سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸:۲۸ قبل از ظهر

ناگفته های رای عدم اعتماد به ۳ وزیر پیشنهادی

کد خبر: 25395
تعداد بازدیدکننده: 86
تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

خبرگزاری آریا-یک فراکسیون نام شش وزیر پیشنهادی را در یک اطلاعیه آورده بود و خواهان رای عدم اعتماد به این وزرا شده بود .

20130816132700243
علیرضا محجوب،نماینده مردم تهران و دبیر کل حزب کارگر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا با انتقاد از عدم رای اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت گفت:ما انتظار داشتیم مجلس رای یکپارچه به وزرا بدهد اگر یکسری فعالیت ها و تبلیغات منفی صورت نمی گرفت یعنی اتکا به برخی اخبار کم اثر ، بعضی شایعات یا اطلاعات غیر موثق نمی شد و البته بعضی اطلاعیه ها در ساعت آخر صادر نمی شد قاعدتا رای مجلس به گونه دیگری بود.
وی افزود:روز گذشته یک فراکسیون نام شش وزیر پیشنهادی را در یک اطلاعیه آورده بود و خواهان رای عدم اعتماد به این وزرا شده بود حتی در این اطلاعیه قیده شده بود ما درباره وزرای دیگر به نظری نرسیده ایم اما این شش نفر را رد کنید .این کار بی سابقه ای بود که در مجلس انجام شد.
محجوب تاکید کرد:سه وزیری که رای اعتماد اخذ نکردند و حتی سه وزیر دیگری که آرای کمی به دست آوردند جز این لیست شش نفره بودند .
وی ادامه داد:دکتر روحانی از قبل وزرای جانشین را پیش بینی کرده اند اما عرض ما این است قاعدتا تلاش دکتر روحانی ایجاد تعادل در کابینه بود رییس جمهور می خواست اعتدال را درباره همه گروهها در کابینه رعایت کنند اما این کار اعتدال شکن است ما از این اقدام فراکسیونی نمایندگان دلخور شده ایم زیرا معتقدیم بهترین کار رای یکپارچه برای اثبات حسن نیت به دولت جدید و رای مردم بود .