جمعه ۴ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۳۵:۱۸ بعد از ظهر

اولویت های بافق گاز و جاده/بافق و بهاباد و مهریز دریک حوزه انتخابیه

کد خبر: 25571
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲

 حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، نماینده؛ ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس، نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه بافق در محل دفتر این نماینده، در این شهرستان داشت. در این نشست رئیس دفتر تهران و مسئول دفتر بافق این نماینده و معاون فرمانداربافق نیز حضور داشتند.

IMG_4288

 نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص گلایه مردم سبزدشت در زمینه عدم ارسال پیام و حضور این نماینده در پی حادثه سیل اخیر در این منطقه، عنوان داشت: عدم اطلاع از حادثه و مشغولیت های ناشی از  کارهای مجلس که مجال رسیدن به کارهای شخصیم نیز میسر نبود و خستگی ناشی از این مقوله باعث تاخیر شد ولیکن در اولین فرصت تماسی با استانداریزد در جهت تاکید بر مساعدت داشتم و فردا هم حتما سرکشی از منطقه نموده و از مردم و خانواده مصیبت دیده سیل اخیر دلجویی خواهم داشت.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده ادامه داد: این مدت  از عید و قبل آن به این طرف فشار کاری زیادی که در دورهای قبل  مجلس بی سابقه بود وجود داشت، بررسی لایحه بودجه که دیر به مجلس ارایه گردید و  بلافاصله بحث انتخابات مطرح گردید و تجربه همسو برگزار شدن انتخابات و پیش بینی لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث فتنه ۸۸ که هر آن ممکن بود تکرار شود، همچنین بررسی صلاحیت های وزرای پیشنهادی برای رای اعتماد، که نماینده باید با بررسی و مطالعه صلاحیت و شناخت هریک از وزرا انجام دهد از مهمترین مسایل کاری بود.

نماینده ۵ شهرستان استان یزد، با اشاره به نطق یکشنبه اش در خصوص حوزه انتخابیه در مجلس، گفت: همین الان نیز باید متن نطق را بنویسم، نطق نماینده حساس است و بنده باید نیازهای حوزه انتخابیه ام به تفکیک شامل نیازها و اولویت های هر شهرستان را بررسی و در ۷ دقیقه خلاصه و بیان کنم.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده افزود: بحث گاز بافق به ناکجا آباد می رفت، بنده با اوجی معاون وزیر دیدار داشتم و با تلاش و پیگیری  در زمینه تامین  لوله گازخط انتقال به این شهرستان  موفق شدم.

وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذارها بدلیل نبود گاز در بافق از سرمایه گذاری در این شهرستان خودداری می کنند همچنین گاز سبزدشت با هماهنگی های لازم از سمت کرمان تامین می گردد و احتمالا بهاباد نیز از همان سمت انجام گیرد.

زارع زاده، با اشاره به ضرورت اولویت بندی کارهاو پیگیری هایش، بیان داشت: اولویت اولیه بنده مبحث گاز که الان تا منطقه شهرک صنعتی بافق رسیده است و مشکلی ندارد و اولویت بعدی جاده بافق بود که بودجه اش در آینده نزدیک واریز می گردد.

حجت الاسلام زارع زاده در زمینه آخرین وضعیت حوزه های انتخابیه استان و بویژه بافق، اعلام کرد: این موضوع  در کل کشور مربوط به کمیسیون ما می شود، قرار بود یکماه قبل از ماه مبارک رمضان دستورکار کمیسیون تقسیم حوزه انتخابیه بود ولیکن  دیدیم زمان برای دولت احمدی نژاد برای اتمام کار وجود نداردو بدین خاطر دست به اینکار نزدیم.

وی تصریح کرد: این کار با توجه به تضادی که در موقعیت های جغرافیایی استان هااست یکی از مشکل ترین کارهاست و سهمیه جدید ۲۰ نفر که با پیگیرهایی که داریم با توجه به گذشت ۱۷ سال قصدافزودن ۳۰ نفر را داریم که کار را راحت تر می کند.

این عضو مجمع نمایندگان استان یزد، با اشاره به کمبود نمایندگان استان یزد حتی نسبت به استان ایلام، افزود: استان یزد با توجه به پهناوریش که قبل از انتزاع طبس چهارم و اکنون در جایگاه ۹ کشور قرار دارد کمترین تعداد نماینده یعنی ۴ نفر را دارد و با توجه به فوت مرحوم یحیی زاده مدت  ۳ سال باقیمانده باید با ۳ نماینده استان را اداره کنیم.

