دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۲:۲۲ بعد از ظهر

تشکیل حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم (ص)ویژه حلقه شهیدان محمدرضا راسخ، محمد تفکری ، یدا … رنجبر ،حسین رضایی ، حسن کماندار و کاظم بابایی

کد خبر: 25402
تعداد بازدیدکننده: 80
تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

 با حضور حجت الاسلام ملکوتی نیا، حلقه های صالحین مذکور در محل دفتر ستاد یادواره شهدای شرکت برگزار شد .

در این جلسه حجت الاسلام ملکوتی نیا پیرامون نکات اخلاقی، در رابطه با سهل انگاری در دین اشاره نمود و افزود:

ملکوتی نیا گفت انسان نباید در مسائل عبادی و احکام اسلامی از خود سستی و بی توجهی نشان دهد. وی همچنین افزود: سهل انگاری و سستی در عبادت می تواند تأثیر مستقیمی بر همسر و فرزندان بگذارد.

ملکوتی نیا در ادامه سخنان خود به اعتدال در زندگی دنیوی اشاره کرد و بیان نمود انسان بایستی در تمامی عرصه های زندگی تعادل را حفظ نماید و حتی نسبت به خانواده و فرزندان این تعادل را رعایت کند و سرمایه گذاری و ارزشی که انسان در زمینه های مختلف انجام می دهد در بعد عبادی و مسائل دینی هم این هزینه و ارزش تحقق یابد.

وی در آخرین نکته در باب نکات اخلاقی تأکید نمود یکی از عوامل سستی در عبادت، فقر است و همان طور که امام علی (ع) فرمودند: هرکس فقر به سراغش بیاید چهار خصلت به او روی     می آورد: ضعف در یقین، ناقص شدن عقل، سستی در دین و از بین رفتن حیا.

حجه الاسلام ملکوتی نیا در باب سیاست به تحولات اخیر مصر اشاره نمود و عوامل داخلی که گروه های داخلی در آن نقش داشتند و عوامل خارجی که آمریکا و اسرائیل تأثیر زیادی در این مرحله از تحولات اخیر مصر داشته اند را نام برد.

وی در ادامه گریزی به احتمالات تحولات مصر زد و سه احتمال را عنوان نمود. اول ارتش، اعتراضات مسالمت آمیز را سرکوب کند که این به نفع ارتش نمیباشد. دوم ارتش، عقب نشینی کرده و میدان را به اخوان المسلمین بدهد که این هم بعید میباشد و سوم اعتراضات مسالمت آمیز ادامه یابد و به اخوان المسلمین سهم کوچکی داده شود و گفتمان ملی صورت بگیرد که این احتمال از قوت بیشتری برخوردار است.

پایگاه مقاومت نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن