دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۷:۰۰ بعد از ظهر

از D19 تــــــــا B19!!!

کد خبر: 25112
تعداد بازدیدکننده: 90
تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

۱-روایت شده که  در زمان های نه چندان دور، بافقی ها  معدنی به نام D19داشتند و لی قدرش را ندانستند و به ﺁن کم محلی کردند،مسئولان هم تاب کم محلی بافقی ها را ندیدند و دی نوزده را به اردکان دادند چون از قدیم الایام گفتند: « قدر زر زرگر بداند، قدر گوهر گوهری» و به مردم شریف ، زحمتکش ، همیشه در صحنه،خیلی خیلی نجیب ، فوق العاده خوب ، صمیمی و مهمان نواز بافق ،معدن B19را عطا کردند.

۲-غصب معادن بافق  خیلی هم بی فایده نبوده،حداقل همه ما فهمیدیم که بافق؛ مناطق  معدن خیزی داشته مانند دی نوزده و ﺁریز و…که تا به حال اسمش را هم نشنیده بودیم و اگر هم شنیده بودیم نمی دانستیم که این قدر مهم بودند که ۲۰ سال قبل، از بافق کندند و بردند وﺁب هم از ﺁب تکان نخورده است،بگوخب!!
۳-عدد ۱۹ در دی نوزده  خیلی هم تصادفی نیست بلکه کاملا حساب شده  ومنطقی می نُماید ؛بدین شکل که اگر جدایی دی نوزده در سال ۱۳۷۲ رخ داده باشد که به ضرس قاطع می توان گفت همین طور بوده، و باخبر شدن مردم از جدایی این معدن هم در سال ۱۳۹۱ اتفاق افتاده باشد، بنابراین  دقیقا ۱۹ سال  طول کشیده تا ما فهمیدیم که این معدن از بافق جداشده است.
باز هم باید خداراشکر کردکه اسم این معدن D90نبوده است  وگرنه ۹۰ سال دیگر بچه های ما می فهمیدند که ماها عجب ﺁدم های…. بودیم که نقشه شهرمان را عوض کردند و نه مردم ونه مسئولان هیچ کدام نفهمیدند.
۴-پیشنهاد می شود عده ای متخصص در امور نقشه خوانی، تمام نقشه های بافق از زمان وحشی بافقی تا الان را بررسی کنند تا ببینند ما قبلا چه معادنی  داشتیم که الان  از دستمان درﺁوردند.
این طوری تا کسی حرف بزند، می توان گفت برو بابا شهر شما قبلا جزو بافق بوده است و شما زمانی زیر مجموعه بافق بودید، چون باورتان نمی شود که افتخار به گذشته چه حالی می دهد. کی گفته «دارم دارم حساب است نه داشتن داشتن»مهم این است که همه بدانند ما در زمان قدیم چقدر مهم بودیم.
۵-گفته شده باز هم به ضرس قاطع، که جدایی دی نوزده کاملا قانونی بوده است یعنی ارگان یا نهادی اصلا کار بی قانونی نکرده، حالا باید خداراشکر کنیم که این کار قانونی بوده وکار غیر قانونی انجام نشده وگرنه می ﺁمدند یقه مارا می گرفتند وباید به اتهام ﺁش نخورده ودهان سوخته ، جواب هم پس می دادیم که چرا معدن D19را به صورت غیر قانونی به اردکان واگذار کردیم.         حسین ارجمند

۶ نظر

 1. محمد رضا می‌گه:

  جناب آقای حسین ارجمند این همه مطلب زیبا به جا و قانونی می نویسید و مسئولین شهرمان کاری نمی کنند؟ چرا ما مردم را به بازی گرفتند ؟ای مسئولین استان یزد بدانید در آینده نزدیک مردی مثل عبدلرضا خان روی کار خواهد آمد و ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. شمع بي زبان می‌گه:

  مردم بافق الان اگاه و متحد هستند و کاری به این قانون من دراوری ندارند و تا پای جان درپی حق خود هستند

 3. محمد می‌گه:

  باید برای پس گرفتن معدن از حقوقدان و وکیل و با تنظیم شکایت اقدام کرد .نه با اعتراض وهیاهو ونه با طومارنویسی و قسم دادن مسئولان و واگذار کردن ان ها به خداو حضرت ابولفضل کاری درست نمی شود.

 4. بافقی زاده می‌گه:

  در اینده نه چندان دور یعنی نسل بعد ازما اردکانیها از مسولینشون به خوبی یاد میکنند وکیفش را میبرند.بچه های بافقی که از همین حالادست بکار شدند وبرای این خوش خدمتی مسولین بومی چه کوچک وچه بزرگ امرزش میطلبند.

 5. ناشناس می‌گه:

  دی نوزده را نمی توان پس گرفت همان طور که بهابادی ها چادر ملو نتوانستند پس بگیرند

 6. جاده خاکی می‌گه:

  وقتی سخن از عدالت است
  من به ……..می خندم