نماینده ۵ شهرستان استان یزد اضافه کرد: مشکلات استان ماهم حاد است چون استانی هست که از حالت کشاورزی به سمت صنعتی شدن خروج پیدا کرده و متاسفانه پتانسیل صنعت به نحو احسن در استان تعریف نشده، حداقل در اطرافش این جور اتفاقی نیفتاده و بعد در کنارش تبعیض بسیار زشت در استان ما در گذشته درخصوص زیرساخت وجود داشته، شمال استان برخوردار و جنوب استان غیربرخوردار و متاسفانه کل این ۵ شهرستان غیر برخوردار نصیب بنده شده است و در تقسیم حوزه انتخابیه الزاما باید خیلی تلاش کنیم.

نماینده؛ ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس، ابراز داشت: طرحی را بنده ارایه دادم و سعی دارم از کل پتانسیل شوراهای شهر و روستا استفاده نماییم و از کل ظرفیت یک شورای نماینده مردمی و مصونیت دار و قانونی در همایشی از کلیه حوزه انتخابیه در این امر بنده را مساعدت نمایند.

حجت الاسلام زارع زاده، با اشاره به ملاک قرار گرفتن ۲ شاخص جمعیت و گستره جغرافیای در طرح ارایه شده اش، اضافه کرد: در طرحی که بنده ارایه نمودم و آقای جوکار با بنده موافقت نموده و آقای تابش هم ضمنی موافقت نموده بدین صورت که بافق و مهریز و بهاباد در یک حوزه با قدرت رقابت ۲ شهرستان، تفت و ابرکوه و خاتم، میبد و اردکان و صدوق، که در هریک از این حوزه ها  ۲ شهر قدرت رقابت دارند و مرکز استان نیز ۲ نماینده داشته باشد.

نماینده بافق در مجلس، در زمینه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی و مواضع انتخاباتیش در این زمینه، بیان داشت: در رابطه با واگذاری این معدن به صندوق بازنشستگی مشروط به اینکه ۱۰ درصد درآمد این معدن در بخش خصوصی برگشت بخورد و سهم خود شهرستان بافق شود و همچنین در تامین خوراک کارخانه هایی که اینجا زده شده مشکلی پیش نیاید و خوراک تضمین شود مشکلی پیش نیاید موافقم، و در غیر این صورت مخالفم و تا بالاترین سطح مقاومت می کنم.

وی با اشاره به ضرورت قانون مداری و انجام حساب و کتاب در مبحث واگذاری سنگ آهن، اضافه کرد: اما اگر این ۲ اتفاق نیافتد ولو خصوصی شده باشد به هر روشی برای بازگشتش اقدام می کنم، چون این مردم حقوقشان ۵۰ سال در این شهرستان تضییع شده و ادامه تضییع حقوق این مردم ظالمانه است و هر کس انجام دهد ظلم کرده و باید جلوی ظلم را گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز فرصتی نشده تا با آقای عسکری مدیرعامل سنگ آهن مرکزی نشستی داشته باشیم و ببینم چه اتفاقی افتاده و ایشان باید به مردم بافق پاسخگو باشد؛ به عنوان نیروی بومی در مدیریت این مجموعه چکار کرده و در این انتقال چه نقشی داشته و چه منافعی را برای این شهرستان دفاع کرده و اگر پاسخ هایشان برای مردم قانع کننده بود ماهم تمکین میکنیم و اگر برای مردم اینگونه نبود، ماهم مجبوریم یک جور دیگر پاسخگو باشیم.

نماینده ۵ شهرستان استان یزد خاطرنشان کرد: در نطقی که در مجلس خواهم داشت در خصوص اینکه لوله های انتقال آب یزد از اصفهان را اینگونه تخریب و بعد هم که وصل می شود نسیت به کاهش سهمیه آب استان اقدام می کنند چطور آنها منابع آب که از رودخانه تامین و یک منبع تجدید کننده است اینگونه جلویش را می گیرند و ما حق نداریم در قبال منابع معدنی غیر تجدید شونده دفاع نماییم، ما این حق را برای خودمان نگه می داریم و این را در مجلس اعلام می نمایم.

حجت الاسلام زارع زاده در خصوص بدهی ۴۲۰ میلیاردی سنگ آهن بافق از ذوب اصفهان نیز، گفت: متاسفانه از بنده تا کنون نخواستند و آقایان به نماینده شان هم مراجعه نکردند، در یک مدیریت بسته ای که در چهارچوب معدن از ایمیدرو تااینجاآقایان به بنده مراجعه نکردند و حتی مبلغش را هم به بنده نگفتند و بنده گج دار و مریز از این طرف و آن طرف شنیدم و بنده تصور می کنم آقایان اقدامی هم در این خصوص نکردند و احساس می کنم اراده ای هم برای انجام اینکار ندارند، مگر اینکه در آینده این سوال مطرح شود که تکلیف این دیون چه می شود جزو واگذاریست و یا اینکه به عنوان حقوق مردم منطقه محفوظ است.

