یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۷:۵۴ قبل از ظهر

۳۱۷ هزار نفر ساعت در آموزشگاه فنی حرفه‌ای امام علی (ع) بافق آموزش دیدند

کد خبر: 24452
تعداد بازدیدکننده: 195
تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲

۳۱۷ هزار نفر ساعت در آموزشگاه فنی حرفه‌ای امام علی (ع) بافق آموزش دیدند
رئیس آموزشگاه فنی و حرفه ای امام علی (ع) بافق از آموزش ۳۱۷هزار نفر ساعت در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای امام علی (ع) این شهرستان طی سال گذشته خبر داد.

محمدعلی ناظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تلفیق دانش و مهارت و خلاقیت برای جوانان این مرزو بوم زمینه ساز اشتغال پایدار، توام با کارآفرینی است که تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی و توانمند سازی جامعه دارد.

وی عنوان کرد: از اینرو امروز فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی آموزش مهارت ها در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت و خدمات رسالت مهمی بر عهده دارد.

ناظمی ادامه داد: آموزشگاه فنی و حرفه ای امام علی (ع) شهرستان بافق نیز در این راستا و در تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه اقتصادی با آموزش بیش از ۳۱۷هزار و ۹۳۱ نفر ساعت در این زمینه همواره پیشرو بوده است.

وی بیان کرد: همچنین از این تعداد یک هزار و ۹۱۹ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند که تعداد خواهران شرکت کننده در این دوره ها ۹۳۵ نفر و سهم برادران از این آموزش‌ها ۹۷۷ نفر ساعت بوده است.

رئیس آموزشگاه فنی و حرفه ای امام علی (ع) ادامه داد:‌ شاخص ترین فعالیت انجام شده در سال گذشته برگزاری دوره لکوموتیورانی با همکاری راه آهن بافق و شرکت مشتاق بوده که تعداد ۲۱ نفراز متقاضیان آموزش دیده در این دوره بعد از اتمام دوره به عنوان لوکومتیوران در راه آهن بافق ویزد مشغول به کار شده اند.

وی افزود: ‌یکی از طرح های موفق مرکز آموزش فنی و حرفه ای بافق در سال گذشته، طرح استاد شاگردی نوین بوده است که به صورت مشارکتی با اصناف و کارگاه‌های تولیدی در حال اجراست.

ناظمی خاطرنشان کرد:‌ در این طرح تلاش شده تا افرادی که به هر نحوی از آموزش محروم و در کارگاه ها و صنوف مشغول به کار شده اند، شناسایی و با اولویت رشته هایی که مرکز، توانایی برگزاری این رشته ها را به دلیل نداشتن تجهیزات و امکانات ندارد را جذب و به عنوان کارآموز پذیرش کند.

وی بیان داشت: ‌این افراد پس از طی مدت زمان آموزش در محل کارگاه صنوف این افراد به آزمون معرفی و پس از قبولی در آزمون، برای آنها گواهینامه مهارت صادر شده که می توانند از مزایای این گواهینامه ها مانند دریافت وام خود اشتغالی و همچنین پروانه کسب استفاده کنند.