پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۳:۴۰ قبل از ظهر

هزینه خط دوم انتقال آب به یزد؛ هر متر ۲ میلیارد تومان

کد خبر: 25764
تعداد بازدیدکننده: 72
تاریخ: ۰۳ شهریور ۱۳۹۲

طرح تامین و انتقال آب بلند مدت، شرب، بهداشت و صنعت و معدن استان در نشستی با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مقامات ارشد استان مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

16627t

به گزارش خبرگزاری دانمشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “محمدرضا فلاح‌زاده” استاندار یزد در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت انتقال آب به استان، گفت: طرح خط دوم با تصویب مقام معظم رهبری وارد فاز مطالعاتی و اجرایی شده است.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی و توجه بیشتر به مراحل خط دوم انتقال آب، انتخاب مسیری مناسب و کارشناسی برای انتقال آب به استان را خواستار شد.

“محمد صالح جوکار” و “دخیل عباس زارع‌زاده” از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که کمبود آب در استان تهدیدی جدی به شمار می‌رود، بر توزیع عادلانه آب به مردم مناطق مختلف استان تاکید کردند.

گفتنی است؛ همچنین در نشستی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، طرح جامع تامین منابع آب پایدار استان یزد مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار یزد نیز در همین رابطه از پروژه آماده‌سازی اراضی دو هزار هکتاری کوثر و خط دوم انتقال آب به استان بازدید کرد.

فلاح‌زاده در این بازدیدها تصریح کرد: با نظر کارشناسی در شورای عالی شهرسازی کشور، ۲ هزار هکتار زمین برای تامین بودجه خط دوم انتقال آب به استان  تصویب شده و زیرساخت های آن نیز مهیا شده است.

وی گفت: اراضی کوثر با کاربری گردشگری، فرهنگی و خدماتی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

فلاح زاده کاهش آلودگی و بهبودی دمای هوای شهر یزد را از محسنات اجرای این طرح برشمرد و افزود: اجرای هر متر خط دوم انتقال آب به استان یزد، دو میلیارد تومان هزینه دارد و اجرای طرح کوثر در راستای تامین بودجه خط دوم انتقال آب و خط انتقال آب خلیج فارس به استان یزد می‌باشد.

استاندار یزد در مورد واگذاری اراضی طرح کوثر خاطر نشان کرد: فاز اول به مساحت ۱۲۷ هکتار و فاز دوم به مساحت بالغ بر ۲۰۰ هکتار به فروش رسیده و یا در حال واگذاری است.