سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱:۲۰ قبل از ظهر

کتابخانه قلب تپنده دانشگاهها و موسسات آموزشی

کد خبر: 25464
تعداد بازدیدکننده: 123
تاریخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

کتابخانه یکی از مهمترین اجزاء و در حقیقت قلب تپنده یک موسسه آموزشی است که به ویژه در رویکرد نوین تعلیم و تربیت یعنی مثلث استاد- کتابخانه- دانشجو اهمیت خاصی دارد.
مهدی اسلام زاده – مدیر پژوهش و فنآوری دانشگاه آزاد اسلامی بافق – در گفتگویی با روابط عمومی این واحد، با اعلام اینکه در حال حاضر کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق  با داشتن  ۱۵۶۴۸ عنوان کتاب و ۴۰۵۵۴ جلد کتاب فارسی و لاتین و ۳۴۸۶ جلد پایان نامه دانشجویان این واحد در مساحتی بالغ بر ۸۰۰ متر مربع و مجهز به دو سالن مطالعه (برادران و خواهران ) و سالن نشریات، بزرگترین و مجهز ترین کتابخانه دانشگاهی در سطح دانشگاه های  شهرستان بافق میباشد، گفت: کتابخانه یکی از مهمترین اجزاء و در حقیقت قلب تپنده یک موسسه آموزشی است که به ویژه در رویکرد نوین تعلیم و تربیت یعنی مثلث استاد- کتابخانه- دانشجو اهمیت خاصی دارد. وجود کتابخانه غنی این ره آورد را به دنبال دارد تا فرایند آموزش به بهترین شکل ممکن به بار نشیند و موسسات آموزشی به مراکزی برای تولید علم و تربیت نیروی انسانی کارآمد تبدیل شوند.
کتابخانه
وی افزود: باید این واقعیت را پذیرفت که تحولات جهانی ، رسالت مراکز دانشگاهی را نیز دگرگون کرده و آنان وظیفه ای به مراتب سنگین تر از گذشته بر عهده دارند. رشد شگرف فن آوری های نوین که خود پشتوانه ای برای رشد و توسعه به شمار می روند، مراکز دانشگاهی را موظف می کند تا برای دستیابی به اهداف عالی خود تلاش مضاعف داشته باشند. اگر کارکردهای یک مرکز دانشگاهی را تولید،انتقال و اشاعه دانش بدانیم ، لازمه تحقق این کارکردها وجود امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی مناسب است که نبود یا کمبود هر کدام موجب عدم کارایی مطلوب می شود.

۴ نظر

 1. ali می‌گه:

  این همه تبلیغات برای دانشگاه آزاد میکنین آیا فایده داره براتون حداقل حق درج آگی هاش رابگیرین

 2. من می‌گه:

  اقای محترم حداقل دانشگاه ازاد امکانات فروانی ازجمله کتابخانه دارد که دیگر دانشجویانی دانشگاه های بافق هم میتوتنند از ان بهر ه ببرند برای اطلاع جنابعالی یگم حداقل دانشگاه ازاد بافق ۲۰ سال سابقه دارد ئنیازی به تبلغ ندارد

 3. فرزند بافق می‌گه:

  آیا میدانید کتابخانه ای که ریاست اسبق دانشگاه و بنیانگذار این دانشگاه با خون دل و از بودجه شخصی و خانوادگی خود پایه گداری کرده و ستونهای آهنی آن را بر پا کرده است در حال فرو ریحتن و زنگ زدگی است و …

 4. حسن می‌گه:

  نکته مهم: گزارش مدیر به روابط عمومی
  حالا مگر مسئول کتابخانه ندارن.
  یا مثلا معاون پژوهشی کجا تشریف دارن که مدیر باید بدون مناسبت تبلیغ کنه.
  حتما این دفعه نوبت کتابخانه دانشگاه که جمع بشه.
  خدا عاقبت دانشگاه رو به خیر کنه