این نماینده مجلس، در زمینه وعده های انتخاباتیش در زمینه یکسان سازی وضعیت استخدامی کارگران، عنوان کرد: نزدیک ۲ ماه بعد از رای آوردن و مستقر شدن در کار، پیگیری هایی هم انجام و دیدارهایی با رئیس تامین اجتماعی داشتم و دستوراتی نیز اخذ نمودم ولی متاسفانه درنهایت اینکه باعدم پیگیری مدیریت مباشر کارگری اینجا این مسئله مورد غفلت قرارگرفت و متاسفانه به نتیجه نرسید.

زارع زاده در مبحث پیگیری های کلان این موضوع و قانون گذاری نیز یادآورشد: این مربوط به ۲۹۰ نماینده است یک نماینده از یک حوزه خیلی به تنهایی در این زمینه نمی تواند تاثیر چندانی در تغییر و تدوین قانون داشته باشد.

نماینده ۵ شهرستان استان یزد، در خصوص نظرش در خصوص مدیران بومی و اینکه آیا در انتخاب و انتصاب های مدیران حوزه انتخابیه از نماینده مشورت و نظرخواهی می شد، گفت: یکی از جاهایی که بنده در گذشته از دولت آقای احمدی نژاد تاسف می خورم اینکه نماینده پشت خط قرار می گرفت و بعد که کاری را انجام می دادند، یک زنگی می زدند که فلان اتفاق افتاد و هیچگاه از ما نظر خواهی نکردند، ما خودمان مقابله می کردیم حالا یا موفق می شدیم و یا نه، ایشان شخصا به مدیران صف خودش در استان بخشنامه کرد که اگر مدیری با نماینده ای در خصوص عزل و نصب مشورت کند خودش را برمی داریم.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، در خصوص چرایی اینکه در این مدت نمایندگی کمتر نطقی از شما و بعضا نمایندگان یزد در مجلس دیده شد، عنوان داشت: بنده خطیب و منبری هستم ولی تصمیم ندارم در مجلس جار و جنجال  راه بیاندازم، نماینده باید کار تحویل دهد نه صدا، وقتی مشکلم با رفت و آمد حل می شود چه چیزی را مطرح کنم، بنده از روزی که پا در مجلس گذاشتم تنها نماینده ای هستم که سوال و تذکر ندادم و برخورد نکردم ولی ۱۶۰ دستور را از رئیس جمهور و وزرا گرفتم، آیا اینکار بهتره یااینکه توی مجلس داد بزنم و بعدش هم وزیر با من لج کند و کارم را انجام ندهد.

نماینده ۵ شهرستان استان یزد در پاسخ به سوالی در زمینه ثمرات نطق هفته آینده اش، یادآورشد: نطق به مخاطبین و رسانه ها  ابلاغ می شود و  جزو مطالبات نمایندگان مجلس از دست اندرکاران قوه مجریه محسوب و پیگیری می شود.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده در زمینه کارخانجات تعمیرات لوکوموتیوبافق نیزخاطرنشان کرد: تا کنون در این خصوص با بنده مطلبی در میان گذاشته نشده و با توجه به صحبت های مطرح شده اخیر پیگیری می کنم.

۷ نظر

 1. علی می‌گه:

  ماشالله از هیچ چیزی هم که خبر نداری

 2. محمد رضا می‌گه:

  عجب نماینده شجاع و راستگویی

 3. مهدی می‌گه:

  نماینده خوبی است اگر فقط هوای مهریز را نداشته باشد

 4. ع.ر.رنجبر بافقي می‌گه:

  سلام
  از نماینده محترم شهرمان حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب اقای دکتر زارعزاده تشکر می کنم
  اتوبان بافق یزد وانتقال گاز به بافق پیشرفت خوبی داشته است

 5. رنجبر می‌گه:

  سلام
  از نماینده عزیز شهرمان می خواهم در مورد معدن دی ۱۹ و طرح فولاد بافق هم پی گیری فرمایند ممنونم

 6. ساسان می‌گه:

  انتقال گاز و اتمام جاده بافق به یزد در توسعه و پیشرفت شهر موثر می باشد
  از تمام بزرگوارانی که در این امر زحمت کشیده اند متشکرم

 7. روح الله می‌گه:

  دخیل عباس خداوکیلی چی شده که شما باعث شده به بافق بیای!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