یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴:۰۵ بعد از ظهر

اجرای طرح فولاد و واحدهای جوار معدنی اولویت امسال شهرستان بافق

کد خبر: 2444
تعداد بازدیدکننده: 204
تاریخ: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱

فرماندار بافق مطرح کرد
اجرای طرح فولاد و واحدهای جوار معدنی اولویت امسال شهرستان بافق
فرماندار بافق گفت: به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، اجرای طرح فولاد و واحدهای جوار معدنی در بافق در اولویت امسال این شهرستان قرار دارد.
حسین ندافیان صبح امروز در نشست بررسی اجرای طرح فولاد بافق با تاکید بر ضرروت ایجاد اشتغال در این شهرستان اظهار داشت: با تسریع در اجرای عملیات فولاد بافق و طرح‌های جوار معدنی در این شهرستان، شاهد تحولات بزرگی در عمران، آبادانی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان در سال آینده خواهیم بود.
وی با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان مهم‌ترین اولویت و دغدغه امسال شهرستان بافق است.
فرماندار بافق با تاکید بر رفع مشکلات و مسائل موجود طرح فولاد بافق تصریح کرد: محور اصلی فعالیت‌ها برای ایجاد اشتغال در این شهرستان، تسریع در اجرای عملیات طرح فولاد و واحدهای جوار معدنی است.
ندافیان با اشاره به وجود جمع کثیری از جوانان جویای کار در شهرستان بافق افزود: وجود پتانسیل‌های بالقوه منطقه و معادن غنی سنگ آهن فسفات، سرب و روی و … ظرفیت بسیار مناسبی برای ایجاد فرصت‌های شغلی و جذب نیروی‌های بومی و غیر بومی در این شهرستان است.
وی با اشاره به وقفه ایجاد شده در طرح فولاد بافق خاطرنشان کرد: با واگذاری این طرح به بخش خصوصی، بخشی از مشکلات به وجود آمده در حال پیگیری است.
ندافیان از آغاز عملیات خط نورد طرح فولاد بافق خبر داد و بیان کرد: با آغاز عملیات اجرای خط نورد طرح فولاد بافق ظرف دو ماه آینده، روند اجرای این طرح مهم با جدیت و شتاب بیشتر پیگیری و وقفه ایجاد شده جبران می‌شود.
کارخانه فولاد بافق یکی از طرح‌های هشتگانه فولاد کشور است که هم‌اکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال بیش از هزار نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد
علی عبداللهی.

۳ نظر

 1. رفیق می‌گه:

  آقای ندافیان شما به جای اینکه اول بیاید بررسی کنید که چرا فولاد به صورت غیر قانونی خصوصی شده اومدید و وعده به مردم میدید، نکنه آقای ابویی نخواست هرگز فولاد را راه بیندازه.
  شما اول فولاد را از دست مافیا در بیارید بعد وعده بدید که دو ماه دیگر …،از این وعده ها مردم زیاد شنیدن.
  از عمل کار براید به سخنرانی نیست.
  این نامه رهبری را روزی چند بار بخونید درست خصوصی کنید ،بعد هر وعده ای خواستید بدید.
  پاسخ رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران به درخواست رییس محترم جمهور برای اختصاص بخشی ازسهام شرکتهای دولتی به طرح توزیع گسترده سهام بین اقشارکم درآمد
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب آقای دکتر احمدی نژاد
  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
  با درخواست جناب عالی جهت اختصاص درصدی از سهام صدر اصل ۴۴ قانون اساسی به شرح ذیل موافقت می-گردد:
  ۱ – با فروش اقساطی تا ۵۰ درصد از سهام قابل واگذاری ابلاغی در بند (ج) سیاست¬های کلی اصل ۴۴ در قالب شرکت¬های سرمایه¬گذاری استانی متشکل از تعاونی¬های شهرستانی موافقت می¬گردد.
  ۲ – قیمت سهام در بورس تعیین گردد.
  ۳ – درمورد دو دهک پایین درآمدی، ۵۰ درصد تخفیف در قیمت سهام واگذاری با دوره تقسیط ده ساله مجاز است.
  ۴ – شرکت¬های سرمایه گذاری استانی با کمک دولت در بورس پذیرفته شده و جهت افزایش بازدهی سرمایه خود بر اساس قانون تجارت فعالیت نمایند.
  ۵ – به نسبت اعضای شرکت¬های تعاونی هر استان، سهام مشمول واگذاری در اختیار شرکت سرمایه¬گذاری استان قرار گیرد.
  ۶ – خرید و فروش سهام شرکت¬های سرمایه¬گذاری استان در بورس به میزانی که اقساط آن پرداخت و یا مورد تخفیف واقع شده، مجاز است.
  ۷ – شناسایی افراد واقع در دو دهک پایین درآمدی با ساز و کارهای علمی و دقیق انجام گرفته و روستاییان مورد توجه ویژه قرار گیرند.
  ۸ – اجرای طرح، نباید موجبات افزایش یا تداوم تصدی¬گری های دولت در شرکت¬های مشمول واگذاری گردد.
  شایسته¬ی تذکر است با توجه به گذشت مدت قابل توجهی از ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴، هنوز اقدامات اجرایی و فراخوان ملی جهت توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی صورت نگرفته است، لذا مقرر نمایید ستادی قوی، مسئولیت کامل اجرای اصل ۴۴ را برعهده گرفته و بدون فوت وقت زمینه رونق و تحرک اقتصادی را با به کارگیری همه نیروها و سرمایه¬های ملی فراهم نماید. اطلاع¬رسانی همه جانبه و فراگیر جهت دوری از ویژه خواری گروه های خاص، تشویق عموم به سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار کشور مورد تاکید است.
  توفیق جناب عالی را درخدمت به ملت بزرگ ایران و اجرای عدالت از خداوند متعال خواستارم.
  سید علی خامنه¬ای
  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت وزارت اقتصاد و امور دارایی مراجعه فرمایید.

 2. دایی رضا می‌گه:

  برو خدا پدرتان را بیامرزد با این طرح فولادتون ، جمع کنید که حالم به هم خورد

 3. بچه محل می‌گه:

  سلام
  آقای ندافیان در جریان فعالیت های فولاد هست که این وعده ها را به مردم میده .
  اصلا ایشون میدونن که تا آخر سال ۹۰ دو شرکت کوچیک در حال کار بودن که در ۲۵/۱۲/۹۰ یکی از شرکت ها را مرخص می کنن.
  اگر به قول آقای ندافیان آغاز عملیات اجرای خط نورد طرح فولاد بافق ظرف دو ماه آینده روند اجرای این طرح مهم با جدیت و شتاب بیشتر پیگیری و وقفه ایجاد شده جبران بشه، چرا قبل از سال ۹۱ یکی از شرکت ها را مرخص کردن.