سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶:۰۲ بعد از ظهر

یارامام زمان(عج) که بود؟

کد خبر: 25006
تعداد بازدیدکننده: 89
تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲

در سرگذشتهایی که خوانده ام دو نفر مستقیما از ائمه اطهار هدیه دریافت نمودند که هر دو از قصبه طیبه آنروز بافق بودند.در این آخرین روز ماه مبارک رمضان شایسته بود با آنها آشنا شده و به روحشان سلام وصلوات بفرستیم:
۱- آیت الله محمد علی بافقی که مورد عنایت خاص حضرت بود.
آیت الله شیخ محمّد علی بافقی از عرفا وزهاد بلند مرتبه در سده ۱۴قمری که ساکن مشهد بود. صاحب نجوم المسرد از او به عنوان”واعظ جلیل وعابد وزاهد” نام برده و می‌نویسد: شیخ محمود حلبی واعظ مشهور خراسانی که مورد وثوق است می‌گوید که حضرت ولی‌عصر دو دانه خرما به او می دهند و می‌فرمایند یک دانه را خودت بخور ودانه دیگر را برای آشیخ محمّد علی بافقی که از مشاهیر مشهد بودند، ببر. نجوم المسرد، گوینده خبر را ملا حسین اشکذری که برنده دانه خرمای مزبور بود ذکر می‌کند. او به سال ۱۳۲۹ق ـ ۱۲۷۸خبه جهان ماندگار شتافت. او پسری فاضل به نام شیخ جعفر بافقی داشت که در جوانی مرد .
دوستان میتوانند به الذریعه تهرانی و نجوم المسرد و دانشمندان یزد ومشاهیر یزد مراجعه نمایند.
۲- مرحوم ملا اسدالله بافقی برادر آیت الله شیخ محمد تقی معروف که حضرت زهرا (س) انگشتری را به رسم یادبود وسپاس وعنایت در خانه ایشان در بافق فرستاده و به ایشان تقدیم داشته اند. مرحوم آیت الله محمد رازی صاحب تاریخ قم وتاریخ حوزه علمیه قم که از علمای مورد وثوق و اعتبار بودند در کتاب کرامات الصالحین این جریان را بازگو نموده اند.
باآرزوی تعجیل در ظهورآقا امام زمان(عج)- سید محمد میرسلیمانی بافقی

۱ نظر

  1. حمیدرضا می‌گه:

    با سلام
    جناب میرسلیمانی خدا خیرتان دهـد