چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۳:۱۲ بعد از ظهر

پیروزی برابر چین تایپه و صعود به فینال/ بسکتبال ایران جهانی شد

کد خبر: 25015
تعداد بازدیدکننده: 77
تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲

پیروزی برابر چین تایپه و صعود به فینال/ بسکتبال ایران جهانی شد
IMG15503950
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر چین تایپه، ضمن راهیابی به فینال مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا موفق شد سهمیه مسابقات جهانی را هم کسب کند. این نتیجه در حالی رقم خورد که شاگردان بچیروویچ در همه دیدارهای گذشته خود با اقتدار حریفان را از پیش رو برداشتند و با نمایشی خیرکننده راهی دیدار فینال و مسابقات جام‌جهانی در اسپانیا شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال ایران بعدازظهر امروز شنبه در چارچوب مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا که در کشور فیلیپین برگزار می‌شود به مصاف تیم ملی چین تایپه رفت و در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه ۷۹ بر ۶۰ شکست بدهد.

شاگردان مهمد بچیروویچ در این دیدار که مثل بازی های گذشته با اقتدار و باصلابت به میدان رفتند هر چند در کوارتر اول با نتیجه ۱۴ بر ۲۳ و در کواتر چهارم با نتیجه ۱۹ بر ۲۱ مغلوب حریف خود شدند اما در کواترهای دوم و سوم با نتایج ۲۷ بر ۱۲ و ۱۹ بر ۴ برابر چین تایپه به پیروزی رسیدند تا در مجموع ۷۹ بر ۶۰ حریف چند ملیتی خود را مغلوب کنند و راهی مسابقات جام جهانی در اسپانیا شوند.

ملی پوشان ایران با پیروزی برابر چین تایپه، علاوه بر اینکه به فینال مسابقات جام ملت‌های آسیا راه یافتند موفق شدند سهمیه مسابقات جهانی بسکتبال را هم کسب کنند. مسابقات جهانی سال ۲۰۱۴ در کشور اسپانیا برگزار خواهد شد. سهمیه مسابقات به سه تیم برتر جام ملت‌ها تعلق خواهد گرفت. تیم ایران پیش از این فقط یکبار در سال ۲۰۰۹ توانسته بود با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به رقابت‌های جهانی ترکیه راه یابد.

دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، بین تیم‌های کره جنوبی و فیلیپین برگزار خواهد شد و برنده این مسابقه فردا یکشنبه در مرحله فینال به مصاف ایران می‌رود. ایران برای رسیدن به فینال تیم‌های مالزی، کره جنوبی، چین، هند، بحرین، قزاقستان، اردن و چین تایپه را شکست داده تا ملی پوشان ایران با کسب هشت پیروزی متوالی، تنها تیم بدون باخت تا به این مرحله از مسابقات باشند.