سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۸:۴۱ بعد از ظهر

بخشنامه دستمزد سال ۱۳۹۱

کد خبر: 2362
تعداد بازدیدکننده: 187
تاریخ: ۰۸ فروردین ۱۳۹۱

بخشنامه دستمزد سال ۱۳۹۱ بشرح ذیل است :

۱- از اول سال ۱۳۹۱ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۱۲۹۹۰۰ ریال ( یکصد و بیست و نه هزار و نهصد ریال) تعیین می شود. همچنین از اول سال ۱۳۹۱ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۷ درصد مزد ثابت با مزد مبنا(موضوع ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه ۱۲۰۹۳ ریال به نسبت آخرین مزد سال ۱۳۹۰ افزایش می یابد.

تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرحهای طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت کار و امور اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۱۲۹۹۰۰ ریال (یکصد و بیست و نه هزار و نهصد ریال) بند یک کمتر شود.

۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۱ دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۲۵۰۰ ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح‌های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت کار و امور اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می گیرد.

تبصره۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۰ میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

۳- بر اساس مصوبه مورخ ۲۱/۷/۱۳۸۷ شورایعالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۱ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره سه ماده ۳۶ قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متاهل و یا مجرد) ماهانه ۳۵۰۰۰ ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت شود.

۱ نظر

  1. یا حق می‌گه:

    چیزی که به صراحت درخصوص افزایش دستمزد سال ۹۱ تاکید شده افزایش ۷ درصدی بر مزد ثابت یا مبلغ ثابتی در فیش که تاثیری بر حقوق مبنا نداشته باشدمی باشد وووووولی در شرکت چند سالی است که کارگزینی شرکت فیلد( سایر )در فیش حقوقی که مصداق مورد فوق است و ثابت مانده، ضریب ۷درصد را اعمال نمی کنند و حق کارگر را ضایع می نمایند ولی موقع خودشان که می شود هیچ ایرادی نمی بینند و یک شبه سرجمع ۳۰۰۰۰۰ الی ۹۰۰۰۰۰ تومان افزایش حقوق رسمی ها را سریع اعمال می کنند که خدا بیشترشان هم بدهد و سلامت دارد خدا آقای دکتر یاراحمدی را که تک تک رسمی ها تا بعد از بازنشستگی هم فراموشش نمی کنند و دعای خیر دنبالش می باشد فلذا وضع قرارداد معینی هارا در ضریب ۷ درصد را توسط انجمنی ها پیگیری شود .