عبداله زاده” مقصر اصلی انتزاع طبس از یزد را “محمدرضا فلاح زاده” استاندار یزد برشمرد و گفت: نقش مستقیم استاندار یزد در سفر رئیس جمهور به این استان مستنداً مشخص و آشکار است، اما متاسفانه برخی از آقایان که بنده از فحش ها و سخنان رکیک شان می گذرم، حتی یک بار اعتراضی به استاندار یزد نکردند که چرا طبس را با آن شکل زننده و زشت پس داد.

نماینده طبس گفت: من از مردم خوب یزد هیچ گلایه ای ندارم، اما حرکت زشت آقای فلاح زاده غیرقابل بخشش است اما نمی دانم چرا عده ای فقط با سیاسی کاری همه هجمه را به سمت نماینده آورده اند و اصلاً اعتراضی به استاندار یزد نکردند.

مدعیان که خودشان جرات اظهار نظر ندارند، مردم را تحریک نکنند.

وی ادامه داد: کجا هستند کسانی که ادعا می کنند منافع مردم با این انتزاع و الحاق به مخاطره افتاده؟ خودشان می روند پس پرده، بعد یک عده را جلو می کنند و حاضر نیستند حتی کوچکترین هزینه ای برای این خواسته بکنند و فقط دیگران را قربانی به کرسی نشاندن حرف و خواسته خود می کنند، آیا واقعاً با انتقاد در کف خیابان مشکلی حل می شود؟ آیا آنهایی که برخی را تحریک به اعتراض می کنند، خودشان هم تا کنون به صحنه آمده اند؟ چقدر هزینه سیاسی، اجتماعی پرداخته اند؟ آیا واقعاً باید با احساسات مردم اینگونه بازی کرد؟ آقایانی که منافع خودشان را در تفرقه می بینید و از پشت پرده امر به اعتراض می کنند، اگر اتفاقی در شهر رخ بدهد پاسخگو هستند؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: بعضی اصرار داشتند که بیایید جمع شوید و اعتراض کنید، اما به جرات می گویم همین تدبیری که به خرج داده شد مانع خیلی از سوء استفاده ها شد و قطعاً خواسته مردم در سایه آرامش قابل پیگیری قانونی است.

مگر همین تعداد مخالف همه مردمند؟

عبداله زاده تاکید کرد: من نماینده مردمم و به بنده رای داده اند تا بیایم و در کنارشان بنشینم و حرف دلشان را بشنوم، آن وقت عده ای تحریک شده می گویند نماینده می ترسد که به جمع مردم بیاید و ظاهراً فراموش کرده اند که نماینده مصونیت قانونی دارد و وظیفه دارند احترام رای ملت را نگه دارند، مگر مردم همین چند نفر مخالف یا موافقند؟

وی خاطرنشان کرد: اینکه عده ای بخواهند من نماینده یا شما مردم خوب را ابزار قرار دهند و بدون کمترین هزینه ای در پشت صحنه با تحریک احساسات پاک مردم به اهداف خودشان برسند کاملاً بی مهری با آینده شهرستان و حمله به افق روشن منطقه است که مردم هم آن را بر نمی تابند، عده ای فقط حرف دارند، اما حاضر نیستند کوچکترین هزینه ای بپردازند، پشت صحنه می نشینند و تعدادی از رده های چهارم و پنجم را به صحنه می کشانند تا وضعیت را تست کنند، اما خودشان یا نزدیکانشان جرات حضور ندارند.

عضو هیئت امنای صندوق توسعه ملی افزود: تنها راه منطقی و عقلایی پیگیری خواست مردم، کارشناسی انسان های فکور و صبور در این زمینه است تا بتوان خواسته برخی از مردم را نیز از مجرای قانون پیگیری کرد، اما خواهشمندم تحریک دست عده ای که خودشان همواره در پس پرده قرار دارند نشوید .

اگر کسی ادعای دلسوزی مردم دارد مثل امروز ما کنارشان بنشیند.

وی به بازداشت چندتن از طبسی ها در زمان واقعه الحاق و انتزاع اشاره کرد و گفت: من به عملکرد آن روز فرمانداری در برخورد با عده ای از مردم به شدت اعتراض داشتم و صحبت های همان موقع بنده موجب شد تا آن قضیه خاتمه یابد، توهین های آن روز را تحمل کردم برای مطالبات مردم، ولی همانطور که قسم خورده ام بنده از اجرای مصوبه الحاق و انتزاع بی اطلاع بوده ام، اما خواست مردم را پیگیری می کنم، ولی نباید عده ای با فریب مردم برای اهداف خودشان در پشت پرده سخن بگویند و اگر دلسوز مردمند و دروغ نمی گویند آنها هم در کنار مردم قرار بگیرند و مثل امروز ما با مردم هم صحبت و همنشین باشند.

جغرافیای زمینی مهم نیست به استقلال شهر فکر کنیم.

دکتر محمدعلی عبداله زاده در پایان سخنانش گفت: مشکل الحاق و انتزاع را در مسیر قانونی آن پیگیری می کنیم و با درایت به منفعت شهرستان خواهیم رسید، طبس با توسعه ادارات، جذب سرمایه گذار، حمایت از صنایع و معادن و توجه به ظرفیتهای منطقه پیشرفت خواهد کرد اما همین حالا هم با عقل، رعایت عدالت، و انصاف خوبی ها را ببینیم و به دور از سیاسی کاری به واقعیت ها نگاه کنیم، دنبال ارتقاء ادارات طبس به اداره کل باشیم و زیاد به جغرافیای زمینی توجه نکنیم.

گفتنی است در این جلسه پیرامون مشکلات حوزه درمان– راه ها– کشاورزی، آب و نیز تعلل در نصب علمک گاز شهری، کمبود فضای تفریحی، ضعف مدیران شهرستان و الحاق و انتزاع بحث و تبادل نظر شد.