دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰:۳۶ بعد از ظهر

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور نماینده مردم در مجلس

کد خبر: 23207
تعداد بازدیدکننده: 89
تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۲

جلسه شورای اداری با حضور نماینده مردم شریف بهاباد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در ابتدای جلسه شورای اداری شهرستان سرپرست فرمانداری بهاباد ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به برگزاری انتخابات شکوهمند در سطح کشور و در شهرستان بهاباد اشاره کرد و اظهار داشت: بحمدا… با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از اجرایی، نظارتی، بازرسی و امنیتی شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در سطح شهرستان بودیم و حضور گسترده مردم در انتخابات برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهرستان افزود و رتبه سوم در میزان حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری را در سطح استان کسب کردیم.

“مصطفی سالاری” در ادامه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در شهرستان را بیان کرد.

وی گفت: در سه ماهه اول امسال که بنده مسئولیت اجرایی شهرستان را عهده دار شدم با وجود در پیش رو بودن دو انتخابات مهم و گسترده، پیگیری های فراوانی جهت اجرایی شدن مصوبات دو نشست نمایندگان مردمی بهاباد با مسئولین استان انجام شد و نتیجه آن تاکنون انجام ۱۰۰ درصدی بسیاری از مصوبات نشست های مذکور می باشد که گزارش مبسوط آن به صورت بروشور در خردادماه چاپ و توزیع شد.

سرپرست فرمانداری پیگیری انجام دو سفر استاندار، معاون برنامه ریزی، معاون سیاسی و تعدادی از مدیران کل استان به شهرستان در سه ماهه اول سال جهت پیگیری مصوبات و سایر امور شهرستان را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت عنوان کرد.

وی در ادامه به اجرای برخی از پروژه های بجا مانده از قبل اشاره کرد و افزود: در مورد پروژه احداث یادمان شهدای گمنام بهاباد اقدامات بسیار خوبی انجام شد و پس از طراحی یادمان قرارداد احداث با پیمانکاران بسته شده و انشاءا… ساختمان آن در مدت زمان کوتاهی افتتاح خواهد شد.

سالاری ادامه داد: در بخش ثبت آثار تاریخی نیز نسبت به دیگر شهرستان ها بسیار عقب بودیم که در این بخش نیز با پیمانکار مربوطه قرارداد منعقد نموده و در آینده نزدیک تعداد ۱۴ مورد بافت و اماکن تاریخی شهرستان در آثار ملی ثبت خواهد شد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان پروژه مسکن مهر را یکی از پروژه هایی دانست که به دلایل مختلف پیشرفت چندانی نداشت و در توضیح این مطلب گفت: در گذشته پروژه ۶۶ واحدی مسکن مهر بهاباد حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشت که با پیگیری های انجام شده در سه ماه گذشته، میزان پیشرفت این پروژه به ۸۰ درصد رسیده است و انشاءا… تا پایان مردادماه تحویل خواهد شد.

در ادامه جلسه امام جمعه بهاباد طی سخنانی ضمن تبریک حلول ماه پرخیر و برکت رمضان، اخلاق مداری و صدق در گفتار در سطح جامعه و در بین آحاد مردم و مسئولین را خواستار شد.

حجت الاسلام دهقانی بر انجام هر چه سریعتر تعهدات مسئولین استان در قالب مصوبات نشست های نمایندگان مردم و مسئولین تأکید نموده و خواستار اتمام هر چه سریعتر پروژه های انتقال آب، گاز، احداث کارخانه گندله سازی بهاباد و تشکیل شرکت توسعه و اشتغال شهرستان شد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان های بهاباد، بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی حلول ماه رمضان، ماه پاکی و غفران را تبریک گفت و با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها اظهار داشت: در انتخابات ۲۴ خرداد شاهد برگزاری آرامترین، منسجم ترین، قانونی ترین و با فراگیری بالا در سطح کشور بودیم و بحمدا… یکی از زیباترین انتخابات در طول انقلاب اسلامی رقم خورد.

“دخیل عباس زارع زاده” تأخیر بوجوده آمده جهت حضور در بهاباد در سه ماهه گذشته را عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه عنوان کرد و گفت: به دلیل ارائه دیرتر از موعد بودجه کشور به مجلس و با توجه به اینکه بنده عضو کمیسیون تلفیق بودجه نیز بودم به همین دلیل حضور مجدد بنده در شهرستان بهاباد با تأخیر مواجه شد ولی خوشبختانه توانستم در کمیسیون مزبور دفاع خوبی از بودجه مناطق محرومی همچون بهاباد داشته باشم.

وی در مورد نحوه اجرای مصوبات نشست های مردمی خاطرنشان ساخت: خوشبختانه خیلی از مصوبات اجرا شده است و موضوع گاز نیز در طرح مهر ماندگار ثبت شده است و قطعا انجام خواهد شد.

حجت الاسلام زارع زاده زیرساخت هر منطقه را دارای اهمیت زیاد برای جذب سرمایه گذار عنوان کرد و افزود: برای جذب سرمایه گذار باید زیرساخت های شهرستان همچون آب، گاز، برق و راه آماده و مناسب باشد و با پیگیری های زیادی که انجام دادیم بزودی برخی از این زیرساخت ها همچون آب و گاز مهیا خواهد شد.

وی پیگیری بحث تقسیم حوزه انتخابیه را از برنامه های هفته آینده خود عنوان کرد و گفت: حوزه انتخابیه مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است و نماینده این حوزه برای سرزدن به این شهرستان ها باید مسافت زیادی را در راه طی کند و تقسیم این حوزه به دو حوزه انتخابیه یکی از اولویت های کاری بنده است.

در این جلسه معاون مهندسی شرکت آب و فاضلاب استان که به عنوان میهمان در این جلسه شرکت کرده بود توضیحاتی در مورد خط انتقال آب به بهاباد ارائه نمود و تصریح کرد: اجرای خط لوله انتقال آب به طول ۷۵ کیلومتر حد فاصل بافق تا بهاباد با پیشرفت ۹۹ درصد انجام شده و مخزن انتهایی ذخیره آب نیز ۱۰۰ انجام شده است.

“عباسعلی فریمانی” در ادامه گفت: مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی ذخیره آب نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که طی دو ماه آینده به اتمام می رسد. ۴ ایستگاه پمپاژ آب نیز در طول خط مورد نیاز است و بخشی از هزینه آن توسط چادرملو پرداخت شده و پیمانکار اجرای آن نیز با برگزاری مناقصه مشخص شده است.

وی افزود: با وجود اینکه ساخت این مخازن حدود ۶ تا ۸ ماه زمان می برد ولی با پیمانکار قرارداد ۴ ماهه امضاء شده است تا پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد که یک ماه آن سپری شده ولی این امر در صورتی امکان پذیر است که بخشی از بودجه آن تأمین شود و این پروژه تا اتمام حدود ۶ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد.

پس از پایان این جلسه نماینده مردم در مجلس به همراه سرپرست فرمانداری در روستاهای آسفیچ و بنستان حضور یافت و پس از آن از روند احداث کارخانه گندله سازی بهاباد از نزدیک دیدن کرد.