دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰:۵۶ قبل از ظهر

رکورد آمار تولد نوزادان دختر در بافق

کد خبر: 235
تعداد بازدیدکننده: 219
تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۰

گزارشی از اداره ثبت احوال بافق به مناسبت هفته ثبت  احوال

محمود کریمیان، رییس اداره ثبت و احوال بافق در گفتگویی اختصاصی با «بافق فردا »از صدور ۲۵۵۴ جلد شناسنامه مکانیزه بالای۱۵سال در۹ ماه اول سال ۹۰ خبر داد و اظهار داشت: تعداد۶۶۶ عدد شناسنامه نوزاد به تفکیک۳۲۲پسر و ۳۴۴دختر نیز صادر شده است. وی ادامه داد، در۹ ماه گذشته ۶۳۳ درخواست کارت ملی نیز این اداره تنظیم شده است.

محمود کریمیان، به ثبت ۳۵۰ ازدواج شهری و ۵۰ ازدواج روستایی اشاره و افزود این تعداد نسبت به ۹ ماه مدت مشابه پارسال به ترتیب ۲۳/۶۷ و۳۸/۸۹درصد رشد را نشان می‌دهد. وی، همچنین به تنظیم ۱۶۰سند فوت در سال جاری تا پایان آذرماه در این شهرستان اشاره داشت.

رئیس اداره ثبت احوال بافق در خصوص پیشینه ثبت احوال در بافق اظهار داشت: سال ۱۳۰۷اداره ثبت احوال یزد با ۱۴ حوزه تاسیس شد و اولین شناسنامه را با نام آقای علی افشار صادر نمود ، پنج ماه و بیست روز بعد کار توزیع شناسنامه و ثبت وقایع چهارگانه در بافق توسط نماینده حوزه ۹ یزد آغاز و اولین شناسنامه بنام آقای محمد بافقی زاده صادر گردید و در تاریخ۹/۹/۱۳۴۹ اداره ثبت احوال بافق با سه پست سازمانی تاسیس و اولین سند سجلی و شناسنامه را بنام فاطمه حفیظی صادر نمود.