یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۶:۱۶ قبل از ظهر

توسعه وزنه‌برداری یزد نیازمند جوان‌گرایی است

کد خبر: 24494
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲

رییس هیات وزنه‌برداری استان یزد اظهار کرد: برای توسعه ورزش وزنه‌برداری در این استان نیاز به استعدادیابی و توجه به رده‌های سنی پایه و جوان‌گرایی است. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “عباس ناصر ترک” گفت: برای توسعه و عمومیت یافتن این رشته ورزشی لازم است که این ورزش را به دل شهر کشاند و در زمینه جذب ورزشکاران جوان و نونهالان تلاش کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین برنامه‌های هیات نیز توجه به رده‌های پایه است و در این زمینه با آموزش و پرورش جلساتی را برگزار کرده و همکاری خوبی داریم و در این راستا در طرح استعدادیابی از دانش‌آموزان، تعدادی از علاقمندان و مستعدان این رشته ورزشی را جذب کردیم.

این مسئول بر حفظ شآن و منزلت پیشکسوتان تاکید و تصریح کرد: برای پیشرفت رشته وزنه‌برداری در استان یزد  نیاز است که از حضور و تجربه پیشکسوتان این رشته ورزش بهره‌ گرفت.

وی وجود و حضور فیزیکی پیشکوستان ورزشی را موجب دلگرمی ورزشکاران جوان‌تر و در نتیجه پیشرفت هر رشته ورزشی دانست.

ناصر ترک بیان کرد: برای رشته وزنه‌برداری نیاز به امکانات خاصی است که نمی‌توان این رشته ورزشی را در سالن چند منظوره دنبال کرد و با توجه به این که در استان یزد علاقمندان زیادی در رشته وزنه‌برداری وجود دارد، باید با ایجاد امکانات لازم این استعدادها را در مسیر صحیح‌ آن سوق دهیم.

رییس هیات وزنه‌برداری استان با اشاره به رشد چشمگیر وزنه‌برداران استان در مسابقات قهرمانی کشور، خاطرنشان کرد: سال گذشته وزنه‌برداران استان رتبه خود را از ۳۰ به ۱۳ کشور ارتقاء دادند و امیدوارم با برنامه‌هایی که در آینده نزدیک در دستور کار این هیات قرار می‌گیرد، بتوانیم وزنه‌برداری استان یزد را به جایگاه واقعی خود در سطح کشور نزدیک کنیم.

ناصرترک همچنین از جذب اسپانسر برای حمایت مالی از تیم‌های وزنه‌برداری استان خبر داد.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی را از دیگر راه‌های پیشرفت این رشته ورزشی عنوان کرد و گفت: تشکیل کلاس‌های مربیگری و داوری در سطح گسترده یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند در زمینه توسعه ورزش وزنه‌برداری موثر باشد لذا آموزش را به طور جد دنبال خواهیم کرد.

این مسئول در پایان خواستار حمایت همه جانبه مسئولان استان از این رشته ورزشی در استان شد و بر وفاق و همدلی بین ورزشکاران‌، مسئولین هیات و پیشکسوتان وزنه‌برداری تاکید کرد.